Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zabezpieczyć Salę Tradycji w JW?
Opublikował Wiadomość
summer68 
1


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 5
Skąd: ściana wschodnia
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   Jak zabezpieczyć Salę Tradycji w JW?

Witam!
Proszę o poradę. W jaki sposób zabezpieczyć pomieszczenia Sali Tradycji? Jaki dokument rozstrzyga ten problem?
W mojej jednostce funkcjonuje Sala Tradycji, w której przechowywane są eksponaty broni z okresu drugiej wojny, które nie są pozbawione w sposób trwały cech broni użytkowej, ani co za tym idzie nie posiadają odpowiednich certyfikatów (ustawa o broni i amunicji). Chociaż nawet laik stwierdziłby, że z tej broni strzelać się nie da (zaspawane lufy, ślady korozji). Dodam, że sztandar nie jest tam przechowywany, a pozostałe eksponaty nie przedstawiają zbyt wielkiej wartości ani historycznej, ani materialnej, ponieważ są to kopie lub reprodukcje.
Pozdrawiam.

Poprawiłem tytuł by lepiej odzwierciedlał treść postu Najlepiej jest jeżeli sformułujesz taki tytuł, by można było zorientować się o co w poście chodzi. (Ułatwia to innym znalezienie informacji). Tytuł ,,Sala Tradycji w JW" znaczy wszystko i nic. :!: P_E


 
 
nesiasps 
4
pol202


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 237
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Reguluje to pewne rozporządzenie które mówi że sale tradycji nie wymagają żadnych szczególnych zabezpieczeń - tego jestem pewien. Nie pamiętam które dokładnie ale na bank jest zawarte w obowiązującej instrukcji o broni prywatnej jako załącznik - jest tam mowa o pozbawianiu cech użytkowych broni, o zasadach obrotu bronią w handlu - chyba ministra spraw wewnętrznych i administracji. Szukałem i znalazłem parę miesięcy temu; pozdrawiam.Proszę uderzyć do swojego uzbrojeniowca - na pewno pomoże.
_________________
pol202
 
 
karen 
4
karen



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 249
Skąd: Nederlandse Politie
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   

Musiałbyś przedyskutować także ta sprawę z Komendantem Ochrony. Wiele zależy zapewne od tego, gdzie znajduje się sala tradycji, w jakim budynku, gdzie on jest usytuowany i jakie jest jego zewnętrzne zabezpieczenie. To powinno być zapisanie w planie ochrony i obrony. Rzadko się zdarza aby sala tradycji była w osobnym-samodzielnym budynku, z reguły znajduje się w sztabie lub w okolicy a to już narzuca z góry zasady jej zabezpieczenia.
_________________
Przyzwoity człowiek nie chce pełnić zawodu Szpiega i Donosiciela;
człowiek niegodziwy bardzo chętnie bierze się za to rzemiosło i w ten sposób staje się użyteczny,
czasami nawet niezbędny.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Komendant ochrony?? Ciekawe rozwiązanie.....
Jeśli zdeponowana jest tam broń to i owszem, ale czy wtedy salę tradycji można podciągnąć pod magazyn broni?? Może najpierw niech uzbrojeniowcy się wypowiedzą jak z nią jest..

karen napisał/a:
To powinno być zapisanie w planie ochrony i obrony

Pewnie miałeś na myśli "plan ochrony", bo wspomniany dokument obowiązuje (jeśli jeszcze obowiązuje) w innych realiach).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group