Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostateczny sprawdzian Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód
Opublikował Wiadomość
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   Ostateczny sprawdzian Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód

Ostateczny sprawdzian Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód
kas 01-11-2005 , ostatnia aktualizacja 01-11-2005 18:21
http://miasta.gazeta.pl/s...39,2994979.html

3700 żołnierzy z 17 krajów bierze udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych "Compact Eagle 2005". To egzamin, jaki Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód musi zdać, aby dostać rangę kwatery niskiej gotowości sił NATO.

Scenariusz ćwiczenia jest oparty na fikcyjnych wydarzeniach rozgrywających się na Półwyspie Iberyjskim. Na tym obszarze dochodzi do eskalacji konfliktu między dwoma sąsiadującymi państwami: Alfalandią i Brawolandią. W konsekwencji Rada Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych podejmuje decyzję o skierowaniu w rejon konfliktu sił stabilizacyjnych pod dowództwem naczelnego dowódcy Sił Sojuszniczych NATO w Europie.

Aby wypracować decyzje, żołnierze biorący udział w ćwiczeniu użyją 850 komputerów. Przebiegowi "Compact Eagle 2005" przygląda się zespół kontrolny z Kwatery Głównej NATO w Europie. Pozytywna ocena ćwiczenia będzie oznaczała, że korpus osiągnie pełną gotowość bojową i status kwatery niskiej gotowości sił NATO ("niska gotowość" oznacza, że żołnierze muszą być gotowi do wyjazdu w ciągu 180 dni od decyzji o wysłaniu wojsk w rejon konfliktu). Jeżeli korpus przejdzie ten egzamin, będzie mógł wyjechać do Afganistanu, aby w 2007 r. objąć tam dowodzenie misją pokojową.

Ćwiczenia potrwają do 11 listopada.

-------------------------------------------
PS: Ciekawe, czy te 850 kompów mają na stałe, czy też pozbierają je z całego okręgu ;)
 
 
Tobi 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 06 Lip 2004
Posty: 107
Skąd: WLąd
Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

Okręg...? Okręg to może mieć dzisiaj wszystkiego do kupy ze 30 komputerów! Trudno sobie wyobrazić żeby całe WLąd dysponowały taką ilością stacji roboczych.
Jestem natomiast przekonany, że w podanej liczbie komputerów zawarto te przywiezione przez wszystkich zagranicznych NATO-wców. :mrgreen:
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

Cytat:
Jestem natomiast przekonany, że w podanej liczbie komputerów zawarto te przywiezione przez wszystkich zagranicznych NATO-wców

To ciekawe jak utrzymają ten status, kiedy im goście wywiozą ten sprzęt? :gwizdze:

No, ale w razie czego mają 180 dni na doposażenie :bye:
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

850 komputerów hmmmm, trochę tego jest. Ale Korpus PW to nie tylko pododdziały pochodzące w Polski. Podejrzewam że na zachód od Odry to trochę komputerów tam jest i zapewne to one w znacznej części zostały policzone.
Z drugiej zaś strony jeżeli są to ćwiczenia dowódczo-sztabowe to niezły tam musi być sztab ;) Nawet jak na jednego sztabowca przypadać będzie statystycznie po 2 komputery to i tak wyjdzie z prostych wyliczeń prawie 425 sztabowców.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

Może oni się już przygotowują do FCS?

Albo po prostu grają w gierki na necie, a reszta to "przykrywka"
:cool:
 
 
piotr_a
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

Ogon - 425 sztabowcow? Tam bierze udzial ponad 3000 ludzi z prawie wszystkich NATO-landów. Cwiczenia naprawde z dużym rozmachem!


P.
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

Trzymamy kciuki chłopaki - dajcie znać kto uzyskuje przewagę na froncie walki.
Musicie zaliczyć teraz ten egzamin, bo po nowym roku znów do Iraku, więc nie byłoby czasu na poprawkę!
:cool:
 
 
Antey
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   Re: Ostateczny sprawdzian Wielonarodowego Korpusu Północ-Wsc

ZXR napisał/a:
3700 żołnierzy


Korpus :???:
Dotąd myślałem, że taka liczba to poziom brygady... :(
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

To nie ja napisałem tylko notka prasowa, a dokładnie...
Cytat:
3700 żołnierzy z 17 krajów bierze udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych "Compact Eagle 2005". To egzamin, jaki Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód musi zdać, aby dostać rangę kwatery niskiej gotowości sił NATO

Zwracam uwagę na fragment: "w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych".
;)
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

piotr_a napisał/a:
Ogon - 425 sztabowcow? Tam bierze udzial ponad 3000 ludzi z prawie wszystkich NATO-landów. Cwiczenia naprawde z dużym rozmachem!
P.


Nie neguję że są to małe ćwiczenia, ale nie wydaje mi się aby każdy z tych ponad 3000 żołnierzy miał dostęp do komputera. Bo gdyby tak przyjąć to i tak wypada na jeden komputer 4,35 żołnierza. To zdecydowanie lepszy wynik niż w niejednej jednostce ;)
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
zegar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

kompow jest prawie 500 (tylko na lukasinskiego) i zabezpieczylo to NATO a scislej, nie dalej jak miesiac temu dali zarobic polskiej firmie.... nie rozpisuje sie dalej, bo wiadomo...

ps. a cwiczenia, jak cwiczenia, nie jeden z Was bral w czyms takim udzial, sztab na miejscu a te 3700 w sztabach podleglych i w polach. widac czlek bardzo rozgarniety myslal, ze w HQ MNC NE tyle jest chlopa :lol:

a i nie Irak, tylko 2007 Afganistan, dlatego teraz korpus musi osiagnac gotowosc bojowa...
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

Czy te kompy zostaną już u Was, czy jakaś amba je wetnie?

A do Afganistanu to wybieracie się jako Korpus, czy tylko Polacy pojadą?

No i jak będzie "łapanka" na marzec do Iraku, to na pewno się nie załapiecie?
:???:
 
 
zegar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2005   

kompy sa juz wlasnoscia NATO, na kazde cwiczenia beda zabierane, a magazynowane w Norwegii. do Afganistanu jada jako korpus, nie wydzielone jednostki, maja przejac kontrole ktora ma teraz Heidelberg..
 
 
Tobi 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 61
Dołączył: 06 Lip 2004
Posty: 107
Skąd: WLąd
Wysłany: Wto 08 Lis, 2005   

Dla ścisłości: nie Heidelberg ale Neapol
 
 
zegar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Lis, 2005   

sorka, chodzilo mi o ISAF IV. teraz nikt nie powinien sie czepic:))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group