Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy do nagrody jubileuszowej wlicza się pracę na roli?
Opublikował Wiadomość
waren20 
5


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 457
Skąd: MON
Wysłany: Czw 06 Lip, 2006   Czy do nagrody jubileuszowej wlicza się pracę na roli?

Mam pytanie. Czy do nagrody jubileuszowej wlicza się pracę na roli? Przed 01.07.2004 roku otrzymałem decyzję o zaliczeniu 3 lat do lat służby od których uzależniona jest nagroda jubileuszowa. W tym roku w miesiącu maju razem z tymi dolicznymi latami mam 20 lat służby. Dlaczego nie wypłacono mi nagrody jubileszowej? Kadrowiec mi mówi że nie przysługuje gdyż te lata nie liczą się.
 
 
waren20 
5


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 457
Skąd: MON
Wysłany: Sob 08 Lip, 2006   Sprawa odwołania

Viking A jeżeli odwołam się od decyzji o nie zaliczeniu mi teraz tej pracy czy mam jakąś szansę na wygranie
 
 
ZORRO2 
5



Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 409
Skąd: Wojska Lądowe
Wysłany: Sob 08 Lip, 2006   

wiking, napisz coś więcej na temat tego NIE -rozwiń temat. Skoro tak szybko odpowiedziałeś zapewne dokładnie znasz zagadnienie. :!:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   Re: Sprawa odwołania

waren20 napisał/a:
Viking A jeżeli odwołam się od decyzji o nie zaliczeniu mi teraz tej pracy czy mam jakąś szansę na wygranie


Odpowiem również bardzo krótko - NIE

Odpowiedź znajdziesz w przepisach prawa regulujących tą kwestię, czyli ...


Cytat:

Dz.U.04.127.1325

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 11 maja 2004 r.
w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych
(Dz. U. z dnia 3 czerwca 2004 r.)

§ 2. 1. Do okresu czynnej służby wojskowej, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się:
1) okresy czynnej służby wojskowej;
2) okresy służby w Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Więziennej, Służbie Celnej lub Urzędzie Ochrony Państwa;
3) zakończone okresy zatrudnienia wykonywanego w pełnym wymiarze czasu pracy; wymiar czasu pracy podlega zsumowaniu w przypadku równoczesnego wykonywania zatrudnienia u różnych pracodawców w wymiarze nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub na danym stanowisku;
4) okres ukończonych studiów wyższych przed powołaniem do zawodowej służby wojskowej, na jednym kierunku, nie dłuższy jednak od programowego czasu ich trwania, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia.
2. W razie równoczesnego pozostawania w więcej niż jednym stosunku pracy albo równoczesnego pozostawania w stosunku służby lub pracy i kontynuowania nauki w szkole wyższej, do okresu czynnej służby wojskowej, od której zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się tylko jeden z zakończonych okresów służby, pracy lub nauki, w wymiarze korzystniejszym dla żołnierza.


:gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
waren20 
5


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 457
Skąd: MON
Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   Nagroda jubileuszowa

Focus Ale ja mam decyzję poprzedniego dowódcy i mam wliczone kilka lat. Razem w tym roku w kwietniu pownieniem dostać 20-to lecie.
 
 
klosjerzy 
4


Wiek: 64
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 169
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

Powiem krótko, 20 lecie powinieneś otrzymać w kwietniu z urzędu w terminie 14 dni od chwili spełnienia warunków uzasadniających nabycie prawa do nagrody.

waren20, jeśli masz decyzję o zaliczeniu do wysługi lat pracę w gospodarstwie rolnym swoich rodziców, udaj się z tą decyzją do personalnego w swojej jednostce po nową decyzję, która przyzna Ci, nagrodę jubileuszową w wysokości 75% uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym, po 20 latach słuzby wojskowej.

Podstawa prawna:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 11 maja 2004 r.
w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych
(Dz. U. Nr 127, poz. 1325)

mówi o tym n/w paragraf wspomnianego rozporządzenia.

§ 9. Żołnierzowi zawodowemu, który pełnił służbę w dniu 1 lipca 2004 r., przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej do okresu służby, o którym mowa w § 2, wlicza się także okresy wliczone przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej, do której nabył prawo w czasie pełnienia służby przed dniem 1 lipca 2004 r.
_________________
wiarus
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 09 Lip, 2006   

Cytat:
Focus Ale ja mam decyzję poprzedniego dowódcy i mam wliczone kilka lat. Razem w tym roku w kwietniu pownieniem dostać 20-to lecie.


Przypuszczam, iż nie zrozumieliśmy się w temacie.
Odnosiłem się do wątku w zakresie pracy ,,na roli’’ i tylko w tej kwestii została udzielona moja odpowiedź.

Te czas postawione pytanie przez Ciebie daje obraz oraz pogląd innego pokroju.
Jak wyjaśnił klosjerzy, w przypadku gdy posiadasz zaliczony wspomniany okres przed 1 lipca 2004r. to nic innego jak podlegasz przepisom wynikającym z par. 9 cytowanego rozporządzenia, które przedstawił.
Jednym słowem ujmując całą tą sprawę, to posiadasz, tzw. prawa nabyte, które w myśl obowiązujących przepisów nie podlegają i nie będą podlegać uwzględnieniu.
Po 1 lipca 2004 roku z chwilą wejścia nowej ustawy pragmatycznej oraz aktów wykonawczych do ustawy nie podlegają wliczeniu okresy uprawniające do nagrody jubileuszowej takie jak min. praca w indywidualnym gospodarstwie rolnym.

Sądzę, że teraz pojaśniałem aspekt sprawy.


:gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
waren20 
5


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 457
Skąd: MON
Wysłany: Wto 11 Lip, 2006   

Kontynując temat czy ktoś mi odpowie cz do nagrody jubileuszowej wlicza się przebywanie na zasiłku dla bezrobotnych tzn. tzn osiąganie pewnego dochodu.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Sro 12 Lip, 2006   

Oczywiście . Czas (max 1 rok) pobierania pieniążków na zasiłku zalicza sie do nagrody jubileuszowej (dalszy czas pozostawania bezrobotnym bez pobierania pieniążków, a co za tym idzie bez odprowadzanych składek nie jest czasem doliczanym do nagrody jubileuszowej). W swoim czasie (nie pamietam, ale chyba należało to zrobić do lipca 2004 r) dostarczyłem dokumenty dotyczące pobierania zasiłku przez okres 11 miesięcy i 23 dni do JW i d-ca w rozkazie dziennym zaliczył mi ten okres do nagrody jubileuszowej. Pozdrawiam
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 18 Lip, 2006   

bodzio1973 napisał

Cytat:
Oczywiście . Czas (max 1 rok) pobierania pieniążków na zasiłku zalicza sie do nagrody jubileuszowej


Nie istniała taka możliwosć …., błąd Twojego przełożonego w tym aspekcie.

bodzio1973 napisał

Cytat:
W swoim czasie (nie pamietam, ale chyba należało to zrobić do lipca 2004 r) dostarczyłem dokumenty dotyczące pobierania zasiłku przez okres 11 miesięcy i 23 dni do JW i d-ca w rozkazie dziennym zaliczył mi ten okres do nagrody jubileuszowej.


Zostało to uczynione wbrew przepisom obowiązującym w owym i teraźniejszym czasie. Czy w Twojej jednostce( instytucji) istnieje,,komórka prawna’’?

:-o
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group