Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błąd krytyczny spoolera drukowego w PagePro1300W
Opublikował Wiadomość
Witek 
2



Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 70
Skąd: Z chmur
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009   Błąd krytyczny spoolera drukowego w PagePro1300W

Witam.
Jestem posiadaczem drukarki Konica Minolta PagePro 1300W. Od jakiegoś czasu drukarka przestała drukować i pojawił się komunikat: Błąd krytyczny spoolera drukowego oraz serwer RPC jest niedostępny. Pracuję na windows XP.
Może ktoś zna sposób na rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam.
 
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 29 Maj, 2009   

Zacznij od sprawdzenia czy błąd leży po stronie drukarki czy po stronie komputera a raczej oprogramowania.
Na początek podłącz drukarkę do innego komputera a później będziemy myśleć co dalej.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
mkow 
1
hobbysta-amator


Pomógł: 3 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   

To coś, co nie działa, nazywa się "Bufor wydruku" w XP po polsku. Wejdź w Panel Sterowania, potem w Narzędzia Administracyjne, a tak z kolei widać pozycję Usługi.
W tych usługach jest "Bufor wydruku", zobacz czy w kolumnie stan stoi napisane 'Uruchomiony", pewnie nie, kiedy klikniesz w Bufor wydruku otworzą się właściwości tej usługi, w widocznej od frontu zakładce Ogólne widać guzik uruchom, dodatkowo jako tryb uruchamiania powinno być automatycznie. "Bufor wydruku" jako usługa "wisi" na innym serwisie o nazwie "Zdalne uruchamianie procedur (RPC)", w ogóle 3/4 Windowsów wisi na RPC :-). jeśli bufor się nie uruchamia problem może być z usługą RPC, ona z kolei jest na samym dole listy usług, trzeba ją obejrzeć i ewentualnie uruchomić. Napisz jak to wygląda.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 30 Maj, 2009   

Witek, Spróbuj może tak "zaloguj się jako Power User lub
Administrator Authority." ;)
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Witek 
2



Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 70
Skąd: Z chmur
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

W komputerze mam tylko jedno konto. Wydaje mi się, że jestem zalogowany jako administrator. Tylko przy PagePro 1300W pojawia się ten komunikat. Mam zainstalowane również urządzenie wielofunkcyjne HP, które działa jak należy. W minolcie przez większość czasu też wszystko było ok. Zmieniłem ostatnio komputer. Teraz jest to całkowicie nowa maszyna. Może istotne jest to, że pojawia się również informacja o końcu tonera?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group