Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Pon 29 Sty, 2007
Tumiwisizm, malkontenctwo czy...
Opublikował Wiadomość
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sro 26 Sie, 2009   

Nuked napisał/a:
Odpowiedzialność jest słowem które wdg. mnie budzi powszechny strach w wojsku wszystko aby nie odpowiadać za coś najlepiej zepchnąć na kogoś niech się niżej martwią.


A któż to taki nieodpowiedzialny ?
Bo ja w swojej pracy to raczej obserwuję właśnie młodzież jak w temacie. Ale jest to tylko moje zdanie i mogę się mylić.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 26 Sie, 2009   

Panowie sama zmiana armii z poborowej na zawodową nie zmieni mentalności kadry.
Trzeba wiele lat by to się zmieniło. ;)
 
 
Nuked 
3


Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 132
Skąd: Z Puszczy
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009   

Boba Fett napisał/a:
A na razie, po roku służby jako szer. zawodowy, zmieniasz -> jednostkę.
Co prawda nie chodzi o zmianę jej wizerunku, a o przeniesienie do innej JW, ale zawsze to jakaś zmiana, czyż nie?

jeśli chodzi o moją obecna jednostkę to nie jest zła szczególnie mój pododdział wyróżnia się na jej tle często jest nagradzany. Ja osobiście potrzebuje zmiany i tyle więc twój post jest oderwany od tematu.

[ Dodano: Sob 05 Wrz, 2009 ]
ero03 napisał/a:
Nuked, skąd w Tobie tyle goryczy po roku służby :?:

To był rok służby i rok obserwacji zarazem. Może to nie tyle co gorycz a wynik obserwacji. Moim zdaniem wojsko powinno być bardziej dynamiczne rozwijać się szkolić dostosowywać się do sytuacji oczywiście w miarę możliwości. Szkolenia powinny być bardziej dynamiczne, dostosowane do obecnych realiów a nie tych z lat 60tych.

Aby poprawić swój post użyj przycisku miast . :!:

Stosuj znaki przestankowe, zaczynaj zdania wielką literą, to nie jest forum dla dzieci :!:

Więcej upomnień nie będzie


P_E
_________________
Dum spiro spero
 
 
 
Boba Fett 
Banita
Bounty Hunter


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1050
Skąd: Kamino
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009   

Trochę nie rozumiem tego bełkotu bez znaków przestankowych, może właśnie dlatego nie wiem czemu niby mój post ma być oderwany od tematu. Spróbujesz wyjaśnić?
_________________
What if he doesn't survive? He's worth a lot to me.
 
 
marki 
3
marki


Wiek: 50
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 109
Skąd: z Polski
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009   

Bardzo ciekawy wątek. W nawiązaniu opowiem Wam pewną historię - często ją opowiadam ... Swego czasu będąc na Litwie (na ćwiczeniach) byłem zaskoczony widząc wielu naprawdę młodych - oficerów starszych. Zaciekawiony (tylu plecaków naraz?), drążyłem temat tak długo aż dowiedziałem się że w czasach zmiany ustroju (około 1999/2000) z armi "pozbyto się" wszystkich oficerów od mjr wzwyż (poza nielicznymi wyjątkami) oraz kadrę z określoną długością stażu (zbyt długą). Młoda kadra (podoficerowie i oficerowie) możliwie często jest wysyłana za granicę na różne kursy, szkoły, akademie (głównie do Niemiec, USA, ale np. nie do Polski). Co jest oczywiste, na początku, po "przemianach" było im bardzo ciężko, ale powoli, powoli wychodzą na prostą i to w naprawdę niezłym stylu. Dyscyplina, organizacja pracy, zaangażowanie, duma ze służby - takie rzeczy widać gołym okiem.
Tak sobie myślę że nie był to głupi pomysł ... Szkoda że u nas przeforsowano inny model transformacji SZ. Nawet teraz "proces profesjonalizacji" wygląda na jakąś pośpieszną prowizorkę - bez ładu i składu. jestem w wojsku już na tyle długo żeby pamiętać ciągłe tworzenia różnych instytucji (dowództw, departamentów, inspektoratów) a potem ich reorganizacje. Już samo to prowadzi do malkontenctwa ... Dodam że na swoim podwórku też widzę "grandę w biały dzień" i powoli witki mi opadają.
Dziękuję za uwagę. :gent:
_________________
Nie róbmy polityki. Budujmy ... armię?
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Może, gdyby nasza decydenci postąpili tak samo, to mieli byśmy teraz armię na miarę XXI wieku.
Niestety, jedyną zmianą jaką można było zaobserwować w armii, w czasach transformacji, to gremialna zmiana stanu cywilnego generalicji i wszelkiej maści dowódców różnego szczebla. Żenujące to były zmiany, kiedy starzy generałowie(nieraz już dziadkowie) nagle stali sie przechrztami i brali na siłę śluby kościelne – ohyda jak dla stołka można się było ze..... :!:

Kościół chyba nigdy w swej długiej historii nie przeżywał takiego najazdu wojskowych.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Bo w tym czasie głównym "kadrowym" był chyba niejaki szef Ordynariatu ps. "Flaszka"... ;)
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Spójrzcie i uważnie przeczytajcie pierwszy post. O czym jest? A Wy tu wyjeżdżacie z takimi tekstami.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Czyli krytykować mam siebie i się kajać, bo decydenci wojskowi i nie tylko są cacy, a tylko ja źle odbieram rzeczywistość :???: To znaczy, że generalicja jeszcze służąca z nadania "kadrowego flaszki" jest super i dlatego nasza armia rośnie w siłę, a ludziom w niej służącym żyje się dostatnio?
Zarzucanie gremialne ludziom w mundurach, że są winni sytuacji w armii jest nie do końca sprawiedliwe. Na stan armii jako hierarchicznej struktury bardzo duży wpływ mają zarówno politycy jak też i IC MON. A żołnierz i owszem może dobrze wykonywać swoje obowiązki pod warunkiem, że jest dobrze dowodzony :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Pierwszy post traktuje o narzekaniu młodych i został wyrwany z jakiegoś tematu.
A powyższe teksty, według mojej oceny, wiążą sie jak najbardziej z tematem, bo ochrona kadrowa „Flaszki” i jego funkcjonariuszy, nieudolnych generałów i dowódców powoduje, że wykazują oni wyjątkowy tumiwisizm :!:
Dla Kadrowca „Flaszki” nie ważne były umiejętności dowodzącego, ważne było, że w świetle jupiterów brał ślub kościelny, że co niedziele biega na mszę i jest dyspozycyjny na każdy kaprys kapelana.
Generałowie i d-cy JW. mając taką ochronę wykazywali się na potęgę tumiwisizmem.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   


ero03
, nie wchodź w buty GTW i pozwól kierować nam ,,ruchem na Forum".

:brzeg:




 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 17 Paź, 2009   

Przepraszam, nie miałem i nie mam takiego zamiaru. Po prostu odpowiedziałem na zadane pytanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group