Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Walentynki - ratunku !!!
Opublikował Wiadomość
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Trzymański napisał/a:
Też mi święto! Mamy cały miesiąc zakochanych w cieplutkim maju.


Nie w maju tylko 21 czerwca( noc świętojańska, Kupały) bo to jest odpowiednik Walentynek w Polsce.

Chociaż nie ukrywam że dostanie walentynki to duża przyjemność.
 
 
Belfegor 
4



Wiek: 54
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 290
Skąd: Louvre
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Więc jeszcze lepiej niż w maju, bo cieplej (teoretycznie).
Według mnie jest to takie niby święto jak helloween. Czyli coś, co zobaczyliśmy w Stanach i próbujemy obchodzić u nas. I o ile walentynki można od biedy zaakceptować, to helloween jest chorym pomysłem, zwłaszcza, że obchodzą go w przeddzień Wszystkich Świętych.

PS. 14 lutego jednak jest dla mnie świętem. Moja żona ma dziś urodziny :urodziny:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Po raz pierwszy usłyszałem (a raczej przeczytałem) o Walentynkach bodajże w 1986 roku, kiedy to trafił mi w ręce tygodnik czytany przez moje dzieci - "Na przełaj". Już wtedy zdziwiło mnie, dlaczego tak usilnie promują owe "Walentynki" w prasie młodzieżowej? A było to 24 lata temu.

"Święto" jak święto. Niech sobie będzie. Ja tam nic do niego nie mam. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Kwiaciarnie zablokowane przynajmniej, te które napotkałem po drodze do apteki. Bezsensu. Lepiej chyba dostać kwiaty od tak z okazji wtorku. Efekt lepszy no i z zaskoczenia ;)
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Dlaczego chcecie wszyscy świętować "dzień zakochanych"? Czyżby wszyscy nagle zapadli na te chorobę?
Zakochani niech świetują, a całej reszcze wara od tego. Naprawdę nie życzę sobie żadnych serduszek, życzeń i całusków w tym dniu.
Jaszcze trochę i na Dzień Matki będziemy składać życzenia nastolatkom :nie3:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Nie chodzi mi o przedwczesne dojrzewanie dziewcząt, bo to jest zupełnie naturalne we współczesnym świecie. Niepokoi mnie tylko robienie "na siłę" uniwersalnego święta dla wszystkich.
I tak postuluję np: Dzień Kobiet - tylko dla dorosłych osobników płci żeńskiej; Dzień Dziecka - dla wszystkich dzieci do lat 18.
Tak samo Dzień Zakochanych nie powinien skutkować wręczaniem sobie prezencików między współpracownikami, znajomymi lub przyjaciółmi. A dla par małżeńskich są inne święta.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group