Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cos mi sie przykleilo
Opublikował Wiadomość
mobi
Gość
Wysłany: Nie 04 Lip, 2004   cos mi sie przykleilo

Jakies G...... . Co chwila informuje mniem, ze moj komp wystawiony jest na pastwe hackerow. Proponuje darmowe przeskanowanie celem sprawdzenia ilosci trojanow itp. Olalbym to tyle,ze jest to dokuczliwe bo wskakuje mi to przy kazdym odpaleniu strony.Jak to usunac? Probowalem roznych sposobow-bezskutecznie.
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 04 Lip, 2004   

Jeśli masz XP-najpierw musisz wyłączyć to coś w konfiguracji systemu -w tym celu menu START nacisnij URUCHOM i w okienku wpisz msconfig.
Naciśnij OK -pojawi ci się okno konfiguracji systemu ,ostatnia zakładka to uruchamianie-tam sprawdź co ci się uruchamia wraz ze startem windowsa !
Mozna wyłączyć wszystko co nie musi startować z windą ,np GG,worda,winampa i właśnie programy typu skaner sieciowy.
Jak już znajdziesz i wyłączysz tego gada ,to najlepiej poszukać go na C\Program files -tam najczęściej instalują się takie programy i wtedy go odinstalować ręcznie .Jesli to nie pomoże to zainstaluj sobie program Ad aware -i przeskanuj system-ten program usunie ci z kompa wszystkie programy szpiegowskie.
Gdybyś nie znalazł programu w konfiguracji systemu to musisz poszukać go w uruchomionych procesach -ALT+ CTRL+DEL,następnie procesy i tam metoda prób i błędów musisz go wyłączyć.

Ad-aware dostaniesz na tej stronie :!:


http://www.lavasoftusa.com/support/download/

Powodzenia
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
Ostatnio zmieniony przez GRYZLI Nie 04 Lip, 2004, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doctorxray 
1



Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Lip, 2004   

Proponuję też spróbować Ad-aware 6.181

Darmowe narzędzie, które skanuje pamięć, rejestr i dyski twarde w poszukiwaniu komponentów typu spyware, instalowanych wraz z programami adware. Użytkownik konfiguruje opcje skanowania systemu krok po kroku za pomocą prostego kreatora. Na życzenie użytkownika program tworzy kopie zapasowe plików wskazanych do usunięcia z systemu, umożliwia też ich późniejsze przywrócenie, na wypadek gdyby po wprowadzeniu zmian przestała działać któraś z aplikacji. Aplikacja po angielsku, freeware. Strona domowa: http://www.lavasoftusa.com/ .Programik co prawda po angielsku ale są polskie nakładki :walka:
_________________
Primum non nocere!
 
 
Doctorxray 
1



Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Lip, 2004   

sorrki widzę że GRYZLI już zaproponował Ad- aware
_________________
Primum non nocere!
 
 
mobi
Gość
Wysłany: Pon 05 Lip, 2004   wiecej danych nt

Hej.Oto wiecej szczegolow.
1.Przyczepila sie do mnie jakas wyszukiwarka jako strona startowa.Mimo,ze zmieniam w opcjach na inna,za kazdym razem gdy otwieram Internet Explorer jako startowa wyswietla mi sie ta niechciana wyszukiwarka.
2.Za kazdym razem gdy otwieram Internet Explorer otwiera mie sie dodatkowa strona z komunikatem.Komunikat informuje,ze moj PC wystawiony jest na dzialanie wirusow i koni trojanskich.Oferuje mi darmowe skanowanie celem znalezienia koni.Wiem,ze gdy to zrobie,wtedy zostanie mi zaproponowany zakup programu zabezpieczajacego i usuwajacego.Jest to wiec typowy reklamowy pop up.Problem,ze czasem dokuczliwy.Nie wiem tez jak sie tego pozbyc .Polecony Spybot nie zalatwia sprawy.Mimo informacji,ze komp jest czysty zjawiska wciaz sie powtarza.
To tyle.Moze teraz bedzie latwiej znalezc rozwiazanie.
Mam W2000, Norton Antywirus Professional Edition, Norton Personal firewall - regularnie uaktualniane:)))))))
 
 
mobi
Gość
Wysłany: Sro 07 Lip, 2004   cd.

Spybot informuje o braku dostepnej aktualizacji wiec chyba jest oki.
Byc moze, ze omawiany pop up generowany jest przez providera.
 
 
buugs
Gość
Wysłany: Pią 09 Lip, 2004   

Proponuję wejść na stronę
http://forum.mks.com.pl a następnie na zakładkę wirusy
jest tam wiele podobnych przypadków i ludzie pomagają natychmiast
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group