Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wziąć na czas ZSW ?
Opublikował Wiadomość
Wlosek_pl 
2
Lato 2oo5 Budowo



Wiek: 39
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 64
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Piotrus napisał/a:
swierzak napisał/a:
Czy to oznacza ze dostane po kims jakies stare obsrane gacie ???

Nie. Dostaniesz komplet nowej bielizny, która przechodzi na własność z chwilą wydania.

Tak dostajesz nowe gacie "bgs-y" ale jak jest łażnia i wymianka to dają Ci gacie kolegi tylko wyprane. Nie przejmuj sie czasem dostaniesz takie w które nawet nie wejdziesz lub spadają. :) Ale uwierz mi, że gacie to nie bedzie problem. I nie zapomnisz tego do końca życia, chwil spędzonych na unitarce, jest ciężko i wiele razy będziesz miał dosyć, ale jakie wspomnienia :D :gwizdze:
_________________

 
 
Piotrus 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 337
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Wlosek_pl napisał/a:
Tak dostajesz nowe gacie "bgs-y" ale jak jest łażnia i wymianka to dają Ci gacie kolegi tylko wyprane. Nie przejmuj sie czasem dostaniesz takie w które nawet nie wejdziesz lub spadają.


O czym mówisz człowieku?
Wymienia się tylko koszulki oraz bieliznę pościelową.
Przypominam, że jest rok 2008 i rozmawiamy o dniu dzisiejszym.
 
 
Wlosek_pl 
2
Lato 2oo5 Budowo



Wiek: 39
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 64
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Lato 2005 tak to wyglądało, prało się samemu tylko skarpetki.... na unitarce lub szkółce bo na "macierzu" prało się gacie, a wymieniało tylko koszulki, poszewki i prześcieradła.
_________________

 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Masz racje Włosek,w 2005 tak jeszcze było i z tego co wiem nic sie nie zmieniło.A to,że 2008 rok mamy nie rzutuje....... :cool:
_________________

 
 
sendai77 
1
Chętny



Wiek: 36
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Nysa
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Przyznam się szczerze że byłem w wojsku wiosną 2006 i miałem tak jak kolega pisze używane BGS'y.
Później już chodziłem w cywilnych,czasem w nogawke od wojskowych mogłem obie nogi wsadzić. :-o
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Bo to zależało co panu na wymiance w ręce akurat wpadło :viktoria: nieraz to założyć nieszło.Nikt się nie przejmował,że za małe lub za duże :brawo: W wojsku sztuka zawsze była sztuką :efendi2:
_________________

 
 
chemik1422 
1
chemik1422


Wiek: 41
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: lublin
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Nie no panowie w jakich wy jednostkach służyliście?Jestem już w wojsku 3.5 roku i służyłem w 3 jednostkach,w żadnej nie spotkałem się z czymś takim jak wymiana BGS'ów
 
 
Elminator 
1


Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

To jak to jest z tymi telefonami, można mieć czy nie?

Jeśli ktoś ma okulary i mu sie wojsku rozwalą, to musi za własną kasę ja naprawić/kupić czy też MON to refunduje.
Wiem, że papiery trzeba zabrać (dowód, książeczkę wojskową, bilet itd.). Wiem też, ze pasta w wojsku nadaje sie do mycia szyb wiec trzeba mieć sowią, tak samo jak dwie pary szczoteczek do mycia zębów. Jedną do kibla a drugą(tajną) na własny użytek. Od kolegów wiem, że lepiej jest zabrać z kilka par bielizny i skarpetek oraz maszynek do golenia. Oprócz tego jak już wspomniano, tabelki sie przydają czasem. A co z książkami, jest czas na czytanie??? Co to jest ta unitarka, czy jakoś tam?? A poco te kondony o których była chyba mowa, tak na serio???
 
 
spadochron 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 467
Skąd: znów w MON
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2008   

Telefonów oficjalnie mieć nie możesz na terenie jednostki, w praktyce zależy jakiego bedziesz miał dowódcę. MON Ci zniszczonych okularów nei zrefunduje zapomnij raczej o tym... papiery weż, weż też jakieś przybory do golenia itp. Bielizne możesz wziąć ale i tak napoczątku bedziesz pewnie biegął w przydziałowej, unitarka to taki okres, gdzie przez miesiać (czyli do przysięgi) nie dostaniesz żadnej przepustki i będzieszm iał tyle zajęć, że w wolnym czasie będziesz kimał, więc książke to sobie poi przysiędze weż jak już musisz... na unitarce i tak będziesz miał dwie książki do nauki:P Regulamin ogólny i Regulamin musztry.
 
 
Psych'o 
1
Mięso Armatnie


Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008   

Dwa pytanka Staraj się nie używać tu tego typu dziecinnych zdrobnień ode mnie(no może 4ry jak uprzednio ), czy do depozytu uzyskujemy wgląd po przysiędze czy można używać depozytu jak np.: szafki?

MP3 Player rozumiem trafi do depozytu, tak jak i ewentualna ładowarka do baterii?
(pisano wcześniej żeby nie liczyć na uczciwość, rozumiem że niezależnie od tego czy będzie w depozycie czy przy mnie ten sprzęt będzie zagrożony, czy tak?)

W przypadku nieposiadania karty płatniczej brać jakąś gotówke? Czy raczej mam się spodziewać że zniknie zaraz po tym jak pójdę się kąpać?

Symbol religijny jest dozwolony czy też trafi do depozytu? (krzyżyk na nadgarstku)

Inne: Dog Tags'y własne zostawić w domu?(nazwijmy je biżuterią)
_________________
"Wy stoicie tam gdzie stali stoczniowcy. Ja stoję tam gdzie stało ZOMO."
 
 
Luka Wars 
1



Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 19 Paź, 2008   

No to ciekawie, ja się dowiaduję że mi MON nawet gacie będzie sponsorował. ''Kuniec świata''...

Ok, 5 listopada mam się tam zgłosić, czytałem wszystkie posty i zamierzam wziąć: maszynki do golenia, dowód osobisty, książeczkę wojskową, kartę powołania (bo te rzeczy będę maił przy sobie).

Jak się ma sprawa z kartą bankomatową, komórką, mp3 i portfelem z gotówką? Ktoś wcześniej napisał aby wziąć też kłódkę z 2 kluczykami, po co?^^
 
 
 
el_chino 
1


Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Grójec
Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Podobne pytanie padło, natomiast ja chcę je uszczegółowić.
Telefon komórkowy można zabrać na okres unitarny, jak rozumiem nie ma sensu próbować go przemycać, tylko wsadzić z ładowarką do kosmetyczki i... liczyć że przy wcieleniu nie zostanie zabrany do depozytu?
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   


Nie kombinuj, nie udzielamy rad jak ... obejść prawo.





 
 
tpsc 
1


Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008   



Treść postu usunięta ze względu na brak poszanowania zasad poprawnej pisowni, co czyni post nieczytelnym i jest sprzeczne z REGULAMINEM tego Forum.

Otrzymujesz ostrzeżenie

Staraj się czytać ze zrozumieniem uwagi, które przesyła Ci moderator lub te, które widzisz na Forum.


 
 
Kikorn 
1


Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009   

Szkolenie unitarne na WSOWLąd wygląda tak samo jak na ZSW? Czyli wychodzi na to ,że prócz dowodu osobistego, skierowania i paru osobistych rzeczy, które zostały wymienione wcześniej nie warto brać? Rzeczy zabierają i oddają dopiero po przysiędze? A jak wygląda sprawa z telefonem komórkowym?

dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group