Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Roballo
Pon 29 Paź, 2012
[Problem] Słynne naramienniki MP - co o nich sądzimy?

Czy drażnią Pana/Panią noszone przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej naramienniki MP podczas wykonywanie zadań na terenie kraju?
Tak, jestem żołnierzem i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
43%
 43%  [ 37 ]
Tak, jestem osobą cywilną i drażnią mnie naramienniki MP noszone przez żołnierzy ŻW
9%
 9%  [ 8 ]
Nie, jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennki MP noszone przez żołnierzy ŻW
24%
 24%  [ 21 ]
Nie, nie jestem żołnierzem i nie drażnią mnie naramiennkim MP noszone przez żołnierzy ŻW
10%
 10%  [ 9 ]
Właściwie jest mi to obojętne :)
11%
 11%  [ 10 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Europa to też Białoruś, znaczna część Rosji, część Turcji, Ukraina, Kazachstan, Mołdawia, Kosowo, a nawet w pewnym sensie Naddniestrze i szczerze przyznaję, że mi z nimi nie po drodze. To tak dla przypomnienia. Ponadto wolę być Polakiem niż bliżej nieokreślonym tożsamościowo Europejczykiem. Już przerabialiśmy w swojej historii takie czasy, że część ówczesnej "elity" uważało się za obywateli świata i mieli gdzieś swój kraj. Dlatego MP większe niż ŻW jest tak samo chore, jak bycie bardziej papieskim od papieża w wykonaniu co poniektórych naszych rodaków... :( :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

~~Ad~~ napisał/a:
Ponadto wolę być Polakiem niż bliżej nieokreślonym tożsamościowo Europejczykiem


Czyli kim? Polakiem czyli polskim wasalem USA a może wasalem USA, który biernie uczestniczy w przybranym procesie integracji europejskiej (dzięki pieniądzom UE - tak zwanym Europejczykiem), który niekoniecznie jest za zjednoczeniem Europy?
~~Ad~~ napisał/a:
Europa to też Białoruś .... Ukraina, ... i szczerze przyznaję, że mi z nimi nie po drodze.

Europejska walka trwa o Ukrainę, szkoda, że z nimi Ci z nimi nie "po drodze".
Dobrze jednak, że obywatele krajów zachodnich dojrzeli do tego aby jednak przyznać Polsce status państwa członkowskiego UE.
Cóż demokracja wśród ludności zachodniej Europy jest już od dłuższego czasu. Szkoda, że nie wszyscy Polacy jeszcze dojrzeli do WSPÓLNEJ EUROPY.

Tylko wspólnota łączy a różnice dzielą - dlatego w przeszłości Europa była tak podatna na wojny.
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Proszę jednak o powrót do tematu. Przypomnę tylko, że skrót MP stosowany jest także w... USA. MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Nic z tego co napisałem nie zrozumiałeś, bo nie chcesz zrozumieć, to po pierwsze. Po drugie, nigdy nie byłem piewcą tego co jest "Made in USA" więc strzeliłeś kulą w płot. I jeszcze jedno, ślepa wiara w Europę skończy się tak samo zapewne jak poprzednie "ślepe wiary" naszego narodu w wybawców zewnętrznych od naszej narodowej bylejakości. Niestety od tej przypadłości musimy się wybawić sami. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Peacekeeper 
5
Land Army



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 449
Skąd: obecnie na ZS-ach latam
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

Przydałby się jakikolwiek wzorzec dla naszej armii - bo ten obecny w stronę autodestrukcji raczej zmierza.

Ostatnio miałem zabawną dla mnie sytuację: spotkałem w sztabie swego etatowego d-cę kompanii pełniącego obowiązki szefa sztabu JW.

Zadał mi pytanie: Panie kapralu, jak tam morale na kompanii?
Moja odp.: Jak zwykle bardzo wysokie Panie kapitanie !
Widziałem na jego twarzy zdezorientowanie w formie mówił poważnie czy to tylko sarkazm. Jednocześnie w mojej głowie krążyła odpowiedź: Morale, a ktoś taki w ogóle pracuje na kompanii?

Nie miałem odwagi by tak odpowiedzieć bo w przeciwieństwie do niektórych szanuje mundur i wiem gdzie jestem i po co. To tyle Stevie na temat wzorców.
_________________
" Kobiet w żołnierzach nie pociąga mundur.
Pociąga je fakt, że słucha rozkazów i jest przyzwyczajony do gównianego żarcia "
- demotywatory.pl
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

A ja właśnie chciałbym aby
~~Ad~~ napisał/a:
Europa to też Białoruś, .... część Turcji, Ukraina, Kazachstan, Mołdawia, Kosowo ...
chciałbm aby te państwa znajdowały się w zjednoczonej Europie i postrzegały tą Europę ją jako jedyną alternatywę.
Wiele krajów słowiańskim w swoich naramiennikach ma nazwę VP - vojenska policia (SK) Vejenska Policie (CZK) Vojna policija (HR) a ŻW - Żandarmeria Wojskowa z tych nazw się zdecydowanie wyróżnia.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Wto 13 Lis, 2012   

To może doklejcie sobie jeszcze to VP, ale musi to być zgodne z prawem, przypominam- polskim. Ja też bym chciał żeby Białoruś była w Europie, ale to nie upoważnia żandarmerii do łamania polskiego prawa, prawda? :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group