Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MÓZGOCZASZKA
Opublikował Wiadomość
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   MÓZGOCZASZKA

W 1991 roku pracowałem w pewnej jednostce w Szczecinie. Miało się odbyć jednodniowe przeszkolenie żołnierzy rezerwy. Oczywiście bez stosownej odprawy przed tym cudownym zdarzeniem - ani rusz. W czasie odprawy był poruszony (między innymi) temat sposbu dopasowywania masek przeciwgazowych owym żołnierzom. Debata była długa, zaciekła i owocna, a na kolana rzucił wszystkich kwatermistrz jednostki (idiota nieszczęśliwy) stwierdzeniem: NALEŻY POBRAĆ DANE ANTROPOMETRYCZNE MÓZGOCZASZEK ŻOŁNIERZY I DOPASOWAĆ JE DO PARAMETRÓW TECHNICZNO - BOJOWYCH MASEK PRZECIWGAZOWYCH.
:gent: :viktoria: :D :mrgreen: :P :roll: :bye:
_________________

 
 
konrax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   

Hehehe dobre :) Wiem czemu tak było!!!! Musiał pewnie swoją czachę dopasować i tak już mu siłą przyzwyczajenia zostało:)
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   

Inny kwatermistrz jednostki ...obserwując start Miga 29 stwierdził :

"....kopci ...pewnie olej bierze ...." :lol:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   

To jeszcze inny Kwatermistrz jednostki podczas strzelania z PW odwraca sie o 180st. i krzyczy: "Uzbrojeniowiec do mnie - STRZELBA mi sie zaciela" :mrgreen:

Pozdr
 
 
 
Maurycy
Gość
Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   Re: MÓZGOCZASZKA

Roballo napisał/a:
DANE ANTROPOMETRYCZNE


Kwatermistrz przedobrzył totalnie z tym "unaukowieniem" rzeczy oczywistych, ale przyznać muszę, że terminologię fachową opanował biegle.

Bo gdy z kolei pewien wodzuchna na roczniku podchorążych WAM chciał wyrazić swój podziw dla wyników w nauce osiąganych przez inny pluton (mając gdzieś na synapsach słowo "populacja"), rzekł był do podkomendnych:

... patrzcie, co to za KOPULACJA naukowców ...
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   

Miałem kiedyś szczęście - nieszczęście (do wyboru) być podwładnym pewnego młodego oficera (człowieczka raczej prostego), który zachwycony czymkolwiek zwykł był mawiać: ŁADNY K--AS (wstaw UT), a jak trzeba było cokolwiek załatwić to mawiał, że dla niego TO BLASZKA.

Ręce, majtki i cyce opadały..... :efendi2: :cool:
_________________

 
 
Toyo 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 1038
Skąd: czy to ważne?
Wysłany: Czw 03 Lut, 2005   

Z wykładów:
"Fala uderzeniowa niszczy na swojej drodze wszystko, a w szczególności mienie wojskowe."
"Powstaje idealna kula w kształcie grzyba."

:cool:
 
 
Karabinek 
4



Wiek: 49
Dołączył: 30 Sty 2005
Posty: 195
Skąd: ...
Wysłany: Czw 03 Lut, 2005   

ta fala to się AMBA chyba powinna nazywać :D
_________________
Nie uciekaj w obliczu snajpera...umrzesz zmęczony...

 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Nie 20 Lut, 2005   

Roballo czy to nie był przypadkiem ppłk W. z 12 brygady?
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 26 Lut, 2005   

Szczerze mówiąc nie pamiętam, jakie ten pacan (kwatermistrz) miał nazwisko i nie jest moim marzeniem przypominanie sobie jego mało szlechetnej sylwetki, lecz pewne jest, że w owym czasie nie pracował w 12 brygadzie lecz w innej jednostce (którą rozwiązano). Nie jest wykluczone, że mógł on póżniej trafić do 12 brygady (za co nie będę przepraszał - a mogę tylko współczuć jego ewentualnym podwładnym) :efendi2:


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
grossiwy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   

Po przeczytaniu Waszych postów przypomniał mi się dowcip, trochę stary ale jary.

Przechodzi Rabe obok straganu, gdzie kłóci się 2 Żydków.
Jeden z nich widząc Rabe mówi
- Rabe pomóż roztrzygnąć problem.
- Kupiłem ten oto kapelusz a Mosze chce mi go zabrać. Rabe skoro go kupiłem to on jest mój.
- MASZ RACJĘ - odpowiada Rabe
- Na to odzywa się Mosze.
- Rabe ale on kupił ten oto kapelusz za moje pieniądze. Rabe skoro kupił za moje to chyba kapelusz jest mój, a nie jego.
- MASZ RACJĘ - odpowiada Rabe
- Po tym stwierdzeniu odzywa się 1 i 2 Żyd jednocześnie.
-RABE JAK TO MOŻLIWE ABYŚMY OBOJE MIELI RACJĘ? PRZECIEŻ JEST TO NIEMOŻLIWE>

- Macie rację - odpowiada im RABE

A z maseczkami to może być miłe.
Po pobraniu stosownego obmiaru MÓZGOCZASZKI
Powołaniu żołnierzy rezerwy na ćwiczenia
Po wykonaniu zbióreczki na placyku alarmowym i założeniu im wszystkim na główki "ocieplacza gumowego" z głośniczków powinny popłynąć słowa piosenki.

".... Słonie, słonie różowe słonie każdy......"

PZDR
 
 
harris2 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 218
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   moje 5 gr.

U nas pewien porucznik w 94 roku pełniąc służbę pom. ofic. dyż otrzymał telefonicznie polecenie od dowódcy, aby znaleźć jego pojazd służbowy cyt. :"znajdź Uaza, niech czeka na mnie w tunelu i oddzwoń do mnie".
Porucznik obdzwonił całą jednostkę i na koniec zameldował "staremu", że u nas w jednostce nie ma takiego żołnierza. :)
Wódz wezwał do siebie oficera dyżurnego, a gdy on wszedł podobno wódz leżał prawie pod biurkiem ze śmiechu.

Inny major (93r.) dowódca batalionu przez 1,5 godziny mieszał żołnierza z błotem , bo zauważył, że żołnierz uruchamiał silnik "Stara" elektrycznie, a nie tak jak powinien to robić, czyli "na powietrze".....jak BWP :(
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group