Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odznaka wojskowego kontrolera ruchu lotniczego
Opublikował Wiadomość
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Myślicie że w Szefostwie nie mają co robić? Za moment jak się uprzecie, to obarczą tą sprawą ludzi, którzy i tak nie wiedzą gdzie ręce włożyć.
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Ktoś kiedyś zajął się odznakami WPL, sadzę że nie jest to strasznie obciążająca robota z odznaką dla ATC. Jedna odznaka dla wszystkich w dwóch wersjach, na wyjściowy i moro to chyba dobre rozwiązanie.

Jeśli będzie taka potrzeba to mogę pomóc :)
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2012   

Próbowaliśmy , próbowaliśmy i nic. I chyba dobrze bo teraz nastąpił czas i kilka okoliczności gdzie nowa odznaka wojskowego kontrolera ruchu lotniczego jest tematem jak najbardziej na miejscu. Uważam bowiem, iż z nowym rokiem gdy będzie wchodzić nowy IRL, a kontrolerom będą nadawane wojskowe licencje kontrolera ruchu lotniczego, a przede wszystkim po tym gdy większość z nas przejdzie przez weryfikację uprawnień, jest dobry czas by wręczać odznaki wojskowego kontrolera ruchu lotniczego.

I tutaj proponuję ogłoszenie konkursu na projekt odznaki przez Szefa SSRL SZ RP, tak jak robiły to Skrzydła Lotnicze i jednostki lotnicze. Jedna odznaka dla wszystkich. Wersja na mundur wyjściowy i polowy. Nawiąująca do tradycji a jednocześnie do nowoczesności i jednolotości naszej pracy w systemie europejskim.

Koniecznie. To dobry moment.
_________________
just pure truth...
 
 
painkiller 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 190
Skąd: milatc
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Miło by było.
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Oby, choć Ocet już się rozlał ;-)
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

A ja nie chcę żadnej odznaki! Odznaka tylko na mundurze wyjściowym, który zakładamy raczej rzadko nie ma sensu. Ja wnioskuję o odłożenie sprawy odznaki na czas kiedy będziemy użytkownikami floty C17, skrzydła F35 i innych zabawek.
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

C-17 już mam choć bez szachownic. F-35 za jakieś 20 lat :cool:
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

piter2204 napisał/a:
A ja nie chcę żadnej odznaki! Odznaka tylko na mundurze wyjściowym, który zakładamy raczej rzadko nie ma sensu.


Cytuję siebie, jeżeli komuś przewrotność przesłania co prawdziwy obraz
Cytat:
I tutaj proponuję ogłoszenie konkursu na projekt odznaki przez Szefa SSRL SZ RP, tak jak robiły to Skrzydła Lotnicze i jednostki lotnicze. Jedna odznaka dla wszystkich. Wersja na mundur wyjściowy i polowy. Nawiąująca do tradycji a jednocześnie do nowoczesności i jednolotości naszej pracy w systemie europejskim.


No i co z tym rozlanym Octem? Jakoś jaśniej ?
Cytat:
choć Ocet już się rozlał ;-)
_________________
just pure truth...
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2012   

Ocet jest raczej hamulcowym zmian w SP i do tego członkiem klubu gapy więc wątpię czy zgodzi się na wprowadzenie takiej odznaki. Ale spróbować trzeba :viktoria:
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

To co, próbujemy? Dodam tylko, że nie będzie to "gapa". Temat przede wszystkim dla SSRL SZ RP bo to oni musieliby wywalczyć konkurs na projekt i zgłosić wzór odznaki do wprowadzenia w lotnictwie SZ RP. Warto. To dobry moment.
_________________
just pure truth...
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   

fsoul napisał/a:
Temat przede wszystkim dla SSRL SZ RP bo to oni musieliby wywalczyć konkurs na projekt i zgłosić wzór odznaki do wprowadzenia w lotnictwie SZ RP.

Już kiedyś napisałem, że to zawracanie tyłka kolegom z Warszawy podczas gdy trwają prace nad nową IRL. Może lepiej skupić się nad czymś poważnym w ATC a może i na własnym podwórku-do bólu zgrywać działanie ATC i GRL oraz innych służb w czasie "EMERGENCY"? Czyżbyśmy już zrobili wszystko, że można teraz zająć się lansowaniem i wypinaniem piersi po odznaki?
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Twierdzisz, że mało robiłem i robię dla MIL ATC? Czasem wystarczy spojrzeć dalej poza czubek własnego nosa. A co do podnoszenia poziomu i jakości ATS oraz współpracy np. z logistyką, sprawa jest oczywista, że masz rację.
_________________
just pure truth...
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Nie chodzi o Ciebie, ale o tematy które jeszcze są do ogarnięcia w wielu miejscach i nie koniecznie u Ciebie czy u mnie. Ja twierdzę, że zajmowanie się odznaką w tym czasie będzie trwonieniem zapału i energii. Dajmy innym szansę do zrobienia porządków.
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012   

Myślę, że znalazłaby się w SSRL SZ RP osoba na właściwym miejscu, która całą swoją energię, wiedzę, doświadczenie i etat mogłaby poświęcić na ten temat. Powiem szczerze, do GAPY przywiązany już od dłuższego czasu jestem tylko "historycznie". Ale jeżeli uważacie, że to temat zbędny to pewnie tak jest. Nie jestem nastrojony na lansowanie tylko i wyłącznie moich pomysłów. Pzdr.
_________________
just pure truth...
 
 
Mario84 
1



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Z wieży
Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

A ja tam jestem za. Skoro jest taka możliwość, to dlaczego nie. Skoro tak bardzo już wzorujemy się na USAF to nie widzę w tym nic strasznego. Przecież to tylko kawałek odznaki, który być może dla niektórych okazałby się pewnego rodzaju motywacją, oczywiście nie jedyną do wykonywania tego jakże szczytnego zawodu. Nie mówimy o zmianie umundurowanie, nie chcemy ,, spec śpiochów" dla kontrolerów. Mowa o kawałku blachy, którąz dumą każdy z Nas będzie nosił, wiedząc ile nauki kosztowało go to by do Niej dojść.

Jestem na TAK :viktoria:

[ Dodano: Wto 18 Wrz, 2012 ]
A co do obłożenia pracą SSRL SZ RP to w końcu mogły by z tego wyjść jakieś profity w postaci dodatków dla wszystkich kontrolerów w zależności od posiadanych uprawnień, bo niestety co raz więcej ludzie ucieka z tego szczytnego zawodu, przekwalifikowując się na inne bardziej ,,dochodowe" profesje wojskowe. Wiem, wiem straszny materialista ze mnie. Zobaczymy jak wypowiadać się będą przyszli kontrolerzy po symulatorze, którym również naobiecywano ,,cudów i wianków".
_________________
,,If size mattered, the elephant will be king of the jungle'' - Rickson Gracie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group