Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie jadą do Iraku
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 16 Paź, 2004   Nie jadą do Iraku



Nie jadą do Iraku

Na czwartą zmianę do Iraku pojadą co najwyżej pojedynczy żołnierze 5. Pułku Inżynieryjnego. Do saperów z Podjuch dotarła właśnie decyzja zwierzchników w tej sprawie.


Pułk został zwolniony z organizacji i szkolenia pododdziału inżynieryjnego do służby w czwartej zmianie w Iraku - przekazuje najświeższe nowiny kpt. Jacek Pajda z 5. PI. - Taka decyzja nie oznacza, że do Iraku nie pojadą żadni żołnierze z naszej jednostki. Być może pojedynczymi żołnierzami będziemy w Iraku uzupełniali skład innej jednostki.

Obecnie w Iraku służy ok. 80-osobowa kompania inżynieryjna z Podjuch. Żołnierze zajmują się rozminowaniem, likwidacją składów amunicji oraz rozbudową infrastruktury. Do kraju zaczną wracać na przełomie stycznia i lutego.

:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ja 
3



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 137
Wysłany: Sob 15 Sty, 2005   k inżynieryjna - dobrze że z niej zrezygnowano!!!!!!!!!!!!!!

Nie chcę nikogo obrazić, ale dobrze że z tej jednostki zrezygnowano. Byłem z nimi na II zmianie w Karbali i w czasie powstania Sadrystów nawet nie wsparli 2 BG na patrolach bo oni nie sa od tego. Jawna kpina poco oni tam nosili broń Chyba tylko dla tych 7$ dziennie za rozminowania! Tak tak Panowie Dowódcy, a dlaczego patrole bojowe nie miały płacone, gdy wyjeżdżały poza bazę patrolować Karbalę i wchodziły pod ostrzał?
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Nie 16 Sty, 2005   

Witam wszystkich. :gent:
To co "ja" napisał to prawda,sytuacja była grożna,na patrole wyjeżdzaliśmy po dwa -trzy razy dziennie(a nawet częściej).
A panowie saperzy nie byli od tego,grali sobie w siadkówkę.
Obwarowali się workami z piaskiem i schronami i jakoś im leciało.
Nie mam dobrego zdania o nich i ich zachowaniu podczas powstania sadrystów,gdzie każdy zespół na patrolu był na wagę złotę.

Pozdr.. :mrgreen:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group