Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie stacjonarnego z laptopem
Opublikował Wiadomość
Edi 
5
Emeryt_Rencista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 427
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

"Stasiek" wprowadzasz ferment wpychając "Elkę" na minę.
Tak jak napisał "Endriu48" chyba nigdy na szerką skalę nie stosowałeś połączenia równoległego poprzez USB.
Na tym kończe temat.[/quote]
_________________
Podstawą służby wojskowej jest nie dać sobie postawić zadania, głupiego zadania.
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

USB to polaczenie szeregowe na marginesie
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Ahoj! Buszując w sieci znalazłem taką oto recepturę na połączenie 2-ch pecetów przez USB.
Cytat:
Wymagania: Oba komputery muszą dysponować wolnym portem USB. Jeśli korzystasz z Windows, producenci zalecają wersję 98 lub nowszą. Według standardu USB, oba komputery stanowią hosty, które mogą się komunikować tylko z urządzeniem peryferyjnym. Aby mimo to umożliwić komunikację między komputerami, musisz zaopatrzyć się w kabel z mostkiem USB. Mostek symuluje każdemu z pecetów, że z drugiej strony kabla znajduje się urządzenie peryferyjne. Kable tego typu można nabyć w sklepach z akcesoriami komputerowymi. Zależnie od producenta mogą mieć różne nazwy, np. USB Host link, USB Link, USB Host to host czy USB Smartlink.


Etap 1. Instalowanie Są dwa warianty: wsadzić wtyczki do portów, a potem zainstalować sterowniki lub odwrotnie. Kolejność wykonania ma decydujące znaczenie przy połączeniach sieciowych tego typu, dlatego koniecznie zwróć uwagę na wskazówki producenta kabla. Oprogramowanie do wymiany danych instaluje się zazwyczaj dopiero po wykonaniu powyższych czynności.

Etap 2. Nawiązywanie połączenia Przed rozpoczęciem wymiany danych należy uruchomić w obu komputerach oprogramowanie do transmisji danych. Potem można przeciągać pliki z jednego komputera do drugiego za pomocą myszy.

Jeśli trzeba tymczasowo odłączyć kabel USB, wsadź wtyczki do tych samych gniazd. Ewentualnie uda Ci się obyć bez ponownej instalacji sterownika.

:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Oj, zachciało mi się kabelka.... :( a kłopotów mnóstwo..
Ja też , właśnie buszując w sieci natknęłam się na taki artykuł
http://www.nfow.pl/postin...=reply&t=17304, a ponieważ już dawno nosiłam sie z zamiarem połączenia dwóch moich pecetów....kabel wydał mi się najprostszym rozwiązaniem, szczególnie ,ze laptopa mogłabym łączyć nie tylko z tym jednym stacjonarnym ale i z innymi..
W sumie po wczorajszych próbach dobrze przyjrzałam się temu towarowi, nie tylko nie ma sterowników ale to nie jest taki kabel jaki widnieje na stronie Vobisa. Na fakturze jest USB 2.0 EZLink , natomiast na opakowaniu jest USB2.0 DATA LINK NETWORKING CABLE, parametry i opis jest wpprawdzie taki , jaki był mi potrzebny ale...
Nie wiem czy te sterowniki będą pasować.Znalazłam sterowniki do USB 2.0 DATALINK, zrobiłam tak jak mi Sasiek radził. Na laptopie poszło ładnie, kabelki były wsadzone w obydwa, ale stacjonarny w ogóle nie reagował na żadne komendy...tak jakby się zawiesił
Pewnie teraz trzeba je jakoś skonfigurować...to temat na następna noc
W każdym razie jutro dzwonię do Vobisa i poproszę o informacje i wyjaśnienia, od tego chyba powinnam zacząć.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Siasiek 
3
Siasiek


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 125
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

USB2.0 DATA LINK NETWORKING CABLE
http://www.krup.cz/driver.htm#cestina
USB laplink na propoj. 2 PC, kód (kulaplink)
sterownik: stažení ovladače (lap4ov.zip, verze 1.6, 1336Kb)
instrukcja: stažení manuálu (lap4mo.zip, 344Kb)
systém: Windows 98, Win Me, Win 2000, Win XP,
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Dziękuje wszystkim bardzo, udało się połączyć i skonfigurować te dwa pecety dzięki Waszej pomocy a szczególnie Saśka. Chciałbym dać mu punkt, ale też muszę dojść jak to zrobić.
Sterowniki sama znalazłam, troszkę wcześniej ale instrukcja wiele wyjaśniła. Wprawdzie ja tylko ruski i francuski :D ale poradziłam sobie.
W sumie instalacja kabla bardzo prosta, odpowiednie sterowniki zainstalować, potem podłączyć kabelki i uruchomić kreator dodawania nowego sprzętu na obydwu pecetach ,,, et voila...
Folder 100 MB w minutkę przeniosłam , czyli warto..
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

elka, Czyli to, co według niektórych było niemożliwe stało się możliwe :viktoria:
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Dokładnie, a jak sie już wie jak to zrobić, to nie jest to żaden problem, właściwie 5 min. roboty i laptopa można podłączyć do każdego stacjonarnego. Trzeba tylko oprócz laptopa nosić kabelek i na pędraku sterowniki do niego .
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

elka napisał/a:
Trzeba tylko oprócz laptopa nosić kabelek i na pędraku sterowniki do niego
no niestety "cóś za cóś" ;)
pzdr
:gent:
PS. temat zamykam i przyklejam może komuś się przyda.
:hey:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
elmo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   

Zgadzam się z przedmówcą, że router wifi do super rozwiązanie w domu, ale nie zabierzesz go z laptopem i nie uruchomisz w 2 minuty tak jak to umożliwia omawiany kabel. Super temat z dobrym zakończeniem
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Dopiszę tutaj co nieco :P . Kupiłem niedawno przewód USB 2.0 do łączenia komputerów między sobą(laptopa i stacjonarnego).
W przypadku Visty i XP(sprawdzałem SP2) wszystko dzieje się automatycznie. Po wetknięciu wtyczek na każdym z kompów uruchamia się program znajdujący się w pamięci zainstalowanej w urządzeniu łączącym dwie końcówki przewodu. Pojawia się nowy dysk w komputerach(ale to nas tak naprawdę nie obchodzi). Program ma wygląd podobny do eksploratora i startuje automatycznie z tego dysku. Jedyny wymóg to sterowniki USB(których w Win 98 brakuje, trzeba je doinstalować).
Pojawia się w każdym razie okno podobne do ekploratora, trzeba tylko jeszcze w menu programu wybrać włączenie widoku drugiego komputera i już mamy widoczne w dwóch panelach programu dyski zarówno jednego jak i drugiego komputera. Standardowo możemy czytać pliki z obu komputerów, a zapisywać na lokalnym. Jest dostępna opcja do zmiany tego i zapisywania także w komputerze drugim(oczywiście na tamtym komputerze trzeba to konfigurować). Menu jest bardzo proste(opcji niewiele). Ustawienia są zapamiętywane i później wystarczy dosłownie włożyć dwie wtyczki do obu komputerów i mamy widok wszystkich dysków i możemy kopiować pliki. Szybkość dochodzi nawet do ok 700 MB w mniej niż minutę.
Bardzo fajna sprawa, szybsze i wygodniejsze niż kabel sieciowy. Dużo szybsze niż pamięci flash.
:cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group