Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Wiedza i doświadczenie... czy znajomości?
Opublikował Wiadomość
luzik 
1


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

Można pisać i wypowiadać się o zasadach moralnych lub o powiadamianiu odpowiednich służb. Wszyscy piszą i mądrzą się bo nie byli na tym kastingu. Rozpoczęcie naboru ( rozmowy kwalifikacyjne ) - wszyscy czekają aż ostatni kandydat pojawi się na biurze przepustek, oczywiście nie dotyczy to żony głównego pana od BHP. Wszyscy kandydaci oczekują aż komisja zaprosi ich do pomieszczenia gdzie odbywają się rozmowy kwalifikacyjne - i oczywiście nie dotyczy to jednej osoby. Po zaproszeniu do pomieszczenia, gdzie znajduje się komisja kandydaci dowiadują się o jeszcze jednej osobie ( która już jest przy stole komisyjnym ) która stara się o te stanowisko. Czyli sam sposób przeprowadzenia tego naboru jest już poniżeniem i wyeliminowaniem pozostałych kandydatów. Dodatkowo - pytania zadawane przez Pana H.... oraz zastepcę dowódcy odbiegały od norm związanych z zakresem zarówno matodycznym jak i merytorycznym. Można było odnieść wrażenie, że komisja nie była odpowiednio przygotowana na rozmowy z osobami posiadającymi odpowiednie przygotowanie z zakresu BHP. Pytania wykraczały poza zakres ustawy BHP, a dotyczyły innych osób kierujących pracownikami. Dodatkowe pytania nie były precyzowane dokładnie.
Nie ważne było doświadczenie zawodowe w tym zakresie i umiejętności praktyczne, ważne były układy. Wiem to po rozmowach z kandytatami, którzy się nie dostali. Pozdrawiam i życze owocnej pracy wszystkim w tej brygadzie :brawo:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

luzik czego oczekujesz? Został podany temat z opisem sytuacji, ludzie piszący na forum pokazują co można zrobić, a Ty piszesz, że się mądrzą. Jeżeli jesteś pewien, że kandydatka, która się dostała nie posiada odpowiedniego doświadczenia ani też wykształcenia, to powtarzam raz jeszcze od takich spraw jest ŻW. Czego więcej oczekujesz? Że wirtualnie wywrzemy presję i cały nabór będzie unieważniony? Albo, że wszyscy gremialnie będziemy się roztkliwiać jak, to tam w 15 BZ brzydko postępują? Raczej nie, gdyż znamy relację tylko jednej strony.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 10 Cze, 2010   

luzik, czy Ty jesteś zainteresowany powyższą sprawą, czy tylko tak piszesz bo Cię to razi?
Moim zdaniem, to jedna z tych osób które nie otrzymały tej posady a spełnia warunki, powinna zaskarżyć sposób prowadzenia castingu i żądać jego ponowienia.
Z Twojej wypowiedzi wynika tylko to, że TA pani nie powinna otrzymać tego stanowiska. Jakieś osobiste animozje? Z poziomu ekspresji Twojej wypowiedzi tak to odczytuję.
Osobiście nie dziwię się zatrudnianiu swoich ludzi w jednostkach, jeśli to nie szkodzi interesom wojska. To jest przecież specyficzne środowisko. Podobnie dzieje się w zakładach cywilnych, a już na pewno w prywatrnych. Oczywiście należy to robić z zachowaniem pewnych moralnych zasad. Z doświadczenia wiem, że małżeństwa lepiej pracują i są bardzej lojalne wobec pracodawcy.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
balbinka 
1


Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: giżycko
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

W opisywanym powyżej przypadku chodzi jedynie o lojalność rodzinną i nic więcej. Bezczelność z jaką przeprowadzono ten casting stawia ten problem w nieco innym świetle niż to widzi radiola.
 
 
luzik 
1


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

radiola.
albo jesteś zwolennikiem ukłdów olbo starym żołnieżem zawodowym ( nie określę jakim ). Ja osobiście starałem się do tej pracy i mogę zagwarantować że mam o wiiele wyższe doświadczenie w BHP ( nawet od tego Pana H... nie mówiąc o jego żonie) oraz posiadam dużo więcej uprawnień i doświadczenia od tych któży są obecnie zatrudnieni. Komisja wojskowa na Kastingu - jeden pomaga drugiemu ( zatrudnienie w komórce kadr - szwagierka szefa S - 1 ) Nie piszcie o złośliwości. To jest jeden z niewielu przykładów gdzie się chce wysadzi9ć dowódcę (generała ) ze stanowiska. Podlegli pracownicy robią wszystko dla innych a nie dla obecnego dowódcy.

[ Dodano: Sob 12 Cze, 2010 ]
Jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie układu to chętnie się spotkam w Giżycku i wtedy porozmawiamy. Jestem byłym żołnieżem zawodowym 15 BZ.
 
 
aron73 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 630
Skąd: skąd?
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

luzik napisał/a:
mogę zagwarantować że mam o wiiele wyższe doświadczenie w BHP

To po co pchać się do wojska, jak już od dawna wiadomo, że zarobki w armii dla PW oscylują woków najniższej krajowej :?:
Z takimi kwalifikacjami, ja bym szukał pracy na rynku cywilnym. :gent:
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
http://www.pajacyk.pl/ http://www.polskieserce.pl/
Nie dojrzy pszczółka wśród kwiecia pyłu, gdy zapyli ją bączek od tyłu...
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

luzik, tak jestem byłym starym żołnierzem zawodowym. Jeśli masz dowody, a jeśli brałeś udział w castingu, to na pewno tak, składaj skargę. Ja bym tak tego nie zostawił. Może nie uzyskasz tego stanowiska, ale na pewno Twoje działania "wyprostują" co poniektórych decydentów.
Proszę, nie zarzucaj mi popierania "układów". Nigdy nie splamiłem się przyjmowaniem ludzi do pracy z tzw. "układów". Narażając się tym samym na dozgonną wdzięczność przełożonych.
Chcę tylko podkreślić, że tam gdzie starają się dwie równorzędne osoby o jedno stanowisko, zawsze będę preferował tą, która wywodzi się ze środowiska wojskowego. W końcu, w tych trudnych czasach, trzeba nawzajem sobie pomagać, a nie celowo i z premedytacją przeszkadzać. Podaj mi choć jeden przykład z cywla, gdzie podczas przyjmowania do pracy preferuje się osobę ze środowiska wojskowego. Ja też szukałem pracy i wiem coś o tym. I wcale nie jestem zacofany jeśli chodzi o kwalifikacje i umiejetności.
Zatem polecam długopis, kartkę A-4 i smaruj pismo do odpowiedniego organu. O efektach melduj tu - na forum.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
luzik 
1


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Cze, 2010   

Jestem byłym żołnierzem zawodowym z doświadczeniem. Dlatego starałem sie o stanowisko inspektora BHP, ponieważ znałem zasady działania JW. Po kastingu zorganizowanym raczej tylko dla formalności, otrzymałem pismo zwrotne z JW z podpisem naczelnego o treści - cytuję " że w obecnej strukturze organizacyjnej brak jest stanowiska odpowiadającego moim kwalifikacjom ". Posiadam najwyższe kwalifikacje określone w ustawie o służbie BHP oraz wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się BHP na indywidualnym stanowisku. W związku z taką odpowiedzą skierowałem pismo do naczelnego JW o wyjaśnienie sprawy ( tego pisma pod względem formalnym ), z wszystkich kandydatów posiadałem najwyższe kwalifikacje i doświadczenie. W przypadku otrzymania odpowiedzi - podzielę się na forum. Pozdrawiam były żz.
 
 
cwaniak 
5



Pomógł: 9 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 847
Skąd: 54.390 °N, 19.819 °E
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

A może poprostu za dobry jestes na to stanowisko? Zmarnowałbyś się.
_________________
Potencjalny polityk powienien wiedzieć co mówi,
szkoda, że mówi co wie!!!
 
 
 
cwaniak 
5



Pomógł: 9 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 847
Skąd: 54.390 °N, 19.819 °E
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

A jak inaczej napisać do opisywanej sytuacji przez luzik? Do wiedzy, którą posiada luzik brakuje tylko znajomości. :(
_________________
Potencjalny polityk powienien wiedzieć co mówi,
szkoda, że mówi co wie!!!
 
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 23 Cze, 2010   

wiking napisał/a
Cytat:
Można i tak napisać, że zbyt duża wiedza. Ale tak durnej odpowiedzi jeszcze nie widziałem. :zly3:

Mój mąż starał się o pracę w WKU , dokładnie zgodną ze swoimi kwalifikacjami. Konkurs na stanowisko ogłoszony był publicznie, jego rozstrzygnięcie już nie. Gdy pojechał dowiedzieć się o wynik , usłyszał , że ma zbyt wysokie kwalifikacje i ewentualnie jest drugi w kolejce. :nokaut: Oczywiście został przyjęty ktoś znajomy. Po tym wszystkim stracił ochotę , żeby szukać pracy w instytucjach związanych z wojskiem.
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
prawdziwek 
3
barney


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 130
Skąd: opole
Wysłany: Czw 24 Cze, 2010   

Jako emeryt startowałem już w całej budżetówce. Liczą się tylko układy, które wspiera celowo źle skonstruowana ustawa o naborze kandydatów.
 
 
 
balbinka 
1


Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: giżycko
Wysłany: Sro 21 Lip, 2010   

W opisanym przezemnie temacie w zasadzie nic nowego nie można dodać, irytuje mnie natomiast reakcja dowództwa, a w zasadzie brak reakcji. Robienie dobrej miny i udawanie ze w 15BZ dzieje się tylko dobrze jest dla mnie nie zrozumiałe, tym bardziej że taka postawa rozzuchwala. :( Główny "bohater" poruszanego tematu w przeszłości miał poważne problemy z prawem a opisany powyżej problem ma niewiele wspólnego z uczciwością i transparentnością, to i tak Pan BHP-owiec zamierza startować w wyborach samorządowych. Myślę że nie będzie zbyt skromny dopisujac sobie na plakatach wyborczych motta" żarliwy zwolennik polityki prorodzinnej". Na szczęście lokalni wyborcy są na tyle zorientowani że kolejny raz nie umożliwią w/w większych możliwości matactw :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group