Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe typy rosyjskich okrętów podwodnych
Opublikował Wiadomość
Revenant
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2005   

Linkor napisał/a:
Jak rozumiem potrójna śruba oznacza po prostu sróbę trójłopatową o bardzo zakrzywionych (szablastych) łopatach w celu zminimalizowania kawitacji.

Ja bym raczej powiedział, że chodzi o pędnik, który składa się z 3 zespołów łopat zainstalowanych współosiowo (a la śruby napędowe torped) w układzie tandemowym. A nie pojedyncza śruba tylko z 3 łopatami, bo to by było jakieś kuriozum.
 
 
Rooster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005   

Ja natknąłem się ostatnio na zdjęcie nowego Typhoona w stoczni, zdjęcie z ceremoni wodowania aż mnie zatkało myślałem że po 6ciu jednostkach zakończyli prace nad tą klasą.

Dmitri Donskoi TK 2800 at re launching ceremony



Wiem że niedługo po po zatonięciu Kurska zwodowano okręt o nazwie "Gepard" należący do zmodernizowanej klasy Akula, oto link widać że zmniejszono rozmiary pojemnika na ciągniony sonar umieszczony na sterze kierunku.



Jeśli ktoś wie coś na temat tego nowego Typhoona piszcie koniecznie, mile widziane zdjęcia

- aby obrazek (zdjęcie) było wyświetlane na forum trzeba adres do niego wstawić między znaczniki [img] oraz [/img], łatwiej można to zrobić zaznaczając cały adres w treści wiadomości i klikając na przycisk [Img] widoczny na górze podczas edycji - przyp. moderatora (RV)
 
 
Revenant
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Rooster napisał/a:
Ja natknąłem się ostatnio na zdjęcie nowego Typhoona w stoczni, zdjęcie z ceremoni wodowania aż mnie zatkało myślałem że po 6ciu jednostkach zakończyli prace nad tą klasą.

Dymitrij Donskoj nie jest nowym AOPem proj.941, tylko jednym z 6 posiadanych, i powrócił do czynnej służby po remoncie i modernizacji, na którą czekał w suchym doku od 1990r. Wg. niepotwierdzonych pogłosek otrzymał on pociski balistyczne systemu Buława w miejsce dotychczasowego RSM-52, jednak jest to wątpliwe z racji, że RSM-52 jest i tak nowoczesny, a siłę rażenia ma większą niż Buława. Chyba, że na taki krok zdecydowano się z racji opóźnień w budowie pierwszego docelowego nosiciela Buławy, czyli AOP Jurij Dołgorukij proj. 955 Boriej.
 
 
Rooster
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Aha, to ta jednostka której wybuchła rakieta testowa w czasie startu?
 
 
matrek 
1


Wiek: 52
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: Floryda
Wysłany: Wto 09 Wrz, 2008   

[quote="Black^Widow"]Dziekuje za wyjasnienia ! :cool:

Mialem nadzieje ze to cos innego bo tamto ...nie bardzo chcialo sie trzymac tzw. kupy :)
Zapytam sie jeszcze - chodzilo Ci oczywiscie o tylna "obudowe" sruby, a nie boczne zaznaczone na bialo miejsca?



Nie, te "boczne biale miejsca" to zespoły sonarów burtowych.
_________________
matrek
 
 
aldi 
1



Dołączyła: 28 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   

Bardzo bym się zdziwiła, gdyby Rosjanie kontynuowali budowę okrętów typu Typhoon. Te ogromne jednostki, niewątpliwie bardzo nowoczesne, są jednakże bardzo łatwe do namierzenia ze względu na wielkie wymiary, o czym Rosjanie przekonali się już w latach 80tych; Typhoon'y były namierzane przez wszystkie typy czujników ZOP. Okręt ten był z resztą w założeniu tylko względnie bezpieczną platformą do odpalania pocisków, przeznaczoną do operowania na morzu Barentsa.
_________________
"A morze przyniesie wszystkim nową nadzieję..."
K. Kolumb
 
 
aldi 
1



Dołączyła: 28 Sie 2009
Posty: 8
Skąd: Pomorze
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   

Oczywiście, era gigantomanii się skończyła, a Rosjanie potrafią wyciągać wnioski... Typ 995 - oparty prawdopodobnie na założeniach konstrukcyjnych Typhoona - jest mniej więcej tej samej długości, ale rzeczywiście już dużo węższy.
_________________
"A morze przyniesie wszystkim nową nadzieję..."
K. Kolumb
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

Powrot wlosko-rosyjskiego projektu S-1000. Ciekawa informacja, ze mozlowosc wystrzeliwania pociskow rakietowych z OP, to 30% wartosci projektu. http://www.defence24.pl/r...ojekcie-s-1000/
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 511
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Rosjanie wracają do prac nad zmodernizowanym OP proj. 677 Łada
Cytat:
WMF FR przygotowuje próby doświadczalnego okrętu podwodnego B-90 Sarow z silnikiem niezależnym od powietrza atmosferycznego. Mają się one rozpocząć jeszcze w br.
Informacja o OP proj. 677 Łada
Informacja o Sarowie (w swojej pierwotnej konfiguracji)
 
 
Maturin 
1


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Zzzz
Wysłany: Wto 06 Lis, 2012   

Ciekawostka. Rosyjska Sierra II wykryta 200 mil od amerykańskich wybrzeży. http://www.ssbn.pl/5106/b...skich-wybrzezy/

Pozdrawiam
_________________
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pon 19 Lis, 2012   

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=9074 -nie wiem kto pil, czy Rosjanie czy autor notatki. Ciekawe jakim cudem udawalo sie Amerykanom i Francuzom zestrzeliwac MQM-163a?
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6049
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sro 22 Maj, 2013   

Co prawda to nie OP, ale związane z nimi
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=10482
Naprawdę b. ciekawa sprawa...
Ciekawe jakie parametry ma sama rakieta...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group