Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karta graficzna GeForce4
Opublikował Wiadomość
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 25 Gru, 2004   Karta graficzna GeForce4

Ciągle mam kłopoty z kartą NVIDIA GF MX440. O ile w trybie pojedyńczego wyświetlacza problem sprowadza się tylko do czasowego zrzutu ekranu, co jest tylko trochę wkurzające. O tyle w przypadku podłączenia jednocześnie monitora i telewizora (opcja nView) jest możliwa czasami praca tylko w trybie "klon". Najczęściej jednak już przy nastepnym włączeniu komputera odinstalowuje się nView albo NVKeystone, ładują domyślne sterowniki monitora i zabawa rozpoczyna sie od nowa. Sterowniki karty załadowałem z Internetu najbardziej aktualne. Monitor również.
Zgodnie z prawem "spadającej kromki chleba" najczęściej dzieje sie to kiedy chcemy obejrzeć jakiś dobry film DVD na większym ekranie. Jeśli ktoś rozwiazał podobny problem, proszę o radę.
Pozdrawiam.
 
 
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob 25 Gru, 2004   

Od razu nasuwa sie pytanie jaki system i jaka płyta główna.
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
loko 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 776
Skąd: z piernikowa
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

Prawdą jest że MX-sy to szajs. Ale Tvtool, powinien rozwiązać twój problem. Jest chyba dostępny na stronie Komputer Świata lub w którymś z niezbędników.
_________________
Gdy w naszym kraju stacjonowały wojska radzieckie to naród krzyczał, że to okupacja teraz na siłę chcą tworzyć tu bazy amerykańskie.
 
 
 
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

No cóż i tu bym polemizował.
Nie na darmo zaczęto wymagać od sprzętu elektronicznego certyfikatów zgodności.
Dlatego zapytałem o pozostałe urządzenia pracujące w zestawie.
Zainteresowani wiedzą, że często jeden podzespół sprawia problemy w zestwie X natomiast w zestawie Y pracuje bez zarzutu.
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 68
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

Panowie :!:

Tak dla przypomnienia i proszę przyjąć to jako dobrą radę.

Jeżeli chcecie podłączać kompa do Telewizora to w tym kierunku jak na chwilę obecna polecam ATI .
ATI od samego początku przewyższa wszystkie karty graficzne w tej konkurencji. Prostota podłączenia oraz niezawodność współpracy z TV , to są same zalety kart ATI.
Jeżeli chcecie aby Wasze komputery współpracowały z TV - kupujcie ATI - nie będzie żadnych problemów.

Wracając do tematu:

loko ma rację - należałoby spróbować doinstalowwać inny prgram, obsługujący TV. Zreszta przyczyn może być więcej. W/w karta ma bardzo dużo ustawień , moze należałoby zacząć od dobrego ustawienia. :?: :?: :?:
Może być i tak , że te najnowsze sterowniki nie są do tej karty :?: :?: :?:

Jednym słowem - jest czym się pobawić :roll: :roll: ;)
PZDRW
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
żonka
Gość
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

ja posiadam taką samą kartę wgrywałam rózne sterowniki do niej, a w chwili obecnej pracuję na sterownikach, które były dostarczone wraz z płytą, bo na tych pracuje najwydajniej ;)

tak, jak mówi Marek, nie wszystkie sterowniki, mimo, że przeznaczone do danej karty, polepszają pracę karty :)

poydrawiam :mrgreen:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

Pracuję na WindowsXP pro z 2002r. z Service Pack 2. Procesor to AthlonXP 1800 na płycie SiS K7S6A. TVTool nie rozwiazuje problemu i dodatkowo "gryzie się" z nView. To jest nawet zabawne, bo nigdy nie wiadomo gdzie pojawi się obraz. Jak mam go w oknie na telewizorze i powiekszę, to albo wyskoczy na pełnym ekranie na monitorze, albo gdzieś sie schowa. Bawię się tym już od dłuższego czasu. Metodycznie sprawdzam wszystkie możliwe ustawienia, ale nadal jest to gra w tololotka. Najpewniej z kartą coś nie tak. Jak miałem ATI to nie było problemu, tylko że ona nie miała wyjscia TV. Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Czasami komputer bardzo spowalnia i w tym momencie ciągle rośnie użycie pliku stron. Spróbuję jeszcze załadować najnowszą angielską wesję sterownika 66.93 (obecnie pracuję na 56.64). Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group