Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TrekBuddy
Opublikował Wiadomość
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   TrekBuddy

Aplikacja TrekBuddy oraz specjalnie przygotowana dla telefonów komórkowych wersja map tworzą doskonały, prosty i tani system turystycznej nawigacji GPS. Program TrekBuddy przeznaczony jest do użytku w telefonach komórkowych z oprogramowaniem Java, przy użyciu lokalnie dostępnych map.
Aby móc skorzystać z TrekBuddy wystarczy dokupić zewnętrzny odbiornik GPS na Bluetooth. Niektóre komórki posiadają wbudowany GPS, który TB również obsłuży.

Mam ten program(jest darmowy) ale za żadną cholerę nie potrafię go wgrać w tel. (LG GT 505).Może inaczej, zainstalowałem go itd.ale nie mogę wejśc w mapę i cały czas pyta się czy zezwalam na.... .
Może któryś z kolegów użytkuje ten program, i wyłoży mi "łopatologicznie" co i jak robić?
Proszę na PW jak by co ;)
Pozdr :gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
ural_driver 
5


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: ze spalonego batalionu
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

Witam. Na początek przeczytaj forum po polsku:
http://www.trekbuddy.net/...c5bda80aa062bc7
W miarę pytań postaram się odpowiedzieć, choć mam czas tylko późnym wieczorem - wykańczam dom i siebie...
EDIT: Znalazłem na dysku podręcznik użytkownika (pdf). Daj znać to wyślę go mailem.
_________________
Życie... życie to my...tutaj...teraz...w tym lesie...
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Pią 22 Sty, 2010   

Mam chyba zwapnienie mózgu :-o
Nie wiem jak i co mam zrobić z plikiem jad. i jar.
Obydwa pliki mam w kompie, kopiuje je do tel.na kartę SD klikam na jad. i wyskakuje mi "błąd deskryptora". Jeżeli kliknę na jar. to wszystko się instaluje tyle że muszę kilkadziesiąt razy kliknąć "ok" żeby zaczęło działać i w trakcie też.
Ja chyba nie umiem instalować aplikacji java w tel :cry:
Ja chyba nie rozumiem podstawowych pojęć używanych na w/w forum i dlatego nie potrafię poprawnie zainstalować aplikacji.
Tel. LG GT 505
_________________
www.irekmo.pl
 
 
nomad_fh 
4


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 283
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Mimo: z tego co pamiętam jak instalowałem rok temu TB (używam do dziś - świetna sprawa), to musisz znaleźć w telefonie opcje zezwoleń dla aplikacji i ustawić tam "zezwalaj zawsze" albo coś w stylu "zezwól, nie pytaj więcej". Przynajmniej tak było w przypadku Nokii. Jak znajdę chwilę poszperam jak to wygląda w LG.
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

I tu jest właśnie problem.
Jeżeli chcę zainstalować plikiem jad. wyskakuje mi błąd uwierzytelniania, jeżeli z pliku jar. to oczywiście wszystko instaluję, wchodzę na mapę itd. ale muszę kilkadziesiąt razy "ok", nie mam opcji "zawsze zezwalaj"
Może byś mi podesłał Twój jar i jad ? Są darmowe więc prawa nie złamiemy, a skoro wszystko chodzi U Ciebie to teoretycznie u mnie też powinno.
_________________
www.irekmo.pl
 
 
nomad_fh 
4


Wiek: 45
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 283
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Zobacz tutaj, może ci coś pomoże:

http://www.trekbuddy.net/...p?p=30740#30740

Te ustawienia "Zawsze zezwalaj" są przy uprawnieniach aplikacji (dostępne po zainstalowaniu TB, ale nie włączając go). Niestety w Twoim telefonie nie wiem, gdzie to może być. Niestety systemów w LG wogóle nie znam :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group