Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Toshiba satellite A350-13A - z Visty na XP
Opublikował Wiadomość
Gipki 
3



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 136
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

Win xp w wersji 32 bitowej widzi max 3Gb ramu. Musiałbyś zmienić na wersję 64 bitową. Ile ramu masz przydzielonej dla karty graficznej? Może niema sensu się przejmować stratą 1Gb bo może akurat jest on przydzielony właśnie dla grafiki.. Jeśli chodzi o problem ze sterownikami można pobawić się i posprawdzać poszczególne elementy takie jak WiFi jakiego producenta i jaki model masz w lapku. W sumie dużo roboty by nie było bo większość laptopów pomimo rożnych producentów ma zazwyczaj standardowe podzespoły..
Sprawdzić można wchodząc do menedżera urządzeń, kliknąć na właściwości karty sieciowej, wybrać zakładkę szczegóły, a następnie identyfikator sprzętu. To co się wyświetli zapodać w google i może na coś ciekawego się natkniesz...
_________________
W Wojsku lepiej mieć spokój niż racje....
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

El Lobo napisał/a:
Oczywiście płytek z systemem nie dostałem.
Kiedy włączysz fdisk lub coś podobnego to tam pewnie będzie coś w stylu oddzielnej partycji. Na tej oddzielnej partycji będzie Vista, którą powinieneś dostać na CD. Na początku kiedy system się włącza na dole ekranu będzie skrót klawiatury chyba F9 przechodzący do trybu recovery.

Oczywiście gdybyś chciał zainstalować viste ;)
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

Ty masz XP 32-bitowy czy 64?

64 bitowy powinien odczytać 4 GB bo 32 odczytuje chyba tylko 3,25 GB czy coś podobnego. Więc pewnie masz 32.

Ps. Ile masz MB na grafice? Nie pokazuje Ci czasem 3,25 GB?
Pss. Na tym to polega, że do XP nie opłaca się więcej niż 2 GB ramu. Więcej trzeba instalować 64 bitowy system...Takie czasy.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
Ostatnio zmieniony przez michal Nie 13 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

El Lobo, Pobierz sobie programik GPU-Z i będziesz wiedział, ile Ramu ma grafa. Ta chyba 512MB ma na "grzbiecie".
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

Też mi się tak wydaje.
Teraz: Fizycznie masz 4 GB i to widzi pewnie nawet i BIOS. Prawidłowa reakcja. Jednak część pamięci zostaje odjęta dla reszty rozszerzeń komputera jak właśnie karta grafiki itp. plus sam system i zostaje tyle ile pokazuje. To normalne rzecz.

Wpisz w google "mam 4GB widzi 3GB". Ludzie podobne problemy mają. Taką konfigurację sprzętową jaką posiadasz nie tworzy się już dla systemów 32 bitowych. Krótko mówiąc starasz się w Subaru imprezę WRX STi wsadzić "flaki" z malucha :)
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

Endriu48 napisał/a:
Pobierz sobie programik GPU-Z i będziesz wiedział


Ewentualnie możesz skorzystać z Everesta który powie Ci niemal wszystko o całym komputerze. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
Gipki 
3



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 136
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

El Lobo napisał/a:
Straciłem jedynie możliwość wyłączenia podświetleń na klawiaturze :/. Nie mam też szybkiego przewijania stron w touch padzie (coś jak scroll w myszce).

Bo do tego też trzeba sterowniki:D
Touchpad znajdziesz w menedżerze urządzeń: Mysz i inne urządzenia wskazujące.
Zrób tak jak z WiFi (identyfikator sprzętu) i może coś się da podpasować. Dużo masz nie wykrytych zasobów sprzętowych?
W sumie jeśli dla Twojego sprzętu nie ma sterowników pod xp może warto się zastanowić na instalacją 7?
_________________
W Wojsku lepiej mieć spokój niż racje....
 
 
Gipki 
3



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 136
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Co to za sprzęt? Identyfikator sprzętowy może podpowie.
Żeby wszystko działało jak trzeba warto by poszukać sterów jeszcze do płyty głównej, baterii i takich tam dodatkowym rzeczy które może nie są niezbędne ale jak się ma to szkoda nie używać... Myślę że instalacja 7 rozwiązała by problem...
_________________
W Wojsku lepiej mieć spokój niż racje....
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009   

Niektóre laptopy są produkowane pod dany system, pewnie Twoja Toshiba też była robiona pod kątem Visty ( niestety).

Jedyne wyjście to szukać sterowników od urządzeń pokrewnych, a więc jeśli masz kontroler sieci np. Realtek'a, to spróbuj ze sterami Realteka dla XP. Często są sterowniki w takich pakietach gdzie w takiej paczce są sterowniki dla kilku typów urządzeń.

Niestety ale Vista okazała się dużym niewypałem i porażką, wypada najgorzej od czasów Windows Millenium, z tego co się już orientowałem czytając artykuły i testy na szczęście Windows 7 jest systemem o wiele lepszym, podobno wydajnością dorównuje XP (podobnie do XP zabiera zasoby systemowe), i na dodatek ma poprawione bezpieczeństwo (to było mocną stroną Visty jedynie).

Powodzenia w walce z Toshibą ;-)
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Pon 21 Wrz, 2009   

El Lobo, Przejrzyj to TUTAJ może coś od Satelite A210 by pasowało :?: Jakiś network driwer. :-o
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group