Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sieć "ad hoc" - połączenie dwóch komp. kartą wifi
Opublikował Wiadomość
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2009   Sieć "ad hoc" - połączenie dwóch komp. kartą wifi

Witam!
Właśnie borykam się z problemem połączenia dwóch komputerów za pomocą kart bezprzewodowych TP-Link TL-WN321G. Oba komputery mają system XP Home. Przy próbie konfiguracji za pomocą Windows wyskakuje komunikat, że nie może skonfigurować tego połączenia. Już na tym etapie KLIK nie mam zakładki "Sieci bezprzewodowe". Wykorzystałem więc oprogramowanie dołączone do kart. Ustawiłem karty w tryb ad hoc z szyfrowaniem WEP i utworzyłem połączenie. Komputery widzą się nawzajem, można przeglądać zawartość jednego przez drugi. Nie ma natomiast udostępnionego połączenia internetowego pomimo, że na hoście jest ustawione udostępnienie połączenia. Co trzeba zrobić żeby je uzyskać? Poprzez kabel sieciowy wszystko ładnie chodziło, ale chciałem się go pozbyć...
Nie radźcie mi żebym kupił router tylko jak prawidłowo połączyć komputery ze sobą. :gent:
Jest tu jakiś "cwaniaczek" ;) który podoła rozwiązać ten problem :?: Zwiedziłem już fora, próbowałem wiele razy i skończyły mi się pomysły. :-o
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Podaj adresację obu komputerów na protokole TCP.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Jak już komputery się widzą to połowa sukcesu.
Teraz wystarczy, że w:
panel sterowania>połączenia sieciowe>"Połączenie X dzięki któremu łączysz się z internetem np. huawei.mobile.connect">właściwości>zaawansowane>
Włącz: zezwalaj innym użytkownikom na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera

Oczywiście w komputerze, w którym ma działać internet w miejsce bramy i DNS wstawiasz IP komputera, z którego chcesz zassać internet.

To wszystko. :gent:

Ustawiałem taką sieć dzisiaj (Windows 2003 Server z Windows Vista) i wszystko śmiga jak należy.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Opcję udostępniania połączenia internetowego na komputerze hoście mam włączoną cały czas, bo do tej pory łączyłem komputery przez kabel sieciowy.
Połączenie przez wi-fi między komputerami bez dostępnego netu na kliencie miałem przy ustawieniu we właściwościach połączenia bezprzewodowego "uzyskaj IP i DNS automatycznie", zarówno na hoście jak i kliencie.
Po Twoim poście ustawiłem na hoście we właściwościach poł. bezprzewodowego IP 192.168.0.5, a na kliencie 192.168.0.6 oraz IP hosta jakjo bramę i DNS. Pomimo tego nadal mam to co wcześniej: komputery widzą się można wymieniać pliki, ale na kliencie nadal nie ma netu. :(
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co miałeś na myśli, jeśli nie to popraw mnie. :modli:
P.S.
Wcześniej jak miałem przez kabel to na hoście wpisywałem stałe IP we właściwościach połączenia lokalnego, a na kliencie "uzyskaj automatycznie" i było O'K. Było połączenie i net udostępniony. Analogicznie przez wi-fi powinno być podobnie a jednak... :cry:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

Ostatnio zmieniony przez Low_radiation Nie 05 Kwi, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

To połączenie kablowe nadal jest aktywne? nie mogą 2 połączenia być obsługiwane usługa udostępniania. Najlepiej wyłączyć zbędna kartę sieciową, i ponownie wył i wł udostępnianie połączenia oraz można ręcznie zaadresować podsieć. Kontrolnie zrób PING lokalnie na adres bramy z klienta jak i na adres w internecie.
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

oczko, jesteś wieeeeelki !!! Wyłączyłem połączenie lokalne na hoście, a na kliencie (laptop) wyjąłem kartę sieciową PCMCIA i już nawet nie trzeba było kombinować z wył. i wł. udostępniania połączenia internetowego. Nareszcie koniec z metrami uciążliwego kabla sieciowego. :viktoria: Człowiek uczy się całe życie. :brawo: Zarówno oczko, jak i Xoggo, wciskam "pomógł", a i tak jestem winny :piwko:
Zanim :zam: to powiedzcie czy tworzenie podobnej sieci w przypadku, gdy host ma Windows Vista, a klient XP różni się :?: A... i co trzeba zrobić, aby udostępnić drukarkę jako sieciową :?: :gent:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

W Vista działa podobnie, drukarkę po prostu trzeba w jej ustawieniach udostępnić i będzie widoczna na danym hoście w otoczeniu. Podwójne jej kliknięcie spowoduje jej zainstalowanie już na kliencie. Zależy o jakiej drukarce mówisz, bo jak o takiej co jest podpięta do danego kompa to tak jak wyżej opisałem, jak drukarka sama w sobie z siecią to inna sprawa.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Właśnie o tym, że może być tylko jedno połączenie udostępnione zapomniałem dopisać. oczko :efendi2:
Wg. mnie w Viście stworzenie sieci typu ad hoc jest dużo łatwiejsze.
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Może być ich więcej ale to już poprzez dodatkowe oprogramowanie.
 
 
f13 
1
(Szer. REZERWY)


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Na każdym systemie da się zrobić ad hoc
wystarczy dobrze ustawić TCP/IP
Kod:
LAPTOP A
Adres ip 192.168.0.1
Maska podsieci 255.255.255.0

Kod:
LAPTOP B
Adres ip 192.168.0.2
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama domyślna 192.168.0.1


Przy taki ustawieniu można bezproblemowo udostępnić internet z laptopa A-->B
Aby można bezproblemowo przesyłać pliki trzeba ujednolicić GRUPE ROBOCZĄ na obu maszynach.
_________________

 
 
 
oczko 
5
Emeryt pracujący


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 410
Skąd: WLKP
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

f13 napisał/a:
..
Aby można bezproblemowo przesyłać pliki trzeba ujednolicić GRUPE ROBOCZĄ na obu maszynach.


To akurat nie jest konieczne, a przy FTP nawet zbędne ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group