Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana kategorii zdrowia
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Maciunia napisał/a:
... czy moge się jakos odwołać od poprzedniej decyzji (moja obiegówka z decyzją dotycząca kolana nadal jest w TWKL) czy raz podjęta decyzja już nie podlega zmianie?


Orzeczenie TWKL jest decyzją administracyjną, a więc będziesz mógł się od niego odwołać. Odwołanie od orzeczenia TWKL wnosi się do Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej za pośrednictwem TWKL. Będziesz miał na to 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia.
 
 
Maciunia 
1


Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008   

Aha dzięki za pomoc.A może nie ten gtemat ale tak przy okazji.Zostałem złpany na rowerze pod wpływem.Zapewne dostane grzywne i być może zablokują mi wydawania prawajazdy (jeszcze nie mam dopiero zapisany na kurs jestem) czy bedzie to brane pod uwage przy karalności gdy bede starał się o pozostanie w nadterminowej służbie??Bo chciałbym zostać nadterminowym ale nie wiem czy to nie pokrzyżuje moich planów??
 
 
Maciunia 
1


Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 6
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008   

Aha czyli nie powinno być problemu??Co prawda wyroku jeszcze nie znam (dopiero we wtorek poznam) ale gdzieś wyczytałem że stężenie które ja miałem (0,55) jest ścigane nie z KW tylko z KK :-o . Co prawda nie byłem karany i mam dobra opinie no i 1 raz mi się takie coś zdarzyło ale kodeks karny to już lipa.Czy jeżeli wyrok bedzie z Kodeksu karnego to nadal to nie przeszkadza??
 
 
Popeye 
1


Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Z kątowni :)
Wysłany: Czw 16 Paź, 2008   

Witam ponownie. Dziękuje serdecznie za odpowiedź.Dopiero teraz wszystko zostało załatwione i dostałem kategorię b12. Mam jeszcze jedno pytanko staraj się nie używać dziecinnych zdrobnień, chciałbyś dostać odpowiedźkę :?: : gdy zapiszę się od lutego do szkoły to czy po tych 12 miesiącach nadal będe będę odraczany?

Po co cytujesz swój post :???:


 
 
Vincev 
1


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: lubelskie
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Witam , to mój pierwszy post , mam taką sprawę: Otóż postanowiłem napisać podanie o zmianę kat. zdrowia (jestem cywilem , w wojsku jeszcze nie byłem) , gdyż od 2003 (z przerwami) choruję na depresję (pierwszą komisję lekarską miałem w 2005 . ale w 2004 i 2005 nie chorowałem) oraz mam orzeczony stopień o niepełnosprawności (do 2010 r.) , dostałem skierowanie na TWKL Lublin , więc mam pytanie czy trzeba zabrać na tą komisję historię choroby (gościówa z przychodi nie chce mi dać zrobić ksero , gdyż twierdzi iż przychodnia wysyła tylko na prośbę komisji) , czy wystarczą same zaświadczenia od psychologa i psychiatry. Inne pytanie jest takie czy będę kazali mi zrobić wszystkie badania czy tylko te pod względem psychicznym , i ile to będzie wszystko trwało , gdyż do Lublina mam 120 km. Z góry dziękuje i pozdrawiam :D PS Czy mam szanse na kat. D mając depresję i niepełnosprawność

Zanim zadamy pytanie, używamy opcji SZUKAJPost przenoszę w odpowiednie miejsce


 
 
bateria109 
1


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: unia
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

Witam
Na komisję lepiej zabrać historię choroby.
Każda przychodnia swoją dokumentacje udostępnia dotyczacą danego pacjenta.
Cytuję z poradnika pacjenta:
"Na Twój wniosek lub upoważnionej przez Ciebie osoby lekarz musi udostępnić Ci Twoją dokumentację lub sporządzić z niej wypis. Za koszty sporządzenia kopii musisz jednak zapłacić."
W praktyce to nie lekarz,a rejestratorka robi ksero i z pieczątką "za zgodność" podpisuje się i wstawia datę wydania.
Na komisji i tak będziesz badany przez odpowiedniego specjalistę, w tym przypadku psychiatrę,mając tą dokumentację "za zgodność" łatwiej będzie przekonać specjalistę o stanie zaawansowania schorzenia.
par.66pkt1 zaburzenia nerwicowe nieznacznie upośledzajace zdolnosci adaptacyjne-kat.A
par.66 pkt2 zaburzenia nerwicowe znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne rokujące poprawę- kat.D
Więcej nic nie mogę pomóc.
Pozdrawiam
 
 
radetop 
1


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 15 Sty, 2009   Zwichnięcie barku

Witam, jeśli powtarzam temat, wybaczcie.

Kilka lat temu na komisji poborowych wyszło na jaw, że miałem zwichnięty bark, nie jednokrotnie, oczywiście lekarz prowadzący spytał się mnie czy chcę aby to było wpisane w akta, powiedziałem, że mi to wszystko jedno, więc kazał przynieść jakiś dowód, np. zaświadczenie ze szpitala. No i dostałem kat. D.

Teraz mam pytanie:
- za jakiś czas mam planowana operację barku, wstawienie tytanowych kotwic i takie tam, czy po tej operacji mogę odwoływać się od wcześniej wystawionej kategorii? czy operacja będzie miała jakikolwiek wpływ na komisję?

Dzięki za odpowiedzi.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 16 Sty, 2009   Re: Zwichnięcie barku

radetop napisał/a:
Kilka lat temu na komisji poborowych wyszło na jaw, że miałem zwichnięty bark [...] No i dostałem kat. D. [...] czy po tej operacji mogę odwoływać się od wcześniej wystawionej kategorii? czy operacja będzie miała jakikolwiek wpływ na komisję?

Od orzeczenia komisji lekarskiej sprzed kilku lat nie możesz się odwołać, gdyż, zgodnie z przepisami, odwołanie przysługuje w ciągu 14 dni od dnia jego otrzymania. Możesz natomiast złożyć do swojego wojskowego komendanta uzupełnień wniosek o skierowanie Cię do wojskowej komisji lekarskiej w związku z istotną zmianą, jaka zaszła w stanie Twojego zdrowia. Wniosek złożyć możesz lecz będzie to bezcelowe, gdyż, zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP, "w czasie pokoju nie kieruje się do wojskowej komisji lekarskiej osoby, wobec której wydano ostateczne orzeczenie ustalające kategorię zdolności do czynnej służby wojskowej D albo E". Tak więc, podanie Twoje komendant zmuszony będzie załatwić odmownie.
 
 
kg. 
1


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Maj, 2009   

Witam. Temat odświeżam z wiadomych przyczyn. Zmiana kategorii... Na komisji w roku 2004 dostałem wiadomą kategorię. Miałem ze sobą prześwietlenie + opis do niego "zwężenie przestrzeni międzykręgowej". Problem dotyczy, a w zasadzie dotyczył okolic lędźwi. Żadnej opinii od lekarza typu 'niezdolny do pełnienia służby' nie miałem.

Do sedna - przez te kilka lat, ze względu na intensywne treningi ból praktycznie ustąpił i chciałbym tą służbę zwyczajnie odbyć. Czy ta grudniowa ustawa, faktycznie jest przeszkodą nie do przeskoczenia?

Pozdrawiam
 
 
wolfman 
1


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Moje pytanie dotyczy nie tyle zmiany kategorii, co paragrafów pod ową.

Mój problem polega na tym, że mam kategorię A (zdolny do czynnej służby) ale z paragrafami, które dyskwalifikują mnie przy startowaniu do zawodowej służby w desancie (a takie mam zamiary).
Zakładając, że pozbędę się wspomnianych w paragrafach schorzeń, jak będzie lepiej postąpić: składać papiery do JW, a oni z automatu wyślą mnie na badania nie patrząc w stare dokumenty czy najpierw pisać do komendanta WKU o skierowanie na komisję w związku ze zmianą stanu zdrowia?
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 64
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 484
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Nikt nie zabroni Tobie udziału w kwalifikacjach organizowanych w jednostce wojskowej. Skierowanie wyda WKU. Jeżeli przejdziesz je pozytywnie i uzyskasz od Dcy JW zaświadczenie o możliwości wyznaczenia na stanowisko żołnierza zawodowego, WKU skieruje Ciebie do:
- wojskowej pracowni psychologicznej
- terenowej wojskowej komisji lekarskiej,
celem określenia zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz służby w jednostkach des.-szt. (na podstawie rozporządzenia chyba z lutego 2008r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej). TWKL orzeknie: kategorię Z - zdolny lub N- niezdolny. Twoją rolą będzie tak "poprawić" swój stan zdrowia, żeby paragrafy zdrowotne orzeczone na poborze/kwalifikacji wojskowej, wyeliminować (np. zęby, przegroda nosa, itp.). Temat przerabiałem z kandydatami do desantu nieraz.
Podstawą jest jednak pozytywne zaliczenie egzaminu kwalifikacyjnego w JW i uzyskanie zaświadczenia o wolnym etacie.
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
wolfman 
1


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Super, wielkie dzięki za klarowną odpowiedź :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group