Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z grami
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   Problem z grami

Laptop HP pavilion g6-2260sw z W8 x64

Istotne parametry:
ROCESOR: Intel® Core™ i5-3210M (2,5 GHz, 3 MB pamięci podręcznej L3)
GRAFIKA: AMD Radeon HD 7670M (2 GB wydzielonej pamięci DDR3) + zintegrowana grafika Intela
PAMIEC RAM: 6 GB DDR3

Nie mogę uruchomić większości gier. Cały czas "wywala" mi komunikat "Sorry , Your system does not support 3D graphics , please chceck your hardware and system configeration then try agine".

BIOS uaktualniony, sterowniki do graf były pobierane i z HP i firmowe (intelowskie i AMD), CCC także sprawdzone, z DirectX także nie ma problemu. Brak mi juz pomysłu jak to rozwiązać.
Te porady nie rozwiązują mojego problemu.

Wydaje mi się, że problem może leżeć w systemie + dwie karty grafiki. Chociaż po wyłączeniu jednej z nich naprzemiennie, problem nadal pozostawał.
Większość starych gier mi chodzi. Z tymi nowszymi, a szczególnie online jest problem taki jak opisałem wcześniej. Komputer generalnie obsługiwany jest przez grafikę Intela. W przypadku obciążenia zasobów lub ustawienia w CCC przełącza się na grafikę Radeona.
Uruchamianie jako administrator lub w trybie zgodności nie rozwiązuje problemu. Dodam jeszcze, że osoby posiadające taki sam SO jak mój nie mają problemów.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

Możesz uruchomić komendę dxdiag z pola Uruchom ... ??

Aha, jak masz dwie k.graficzne, tą wbudowaną Intela wyłącz w BIOS-ie.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 29 Sty, 2014   

Funkcje DirectX w zakładce "Ekran" wszystkie włączone, ale co dziwne nie można ich wyłączyć tak jak mam to w XP.
Nie ma w BIOS. BIOS jest strasznie ubogi.

Ten komputer z tym SO, żyje własnym życiem. :dzises: Nawet aktualizacja BIOS odbywa się samodzielnie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 30 Sty, 2014   

Sprawdź jeszcze czy to zadziała : http://h30434.www3.hp.com...are/m-p/2942499

PS. kupno HP - to muszę przyznać że spora odwaga ;)

Z doświadczeń życiowych staram się unikać laptopów HP, HP ma jakąś manię unifikowana modeli pod SO i są jajca ze sterownikami jak np. chcesz zrobić downgrade do starszego SO lub innego.

HP to ma w miarę ok drukarki i serwery, ale laptopy to lepiej brać np. Dell ;)
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15914
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Rozwiązałem problem.
Utworzyłem dodatkową partycję i nagrałem Windows 7. Gry śmigają i nie ma żadnego problemu.
Po drodze musiałem pokonać bootowanie. A mianowicie, mimo iż w BIOS są opcje bootowania, jest z tym problem ponieważ każda próba bootowania jest zahasłowana (wymaga podania zmiennego/losowego pass-u), po drugie przejść UEFI, a mało co nie padłem na GPT. :viktoria:

gathern napisał/a:
HP ma jakąś manię unifikowana modeli pod SO
Masz rację. Skumali się z Microsoftem i stąd miałem powyższe problemy (połowa opcji w BIOS nieaktywna, hasła na bootowanie, UEFI i GPT, a nie MBR - mimo iż dysk ma tylko 750 GB.)
Dodam coś ciekawego, każda próba zmiany na inny system niż został zakupiony w pakiecie z komputerem, mimo iż będzie to nawet SO MS, może zakończyć się niepowodzeniem. Na stronie HP chciałem pobrać sterowniki, wpisałem model komputera i pokazało mi opcję, że do mojego komputera są przypisane TYLKO sterowniki dla Windows 8 !
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group