Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki byl 2007 rok ?

Rok 2007 był dla żołnierzy:
1. dobrym rokiem
39%
 39%  [ 33 ]
2. takim samym jak poprzednie lata
30%
 30%  [ 26 ]
3. gorszym od poprzednich lat
25%
 25%  [ 21 ]
4. trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 4 ]
Głosowań: 84
Wszystkich Głosów: 84

Opublikował Wiadomość
pampi 
5
To już 23 rok , końcowe odliczanie.....


Wiek: 51
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 678
Skąd: Moja Ojczyzna
Wysłany: Pią 04 Sty, 2008   

Rok 2007 był dla mnie jak każdy inny, składający się z dobrych chwil jak i złych.Jak większość Polaków nie wygrałem w dużego lottka,w pracy widzę jak koledzy się wypalają,a młodzi to jeszcze ludzie!MON wciąż nie wie jak ma funkcjonować i jaką rolę ma odgrywać w społeczeństwie Czasami odnoszę wrażenie ,że sama obecność żołnierzy w nim go zaskakuje.Ale to wszystko jest naprawdę nieważne dopóki jest zdrowie,dopóki jest ktoś kto nas kocha,dopóki jest ono ,które mówi do nas tato,mamo .Nim pójdzie swoją drogą. Wszystkim kolegom i koleżankom życzę w nowym 2008r dużo szczęścia w życiu osobistym i sukcesów zawodowych. :gent:
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Do roku 2007 całe aktywne zawodowo życie spędziłem w leśnym garnizonie. Dzięki koledze przyspieszyłem decyzję o przeniesieniu (dzięki "Dziubek") . Wcześniej próbowałem 3 razy - bezskutecznie. Teraz udało się - F-16 (sprawa polityczna - przenoszą wszystkich - jak leci). Znalazłem się w wielkim mieście.
Plusy:
-lokal mieszkalny (do wykupienia),
-praca dla żony,
-możliwość studiowania dla dzieci.

Przeszło 25 lat służby.... Czas odejść. Praca się znajdzie.

Pozdrowienia dla służących w małych, leśnych garnizonach. Oby Wam, Koledzy, udało się dostać to, co służący w miastach mają "od ręki".

To były plusy.

Minusy:
-postępująca degrengolada w SZ (może bym jeszcze posłużył, ale mam dość),
-szkoda, że stracę kontakt z wieloma WSPANIAŁYMI ludźmi.

Jeszcze raz - POWODZENIA.

PS. Głosowałem na 1. Trochę to gorzkie, że powodem tego było to co napisałem powyżej, ale wszak to mój ostatni głos w takiej sprawie. :)
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
george40 
5


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 641
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008   

Jak na razie byl to najgorszy rok w trakcie mojej służby... Takiego podejscia do żołnierzy nie było już dawno. Próba stworzenia "nowego podziału klasowego społeczeństwa" rozpoczęta przez polityków w 2005 roku dotknęła również środowiska wojskowe.
Efekt - odchodzi ze słuzby kilka tysięcy więcej wojskowych niż zakładano, kilkuset (z ponad tysiąca)przebywa już drugi rok w rezerwie kadrowej. Brakuje oficerów, podoficerom blokuje się rozwój kadrowy, wynagrodzenia zwiekszane są dopiero pod wpływem presji środowiska. Armia traktowana jest jako maszynka do wykonywania dowolnych życzeń polityków. Generalicja milczy - jedna jaskółka (sprawa chłopaków z 18 bdsz) wiosny nie czyni...
Procedury są coraz bardziej zawiłe - a mówiono, że w NATO wszystko jest przejrzyste i planowane z odpowiednim wyprzedzeniem :cool: - boje się w tym miejscu wspomnieć o polityce kadrowej...
Można by jeszcze wymianieć dużo takich przykładów...
 
 
rbs2360
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 284
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008   

Ministrowie najgorsi w całej historii Polski. Nic nie zrobili. Pierwszy namieszał tak, że masakra. Ten przedostatni to tylko na wycieczki jeździł (Afganistan, Irak, Afganistan itd). A zapomniał, że w Polsce też dużo Wojska. O nowym nic nie słychać - pewnie jak się pokaże to tak nas wszytskich zaskoczy, że przez rok nie będziemy wiedzieli kto dowodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group