Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koordynacja ruchu w strefie D
Opublikował Wiadomość
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

trocin napisał/a:
Kierować może jakiś kierownik..

Może być ten z Biedronki? ;)
fiodor.mk, sądzisz, że jak ktoś jest z innej generacji to nie potrafi pojąć młodszej? Mylisz się. I to bardzo.
Bardzo sensownie i prosto wyjaśniłeś kwestię kierowania lotami nad poligonem. I o to chodziło. Trzeba przybliżać innym, także spoza branży kontrolerskiej niuanse zawodu, aby później uniknąć nieporozumień.
Przestań przy okazji pieprzyć o jakichś "głosach przesyconych nienawiścią do MIL-ATC". Człowiek inteligentny a takie bzdury pisze. Sam nakręcasz właśnie tę nienawiść. Edukacja i szacunek dla innych osiąga się poprzez tłumaczenie, a nie oskarżanie. Trzeba pokazywać, wskazywać i przytaczać przykłady tak bzdur jak dobrych rozwiązań oraz kierunków zmian. Trzeba przybliżać trudy waszej profesji, tłumaczyć osobom, którzy mają nikłe pojęcie o waszych obowiązkach (także decydentom!), a nie odszczekiwać się, bo skutek zawsze jest odwrotny. Czyż nie?
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Przepraszam, jeżeli nie miałeś złych intencji. Niestety jest o nas niesłuszna opinia, że zabijamy lotnictwo (ja wolę to niż ma być odwrotnie) i to widoczna nie tylko na tym forum. Co gorsza nawet wśród nas jest wielu, którzy nie rozumieją istniejącego trendu albo nie chcą zrozumieć, bo niestety jest wymagający, pozdrawiam!
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

fiodor.mk, spoko.
Ta niesłuszna opinia może wynikać właśnie ze zbyt nerwowego tłumaczenia. Musicie wyrobić w sobie instynkt PR-wca ;) Bierzcie przykład z byłych "politycznych" ;) A życie stanie się prostsze.

Wracając do tematu, może faktycznie trzeba jasno uregulować i wyeksponować, że na poligonie powinien być kierownik lotów (coś ala dawny KL) wyznaczany z szeregów pilotów. Oczywiście w jakimś obszarze musiałby współpracować z kontrolerami, aby bezpiecznie odbyły się loty i ćwiczenia.
Pozdrawiam
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Zerknij raz jeszcze stronę wcześniej na dokument który podał fiodor.mk, z lenistwa możesz przejść od razu do strony nr 15. :hey:
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

bocian, :efendi2:
Z braku czasu wcześniej nie doczytałem. Mea culpa.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

piotrek1979 napisał:
Cytat:
użyciu śmigłowce, F-16, BSR i niestety nikt tego nie koordynował.

A na podstawie jakich spostrzeżeń twierdzisz, że nikt tego nie koordynował?

Byłem świadkiem jak dowódca BSR obdzwaniał wszystkie jednostki lotnicze biorące udział w ćwiczeniu żeby dowiedzieć się kiedy śmigłowce i f-16 będą wykonywać zadania. Chyba ze to jest ta koordynacja?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2014   

Henryk Kwinto napisał/a:
Musicie wyrobić w sobie instynkt PR-wca ;) Bierzcie przykład z byłych "politycznych" ;) A życie stanie się prostsze.


Jak byśmy brali przykład z "politruków" to nic by sie w mil ATC nie zmieniło bo mielibyśmy "małe rączki do robienia a duże gęby do gadania" :gent:

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2014 ]
wieczne500 napisał/a:
Byłem świadkiem jak dowódca BSR obdzwaniał wszystkie jednostki lotnicze biorące udział w ćwiczeniu żeby dowiedzieć się kiedy śmigłowce i f-16 będą wykonywać zadania. Chyba ze to jest ta koordynacja?


A pytałeś tego pana czy wykonuje te czynności zgodnie z jakas instrukcja lub SOP czy obdzwaniał bo miał taki kaprys?
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
Milimetr 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 286
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2014   

A przypadkiem założycielowi tematu nie chodzi o koordynację z wojskowo - operacyjnego punktu widzenia? Czyli kto kiedy i po co wchodzi nad poligon żeby wykonać wojskowe zadanie typu rozpoznanie czy wsparcie wojsk lądowych? I na czyją korzyść? I kto w swoich rozkazach zarządził że ma być akurat taka a nie inna kolejność działania lotnictwa?
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

Chodzi o to że żadnej koordynacji nie było każdy sobie rzepkę skrobie.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

Skoro koleś obdzwonił wszystko dookoła to zapewne dokonał koordynacji. Chciał wykonać swoje loty w danej przestrzeni to się skoordynował z innymi użytkownikami danego elementu przestrzeni. W innym przypadku nie patrząc na to co się dzieje robiłby swoje.
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

Tylko jeżeli organizatorem szkolenia jest dowódca Dywizji który stawia zadanie a lataj Pan cały czas to kto odpowiada za ewentualne wypadki?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2014   

D-ca Dywizji, no chyba dokumenty potrafisz czytać, za całość odpowiada organizator szkolenia :!:
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group