Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 7 ma zastąpić Vistę Microsoftu
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   Windows 7 ma zastąpić Vistę Microsoftu


Link





 
 
mrosi 
1
Tak sobie


Wiek: 50
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Belial:
Każdy system MS zamula się po nawet szybkim czasie jeśli się o niego nie dba - regularne czyszczenie cache przeglądarek, rejestru, etc.
_________________
Różnica między terrorystą a kadrowcem w wojsku? Z terrorystą można negocjować...
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   



Windows 7 już do pobrania


 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

:gent: :gent: :gent:


Belial napisał/a:
powinien wytrzymać co najmniej rok bez drastycznych kroków


I wytrzymuje Belial , uwierz mi. Przeważnie co 2-3 lata wymieniam system, lecz nie dlatego, że "zamulony" . Przyczyną zawsze jest wymiana nowszego sprzętu( Płyta Główna, procek , a najczęściej to nowszy i większy HDD). Według mojej oceny Windows poprawnie pracuje, jeżeli użytkownik wie co robi i zna swój system, potrafi w razie wynikłych problemów sobie poradzić.

Belial napisał/a:
Dbać to ja mogę o swoją kobietę


I tu się zgadzam z Tobą w 100% ;) .

Prawie emeryt napisał/a:
Windows 7 już do pobrania


W tym przypadku Panie Emeryt wstrzymałbym się troszeczkę, ponieważ jest to wersja beta, dopiero co udostępnili a już każą pobierać bezwzględnie poprawkę KB961367.
Chyba, że ktoś lubi się pobawić i chce przetestować system - w tym przypadku polecam jak najbardziej

Pozdrawiam M@rEK :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

mrosi napisał/a:
Belial:
Każdy system MS zamula się po nawet szybkim czasie jeśli się o niego nie dba

Ja tam nie wiem jak należy dbać o system a podejrzewam, że obaj, i system i ja, prowadzimy bardzo niehigieniczny tryb życia ;) Z ciekawości sprawdziłem jak dawno temu wgrywałem swojego Windowsa. W raporcie przeczytałem coś takiego:
Cytat:
Właściwości systemu operacyjnego:
Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Professional
Nazwa kodowa systemu operacyjnego Whistler
Język systemu operacyjnego Polski
Typ jądra systemu operacyjnego Uniprocessor Free
Wersja systemu operacyjnego 5.1.2600 (WinXP Retail)
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
Data Instalacji 2007-03-01
Katalog główny systemu operacyjnego C:\WINDOWS

Może sam się starzeję i nie dostrzegam spowolnienia pracy komputera (poza zwyczajowymi "waporami" ;) ), a może wcale nie zwolnił w ciągu dwóch niemal lat. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

Hmm... ja tam o "Wizgrozę" dbam. Data instalacji 2k7-02-06 + SP3. Trzymam krótko "za mordę". ;) Częste czyszczenie Rejestru systemowego, Odkurzacz i Defragmentacja HDD. Ot i wszystko. :gwizdze:
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

:gent: :gent: :gent:

Wtam

Stało się....... Zostałem użytkownikiem Windows 7 Professional x64.

Pierwsze ważenie ??? :oki:
Moim zdaniem z wyglądu nie ma większej różnicy między Vistą x64. System bardzo szybciutko uruchamia się, nie zdążyłem zainstalować jeszcze wszystkich urządzeń, które używam więc nie wypowiadam się na temat sterowników.
Musiałem natomiast ściągnąć nową wersję Kaspersky Anty-Wirusa 2010, ponieważ wersja 2009 miała problem.

System wydajny, szybko się uruchamia ..... chociaż jak będzie naprawdę "zobaczymy w praniu".
Na chwilę obecną - mam nadzieję , że będę zadowolony.

Wszystkim tym którzy studiują lub mają studentów w domu, a uczelnia ma podpisaną umowę z Microsoftem polecam zabawy z tym systemem.

Więcej napiszę po dłuższym użytkowaniu. Konfiguracja oraz ustawienia systemu są troszkę głębiej schowane i trochę trzeba "pogrzebać".

PorównującWindowsa 7 x64 do Windowsa Visty Ultimate x64 mogę powiedzieć, że nie jestem zaskoczony. Obecnie pracuję na dwóch omawianych systemach zainstalowanych na innych HDD. Zmianę wyboru systemu dokonuję w Biosie ustawiając kolejność startowania HDD. Zadowala mnie szybkość uruchamiania obu systemów, ich gotowośc do pracy po włączeniu komputera oraz stabilność. Ciekawi mnie jednak fakt jak długo oba te systemy wytrzymają bez przeinstalowania ;) .

Pozdrawiam M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
f13 
1
(Szer. REZERWY)


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Każdy system z rodzinny Microsoftu jest podatny na złośliwe oprogramowanie i wirusy. Microsoft zrobił błąd upraszczając prawa dostępu do plików od dosa przez windowsa. Mógł pozostać przy rozwiązaniach z Unixa(Linuxa). Ja jak już zainstaluję sobie produktu ze stajni MS to na maszynie wirtualnej. Najlepszym komercyjnym system jaki obecnie jest na rynku to MACOSX Leopard bądz Snow który bazuje na Unix 03. System ten nie potrzebuje antywirusa aby działać i normalnie pracować. Znane są przypadki wirusów na osx. Nie stanowią one takiego zagrożenia jak przypadku windowsa(prawa dostępu nie pozwalają na wiele). Microsoft w tym roku miał największe starty na korzyść APPLE i dystrybucji LINUXa.

Jedyną dobrą informacją jest:
Kod:
Zakończył się okres beta-testów darmowego antywirusa Microsoftu. Wersja finalna została udostępnioną dla systemów XP/Vista/Windows7, w tej chwili brakuje wersji polskojęzycznej. Pakiet może być używany bez opłat i w pełni legalnie na komputerach z pozytywnie zweryfikowaną oryginalnością Windows.


http://www.microsoft.com/security_essentials/

Jak jest z zagrożeniami nowego systemu czy jest on wolny od wirusów i czy wirusy z Visty bądź Xp mogą zrobić mu krzywdę?
Kod:
_________________

 
 
 
McMatt44 
3



Wiek: 50
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 140
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009   

Nie ma stuprocentowo bezpiecznych OS (operating system) a już na pewno nie jest nim MacOS .

http://www.dobreprogramy....lnosc,7990.html
http://www.pcworld.pl/new...10.tys.USD.html
http://www.technonews.pl/...iz_Windows.html

To tylko garść informacji o Mac OS ...

Windows 7 to nie tylko zoptymalizowana Vista z paroma graficznymi bajerami.
Jądro W7 jest modułowe , niczym w linuksie.
Czy nam się to podoba czy nie , czas Windows XP już przeminął.
OS z przed 8 lat mimo łat i rozsądku użytkujących nie jest już w stanie skutecznie zabezpieczyć naszych danych.
Windows 7 lub nawet tak opluwana prze wszystkich Vista jest o wiele bardziej rozsądnym wyborem.
Oczywiście najrozsądniejszym wyborem jest Linux :) ale każdy ybierze tak jak bedzie potrzebował.
Ja polecam tandem Windows 7 i openSUSE 11.2 , który wychodzi za tydzień .
Duet do każdych zadań :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group