Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekwiwalent - PILNE!
Opublikował Wiadomość
meg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   Ekwiwalent - PILNE!

Może ktoś z Państwa dysponuje gotowym wzorem pisma do WAMu dotyczącym negocjacji zaniżonej stawki za m2 a także doliczenia normy zdrowotnej. Na starym forum nie działa wyszukiwarka, a chcę wystapić do WAMu z oficjalnym pismem jeszcze przed wzięciem ekwiwalentu, by móc potem sprawniej dochodzić swoich praw w sadzie. Będę bardzo wdzięczna za odzew na moją prośbę.
 
 
jancel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lut, 2006   Re: Ekwiwalent - PILNE!

meg napisał/a:
Może ktoś z Państwa dysponuje gotowym wzorem pisma do WAMu dotyczącym negocjacji zaniżonej stawki za m2 a także doliczenia normy zdrowotnej. Na starym forum nie działa wyszukiwarka, a chcę wystapić do WAMu z oficjalnym pismem jeszcze przed wzięciem ekwiwalentu, by móc potem sprawniej dochodzić swoich praw w sadzie. Będę bardzo wdzięczna za odzew na moją prośbę.


Witam
W poniedziałek byłem w WAM warszawie ponieważ dyrektor głowacki wezwał mnie celem podpisania umowy zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu. Nie można z nimi negocjować- nie ma takiej możliwości. Podsuną mi niekorzystną umowę i wrzasnął że albo podpisuje albo nie - i to jednostronie przeze mnie.
Radzę iść do WAM ze swiadkami poprosić o propozycję umowy wraz z oficjalnym podpisem przez WAM że taką umowę zaproponowała ( dokładnie na jaka kwotę i z czego to wynika). Później na piśmie złożyć w kancelarii WAM swoje zastrzerzenia do umowy i oficjalnie Wezwać WAM do skorygowania jej - jeżeli WAM się nie zgodzi to z art 64 kc do sadu ich podać i nie dyskutować z cwaniakami dalej.
Jackot wie jak to zrobić - wez jego na prawnika.
NIE JEST TO REKLAMA PRAWNIKA !!!!!!!!RÓWNIE DOBRZER MOZE BYĆ KAZDY KTÓRY ZNA SIE NA KC
Jancel
 
 
maxchor 
1
maxchor


Wiek: 65
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2
Wysłany: Nie 26 Lut, 2006   

A co zrobić jak ktoś już wzioł ekwiwalent i nie zgadza się z jego wysokością ?
Bo uważa że jjest zaniżony?

[ Dodano: Nie 26 Lut, 2006 ]
Czy wygrał już ktoś z WAM sprawę o dopłatę odszkodowania za zaniżony ekwiwalent?

Proszę o pilną pomoc bo kończy mi się 2-lata od wypłaty i wtedy ewentualne roszczenia przedawnią się . To dotyczy dużej grupy żołnierzy!!!!
 
 
 
jancel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lut, 2006   

maxchor napisał/a:
A co zrobić jak ktoś już wzioł ekwiwalent i nie zgadza się z jego wysokością ?
Bo uważa że jjest zaniżony?

[ Dodano: Nie 26 Lut, 2006 ]
Czy wygrał już ktoś z WAM sprawę o dopłatę odszkodowania za zaniżony ekwiwalent?

Proszę o pilną pomoc bo kończy mi się 2-lata od wypłaty i wtedy ewentualne roszczenia przedawnią się . To dotyczy dużej grupy żołnierzy!!!!



Znajdziesz odpowiedz na forum WAM lub tu w kodeksie cywilnym , tresć umowy moze podważyć tylko Sąd. Więc skieruj sprawę do Sądu a jak to zrobić to -przeczytaj w kc lub poradz się prawnika.
Mozesz napisać własnymi słowami pozew do Sądu powołując sie na ustawę o zakwaterowaniu sił zbrojnych obowiązującą do dnia 30.06.2004 roku. Wzory pism do Sądu Cywilnego znajdziesz w każdej biblotece.
Więcej ci nie powiem bo tym co radziłem to wymagali ode mnie tylko "gotowca "- ządali gotowego wzoru pozwu- zero własnej inwencji. Da się wygrać - ale droga nie jest łatwa - powodzenia w Sadzie :-)
Jancel
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 28 Lut, 2006   ekwiwalent

To co pisze Jancel to wszystko prawda. Jednak litera prawa a praktyka orzecznicza to nie to samo. Sady orzekaja jak chca i w sprawie z obszaru tabliczki mnożenia niezwisły sąd w Pcimu dolnym orzec może ,że 4x 3 = 12 , a taki sam niezwisły sąd w Pcimu Górnym, że na przykład 16, a niekiedy 22. No i co wówczas. Jakoś poza jacnelem nie widzę efektów walki sadowniczej bo gdyby były to byłaby zapewne informacja na forum. Wszyscy czekamy na wyrok TK. Tobie Jancel gratuluję i Twojemu prawnikowi. Oby więcej takich spraw. Zobaczymy może ktoś wygra taka sprawę w Warszawie?
 
 
jancel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   Re: ekwiwalent

dziamdziak napisał/a:
To co pisze Jancel to wszystko prawda. Jednak litera prawa a praktyka orzecznicza to nie to samo. Sady orzekaja jak chca i w sprawie z obszaru tabliczki mnożenia niezwisły sąd w Pcimu dolnym orzec może ,że 4x 3 = 12 , a taki sam niezwisły sąd w Pcimu Górnym, że na przykład 16, a niekiedy 22. No i co wówczas. Jakoś poza jacnelem nie widzę efektów walki sadowniczej bo gdyby były to byłaby zapewne informacja na forum. Wszyscy czekamy na wyrok TK. Tobie Jancel gratuluję i Twojemu prawnikowi. Oby więcej takich spraw. Zobaczymy może ktoś wygra taka sprawę w Warszawie?


Jam z Warszawy
Umowy nie podpisałem
Sąd orzekł o zawarciu umowy i określił w uzasdanieniu na jakich zasadach ma być zawarta - tzn tych korzystnych- z ustaleniem średniej rynkowej na dzień zawarcia umowy.
WAM nie chce mi wypłacić pieniędzy i chce bym podpisał ich umowę a potem jeszcze raz się sadził. Artykuł 64 KC ma swoją moc i wyegzekwuję od WAM pieniądze bez podpisu dyrektora i mojego - bo umowę zawarł za nas sąd. Swego czasu jackot radził by zawierac umowy i potem do sądu lub nie zawierać i do sądu. Ja wybrałem - nie zawierać i do sądu .Więc teraz wszcząłem postepowanie egzekucyjne.
WAM jest bardzo cwany i wszystkim radzę poradzić się dobrego prawnika. Swego czasu jackot dokładnie darmowo instruował na forum PZ jak to sie robi i wszyscy się z niego śmiali. Kto chcaił to skorzystał kto nie to nie - jego sprawa i jego pieniądze.
Ja dam radę tym co nie podpisali : Napiszcie do WAM Wezwania wzywające do zawarcia umowy na zasadach obowiązujących do 30.06.2004 roku - a potem heja do Sądu.
Jest to krótka instrukcja obsługi - dla kogo jest nie czytelna to niech do licha zgłosi się do prawnika pamiętając że nie działają oni charytatywnie, i prosze nie proście o gotowe wzory pozwów bo jezeli ktoś chce się sądzić o duze pieniądze to po prostu nie wypada:-)
Dla chcącego nic trudnego !!!!!
Jancel

P.S zawarcie umowy to według sądu uprawomocnienie się wyroku - i z tą datą umowę uznaje sie za zawartą - UWAGA - bez mojego i dyrektora WAM podpisu. WAM póki co jest w "szoku" i już dwa razy wezwał mnie do siedziby WAM namawiąjąc mnie bym podpisał - uwaga - w dalszym ciągu umowę na niekorzystnych stawkach- i nie radzę nikomu tego robić bo jeden z paragrafów tej umowy mówi o zrzeczenieu się wszelkich roszczeń wynikajacych z ustawy - a to spowoduje że przy ewentualnym dalszym sporze w Sądzie Sąd powie że swiadomie to podpisaliśmy i odeśle nas z "kwitkiem ".
O postepowaniu egzekuzyjnym nie będę pisał bo jak mniemam prawnicy WAM czytają to forum i nie powinni się dowiedzieć co planuję- tzn z którego art kc i kpc rozpocznę egzekucję- oczywiście z odsetkami od dnia uprawomocnienia się wyroku(już jest prawomocny).
Powodzenia zołnierze- ważne by w końcu samemu "wziąć byka za rogi "a nie tylko czekać na gotowce!!!!!
 
 
Jarek7331 
1
znajomy73



Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 23
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   wypłata ekwiwalentu

Witam !
Mam jedno pytanie, jezeli teraz chciałbym uzyskac ekwiwalent za kwaterę to kiedy orientacyjnie można się spodziewać zwrotu pieniedzy.
Pozdtrawiam
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Mar, 2006   

:gent: Jancel coś Ty taki nieużyty :?:
Nie każdy jest taki bystry jak Ty i nie każdy potrafi poruszać się w gąszczu zagmatwanych polskich przepisów.
Nie każdy kto walczy o duże pieniądze ma środki na opłatę prawnika, który za napisanie pozwu bierze 200 zł, nie mówiąc już o dalszych kwotach w przypadku dalszego korzystania z jego usług. Jeśli emeryt ma 5-os0bową rodzinę i dostaje na rękę ok. 2.000 zł emerytury i musi z tego zapłacić ponad 725 zł WAM-owi za mieszkanie by nie wylądować na ulicy, wydać ponad 300 zł na bilety miesięczne by dzieci mogły dojeżdżać do szkoły to ciężko mu z pozostałych 975 zł wydać jeszcze 200 zł na prawnika.
Dlatego wydaje mi się, że takie pohukiwanie nie jest na miejscu.
Ja swoje gotowce do WBE, Sądu Okręgowego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego chętnie przesyłam zainteresowanym i mam satysfakcję, że komuś mogę w ten sposób pomóc.
A i inni forumowicze robią tak samo. Ostatnio uzyskałem dużo cennych informacji od janiks, który wspomógł mnie swoimi gotowcami za co jestem mu ogromnie wdzięczny i tą drogą chcę mu jeszcze raz gorąco podziękować za pomoc.
Przemyśl to, bezinteresowna pomoc jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a może przynieś tylko satysfakcję. :efendi2:
PS – i proszę Cię nie bierz tego jako zarzut, ponieważ nie jest moim zamiarem cokolwiek Ci zarzucać

:gent:
 
 
WAM-ol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

Równiez poszukuję informacji jak wywalczyć od WAM ewkiwalent nalezny a nie zaniżony.
Mój mail japiotras@wp.pl
Pozdrawiam
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lip, 2006   

WAM-ol i wszyscy zainteresowani tym problemem proszę o kontakt na moje pw
 
 
franki
3


Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 102
Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

A czy wogóle jest sens sądzić się z WAM-em o zaniżoną stawkę ekwiwalentu, skoro TK wydał niekorzystny dla nas wyrok?
 
 
WAM-ol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

Co prawda TK wydał wyrok świadczący o tym że zamrożenie stawki jest zgodne z art 2 konstytucji ale:
1.Stawka na dzień ustalenia mogła być zaniżona (średnie ceny rynkowe publikowane przez wojewodów i urzędy skarbowe podawane w tym samym okresie mogą być wyższe i z reguły sa co świadczy o nieprawidłowym wyliczeniu przez dyrektora OR WAM)
2.Wam zwlekał z podpisaniem umowy (od daty złożenia wniosku upłynely np. 2 lata

To jest moim zdaniem podstawa do roszczeń
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006   

:gent:
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do nowego tematu poświęconego nieuczciwym praktykom WAM pt. "Stowarzyszenie poszkodowanych przez WAM".
Jeśli sami nie weźmiemy sprawy w swoje ręce to nić nie uzyskamy.
WAM tego za nas nie zrobi.
Całą dyskusję wokół tematu czy warto walczyć z WAM-em spuentuję starym chłopskim powiedzeniem:
„Ludzie trzymajcie się kupy, bo kupy nikt nie ruszy”.
:viktoria:

[ Dodano: Sro 26 Lip, 2006 ]
jasko68 - napisałeś do mnie na PW z prośbą o szybka odpowiedź.
Niestety nie mogę Ci odpowiedzieć ponieważ system sygnalizuje, że wyłączyłeś PW i nie mogę wysłać Ci odpowiedź.
Zmień swoje ustawienie lub podaj swój adres e-mail.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group