Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Czw 02 Mar, 2023
Kadrowy absurd- pomóżcie!!!!
Opublikował Wiadomość
udash69
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   Kadrowy absurd- pomóżcie!!!!

Witam serdecznie Towarzyszy Broni!
Podpisałem pół roku temu kontrakt na trzy lata. Dowiedziałem sie właśnie że kadry zrywają mój kontrakt z dniem 30.06 i rozkazem "każą" przyjąć inne - dokładnie takie samo stanowisko (szef sekcji sztabu batalionu) na dokładnie takim samym batalionie mojej jednostki natomiast oficer, który jest na stanowisku jakie mam objąć przychodzi na moje miejsce a więc wygląda na to że zamieniamy się stanowiskami. Uzasadniernie jest takie, że ów oficer kończy kadencję na swoim stanowisku i mogą mu zaproponować moje stanowisko (a więc równorzędne).
Czy ktoś może odpowiedzieć mi na poniższy kłeszczyn?
- Czy dowódca powinien zaproponować mi to stanowisko z odpowiednim wyprzedzeniem?
- czy takie postępowanie jest zgodne z prawem?
- czy mogę odmówić przyjęcia bez konsewkwencji (dla mnie to żaden awans)?
- do kogo sie odwołać?
 
 
Piotr Bydgoszcz 
6
Logistyk



Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1593
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

Musiałbym poszperać w Ustawie Pragmatycznej, ale Kodeks Pracy przewiduje taką sytację;

- wypowiedzenie warunków pracy i płacy. Czyli pracodawca zmienia ci warunki zatrudnienia[czas pracy, stanowisko pracy] i pensje. W sytuacji kiedy odmówisz jest to jednoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Tracisz w ten sposób prawo do odprawy od pracodawcy, prawo do zasiłku dla bezrobotnych też.
_________________
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakietę na księżyc, teraz potrzeba 3.0 Ghz żeby odpalić Vistę...
 
 
Piotr Bydgoszcz 
6
Logistyk



Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1593
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

Chodzi mi o przybliżenie sytuacji.

Przypuszczam, że w tej kwestii Ust. Pragm i KP mają podobne rozwiązania. Nie powinno być rozbieżności w tej kwestii pomimo specyfiki pracy żołnierza.

Przynajmniej tak będę uważał kiedy nie dot do dokumentów regulujących służbę czynną w wojsku.
_________________
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakietę na księżyc, teraz potrzeba 3.0 Ghz żeby odpalić Vistę...
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
  Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

Do powyższego tematu majązastsowanie następujące przepisy:
Art. 45. 1. Żołnierza zawodowego zwalnia się z zajmowanego stanowiska służbowego:

1) jeżeli wojskowa komisja lekarska orzekła jego niezdolność do pełnienia zawodowej służby wojskowej w określonych jednostkach wojskowych albo na zajmowanym stanowisku służbowym;

2) gdy zlikwidowano zajmowane przez niego stanowisko służbowe;

3) gdy upłynął termin kadencji określony w decyzji o wyznaczeniu na stanowisko służbowe.

2. Żołnierza zawodowego można zwolnić z zajmowanego stanowiska służbowego w przypadku potrzeby wyznaczenia na równorzędne lub wyższe stanowisko.

3. Żołnierza zawodowego zwolnionego ze stanowiska służbowego w przypadkach wymienionych w ust. 1 i 2 oraz żołnierza zawodowego pozostającego w rezerwie kadrowej zwalnia się z zawodowej służby wojskowej, gdy odmówi pełnienia służby na innym równorzędnym lub wyższym stanowisku
.

Ps. I nie podpisali z Tobą kontraktu, tylko wyznaczyli Cię na 3 letnia kadencję, którą można skrócić.

:!:
 
 
Piotr Bydgoszcz 
6
Logistyk



Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1593
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

ZORRO2 napisał/a:
2. Żołnierza zawodowego można zwolnić z zajmowanego stanowiska służbowego w przypadku potrzeby wyznaczenia na równorzędne lub wyższe stanowisko.

3. Żołnierza zawodowego zwolnionego ze stanowiska służbowego w przypadkach wymienionych w ust. 1 i 2 oraz żołnierza zawodowego pozostającego w rezerwie kadrowej zwalnia się z zawodowej służby wojskowej, gdy odmówi pełnienia służby na innym równorzędnym lub wyższym stanowisku.


Czyli jednak podobnie jak w cywilu. udasch69 bierz nowy etat.

Przesiedziałem dzisiaj pól dnia w Urzędzie Pracy, chciałem się tylko zarejestrować. Pracy żadnej przez tych ludzi nie znajdziesz, a urzędasy ci nie pomogą. Więc bierz i nie gadaj, poszukasz innego etatu i będzie buczało. Zyczę powodzenia! :piwo:
_________________
W 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakietę na księżyc, teraz potrzeba 3.0 Ghz żeby odpalić Vistę...
 
 
udash69
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Cze, 2006   

Serdeczne dzięki za komplet cennych uwag i przepisów. Oczywiście, nasza ustawa widać jest kompletnym bublem. Dwa zdania: kolega pracujący na tym samym stanowisku co ja ale na innym batalionie nie może powtórzyć swojego stanowiska przez kolejne trzy lata ale może zostać wyznaczony na TAKI SAM etat (mój) na innym batalionie i to już niczemu nie przeszkadza. BUBELLO, BUBELLO, BUBELLO Panie JABŁOŃSKI.
 
 
Famer 
5


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 805
Skąd: PL
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Nie "Bubello Panie Jabłoński" tylko po prostu w jednym batalionie dane stanowisko jest zaszeregowane do obszaru POŚREDNICH, a w innym batalionie jest ono ZABEZPIECZAJĄCE. A taki podział ustalał nie gen. Jabłoński, tylko dowódcy i szefowie S-1 poszczególnych jednostek wojskowych.

Jako ciekawostkę w tym zakresie przytoczę fakt, że np. dowódca 14 buzl (samodzielna jednostka wojskowa) to etat ZABEZPIECZAJĄCY.

Podobnie np. szefowie S-1 w niektórych brt to ZABEZPIECZĄJACE, a pozostałe etaty oficerskie w tychże sekcjach są POŚREDNIE.
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

Też nie do końca. U mnie zaszeregowanie stanowisk zostało zmienione przez Warszawkę.
Famer, niestety ustawa była zbyt szybko wprowadzana. Przy tym realizowano całe mnóstwo innych spraw i projektów, jak choćby KOS-y. Nikt też dokładnie nie miał pojęcia, jak to w rzeczywistości zafunkcjonuje. Sądzę więc, że udash69 jest bliższy prawdy.
 
 
yaro
4



Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 194
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

farmer przeceniasz możliwości szefów S-1, gdyby oni mieli faktycznie wpływ na pewne rzeczy to może byłoby mniej takich kwiatków jak podałeś, więkzość takich kwiatków jest dodatkiem wielu grup nacisku, które widziały tylko swoje interesy, oczywiscie sa także błędy sposowdowane przez system, w poczatkowym okresie działania systemu on sam pewne rzeczy przekłamywał
pozdrawiam
_________________
nie osądzajcie zbyt szybko, sami też jesteście osądzani
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Famer napisał/a:
/.../ A taki podział ustalał nie gen. Jabłoński, tylko dowódcy i szefowie S-1 poszczególnych jednostek wojskowych. /.../


Panie Famer,

Nie dowódca, ani nie szef S-1 był decydentem w zakresie ustalania które ze stanowisk ma zostać zaliczone do właściwego obszaru - G,P,Z,S.
Powyższe ,,ustalenia'' zostały narzucone odpowiednimi decyzjami i dyrektywami opracowanymi przez MON, które w praktyce zostały wdrożone do realizacji przy opracowywaniu nowych etatów jednostek.

:gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
udash69
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   BUBELLO.....cd

Panowie - ewidentny bubel jeśli chodzi o moją sytuację. Człowiek jakiś czas ustawia sobie pracę, nadrabia, prostuje i ustawia jak sie okazuje po to aby objąć stanowisko takie same (uposażeniowo, pośrednie, takie same funkcją i stanowiskowo) na innym batalionie. Brak sensu i logiki...Jedszcze raz pozdrawiam serdecznie forumowiczów...
 
 
wilk80 
7
@(^_^)@


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 2136
Skąd: pieczarkarnia...
Wysłany: Nie 18 Cze, 2006   

Udash, szukasz sensu i logiki w armii? Oj, cztery lata pancu poszły na marne... "Kaczor" byłby zniesmaczony... ;) A i "Orzeł" powiedziałby tylko: "Paaaanie Udash... Napieraj, bracie, napieraj!"

A tak na poważnie, to przykro jest widzieć coraz częściej, że tak wygląda służba żołnierza zawodowego w dniu dzisiejszym. Człowiek tyra, organizuje sobie wszystko, poprawia po kimś błędy, wdraża się, wyrabia sobie markę i opinię, a później dostaje kopa w cztery litery z uzasadnieniem "stosownie do potrzeb SZ RP". Ktoś sobie chyba Siłami Zbrojnymi najzwyczajniej gębę wyciera...
I nie pociesza wcale, że człowiek nie jest osamotniony w takim traktowaniu przez "matuszkę armię"...
_________________
***where there's a will, there's a way***
 
 
 
udash69
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Cze, 2006   

Cześć Wolf!! Wcale nie pociesza, że człowiek nie osamotniony w kopaniu we własną ...biip... - to racja.Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi na tekst i pozdrawiam wszystkich "odpowiedziowiczów".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group