Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Pon 16 Mar, 2015
NFoW umiera
Opublikował Wiadomość
Jok 
Banita
Jok vel Heniek86 vel Ad


Wiek: 69
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 247
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Udajesz, czy o drogę pytasz? Gecko swego czasu też podnosił ten problem co do karania kilkoma punktami za to samo "przewinienie" przez 2 moderatorów. Uważasz, że to uczciwe i sprawiedliwe? A to tylko jeden z przykładów. I daruj sobie te wstawki, że jak się nie podoba to ..., lub coś o masochizmie, bo to nie ma nic wspólnego z poziomem...
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Po raz drugi i ostatni: wskaż - proszę - których zapisów regulaminu nie przestrzega Administracja i moderacja. I daruj sobie impertynencje, bo świadczą one o Twojej kulturze, a raczej - jej braku. Jeżeli jednak preferujesz prymitywne pyskówki - to beze mnie. Nie mam na to czasu i ochoty.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Jok, jest bardzo proste rozwiązanie Twojego problemu. Zmień zachowanie i nie będzie jakiegoś wyimaginowanego "huzia na Józia".
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Jok 
Banita
Jok vel Heniek86 vel Ad


Wiek: 69
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 247
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

A czemu to ma działać w jedną stronę z tą zmianą zachowania? Dostosowuję się do Was. Czym więcej agresji, presji oraz zaniżania poziomu i standardów oraz kultury tym więcej ze strony użytkowników w tym i mojej takiego zachowania.

MK-J, regulamin jest tak skonstruowany, że w zasadzie można by go skwitować jednym zdaniem, np. moderacja może wszystko, zawsze i nie musi zachowywać się sprawiedliwe.
Tylko problem polega na tym, że moderacja na okrągło rozpoczyna tematy niezgodne z regulaminem, a gdy zaczyna się w nim prawdziwa dyskusja, to temat wylatuje w niebyt, użytkownicy co bardziej zapalczywi są paskowani i to seriami za ten sam wpis (co jest niezgodne z regulaminem) , a w konsekwencji banowani. Przykładu i argumentów poszukaj sobie np. w skardze Gecko do Admina na Jego paski swego czasu...:) Ja, nie potrafię tak precyzyjnie się wyrażać więc mogłabyś coś źle zrozumieć i znowu musiałbym zmieniać tożsamość. Przecież wystarczy argument o publicznym krytykowaniu decyzji moderacji, pod który można podciągnąć i tą wymianę zdań. Taka jest pozycja użytkownika z moderacją, czyli żadna. Dlatego powstają takie tematy, bo nie chcecie dyskutować nad zmianą regulaminu, podejścia do użytkowników, zrozumienia drugiej strony itd. Forum tworzą użytkownicy, a moderacja jest narzędziem do tego aby nie stało się internetowym śmietnikiem. Fajnie, że jest forum, ale fajniej by było gdyby użytkownicy też mieli poszanowanie ze strony moderacji. Dyktatorskie podejście moderacji sprawia nadużywanie władzy i jest to nie tylko moje zdanie, prawda?
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

A ja dołożę swoje trzy grosze.
Gecko
Oto moje 3 grosze w temacie.
Należałoby się zastanowić:
1. Czy Regulamin NFoW wyłącza zastosowanie wobec Administratora, moderatorów i użytkowników przepisów Kodeksu Cywilnego i Kodeksu Karnego, tj. „zasad ogólnie pojętej demokracji”;

Cytat:
NIEZALEŻNE FORUM o WOJSKU (NFoW) – to forum niezależne od urzędów, organizacji państwowych i rządowych (MON). NFoW jest to prywatne przedsięwzięcie stworzone i założone przez osoby prywatne, dlatego nie obowiązują na nim zasady ogólnie pojętej demokracji.

Odpowiedź jest jednoznaczna – NIE. Jednak rejestrując się na jakimkolwiek forum zobowiązujemy się do przestrzegania jego Regulaminu, jeżeli nie jest on sprzeczny z prawem. Według mnie Regulamin NFoW jest wystarczająco "dobry" - byleby go wszyscy rozumnie przestrzegali i nie chcieli "udowadniać", kto jest mądrzejszy, sprawiedliwszy czy silniejszy. Gdyby Regulamin był sprzeczny z prawem to NFoW już dawno przestałoby istnieć.
2. Czy każde internetowe forum ( w tym NFoW) jest medium elektronicznym w rozumieniu przepisów Prawa prasowego. Według doktryny prawa – nie każde ( są już w tej materii parę wyroków sądów i ZA i PRZECIW. Ale gdy na forum dokonuje się przedruków z innych mediów publicznych ( w czym przoduje MK-J)– podlega również przepisom Prawa prasowego. To z kolei niesie jeszcze inną odpowiedzialność.
3. Czy stanowisko Moderatów jest stanowiskiem NFoW? Bezapelacyjnie – TAK. I na nic twierdzenia Steviego, że moderator jest takim samym użytkownikiem NFoW jak pozostali. Moim zdaniem – nie jest takim samym użytkownikiem, jak inni, którzy nie mają jego regulaminowych uprawnień. Dlatego np. „kacapofobię” FAZI1 i innego Mod’a : „sam bym tego lepiej nie napisał” w temacie Ukrainy odbieram jako stanowisko NFoW – „narodowe” vel nacjonalistyczne .
Naruszenie Regulaminu IV.3. - publiczne podważanie autorytetu MODa.
Podobnie traktuje przeciwne pojęcia – wszelkiego rodzaju …filie – rusofilie, ukrainofilie itp. Tu się "kłania:
Cytat:
12. Głównym celem naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie. Staraj się nie zaśmiecać Forum swoimi poglądami politycznymi i preferencjami wyznaniowymi.
.
4. Czym mogę zaprotestować? Jedynie zaprzestaniem wspomagania finansowego NFoW. Mogę też odpowiedzieć w takiejże .......... konwencji MK-J : nie muszę pisać na NFoW – podobnie jak sama MK-J nie musi być Mod’em. Ale skoro już jest (jak wszyscy Mod’owie), powinna prezentować jakieś standardy.
Naruszenie Regulaminu IV.3. Publiczne podważanie autorytetu MODa.
Dokładnie to samo dotyczy wszystkich użytkowników forum. Szczególnie żenujące (dla mnie) są dziecinne i niepoważne żądania udowadniania czegoś komuś, albo sobie samemu.
I to wcale nie jest atak na Moderatorów. Wręcz przeciwnie – doceniam ich społeczne i wyważone zaangażowanie. Wiem, ile kosztuje zawodowa moderacja na forach Nomen omen - moderacja forum nie jest wymagana żadnymi przepisami prawa. Moim zdaniem - b. dobrze, że jest.
5. Każde forum po pewnym czasie „umiera”. Mam nadzieję, że NFoW , tj. Administratorzy, Moderatorzy i Użytkownicy jeszcze wrócą na prostą drogę życia , a nie umierania.
Dwa naruszenia - dwa ostrzeżenia. A teraz spróbuj wykorzystać kodeks cywilny, kodeks karny i prawo prasowe do zdjęcia tych ostrzeżeń.
Pozdrawiam

Gecko
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
Jok 
Banita
Jok vel Heniek86 vel Ad


Wiek: 69
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 247
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Bardzo ciekawy i pouczający głos w dyskusji "protot", za który dziękuję, bo już odnosiłem wrażenie, że tylko mnie i z konieczności Moderację interesuje ten temat...:)

Co by doprecyzować moją poprzednią wypowiedź (trochę asekuracyjną, przyznaję, ale to za przyczyną przykrych doświadczeń) kilka punktów, które są wkurzające i jak sadzę nie tylko dla mnie.
Poniżej przykłady łamania regulaminu przez Modów i stosowania podwójnych standardów.

1.Większość tematów politycznych, o których z góry wiadomo, że będą gorące zakładają Moderatorzy co jest naruszeniem Regulaminu I/12 „Głównym celem naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie. Staraj się nie zaśmiecać Forum swoimi poglądami politycznymi i preferencjami wyznaniowymi.”
Naruszenie regulaminu IV.3 - publiczne podważanie autorytetu MODa poprzez publiczne sugerowanie naruszania regulaminu. Regulamin forum przewiduje inna procedure działania w takim przypadku i nie jest nią post.
Sytuacja w takich tematach zazwyczaj wymyka się spod kontroli to dzielni Moderatorzy dzielą paskami choć to było do przewidzenia zanim temat wystartował. W najlepszym przypadku to tylko upominają userów za to samo co sami osobiście robią.
Naruszenie regulaminu IV.3 - publiczne podważanie autorytetu MODa poprzez publiczne sugerowanie Moderatorom postaw konformistycznych. Regulamin forum przewiduje inna procedurę działania w takim przypadku i nie jest nią post.
2. Co więcej, powstaje pytanie czy Moderatorzy są też użytkownikami forum (oczywiście moim zdaniem są, bo sami wielokrotnie o tym pisali, że gdy nie używają czerwonego koloru, to ich wypowiedzi są jak zwykłych użytkowników), a skoro tak to powinni sami siebie za powyższe karać w myśl Regulaminu IV/1" Regulamin obowiązuje każdego użytkownika forum. Użytkownicy nie przestrzegający regulaminu będą karani ..."

A czy kiedykolwiek ktoś widział Moda z czerwonym paskiem...?

3. Czy ktoś jest w stanie policzyć ile razy bez uzasadnienia walnięto pasek użytkownikowi tylko z powodów prywatnej różnicy zdań? Co więcej, dawanie kilku pasków za jedno przewinienie (co jest nagminne), narusza regulamin, który nie przewiduje tzw. kompilacji w tym zakresie (patrz Regulamin IV/1/a-c).
Naruszenie regulaminu IV.3 - publiczne podważanie autorytetu MODa poprzez publiczne sugerowanie Moderatorom celowego i świadomego naruszania regulaminu. Regulamin forum przewiduje inna procedurę działania w takim przypadku i nie jest nią post.
Można by tak dalej, ale już to powyżej świadczy, że niekoniecznie Matrix Moderacji pokrywa się z rzeczywistością obiektywną, z Regulaminem Forum oraz z Matrixem Użytkowników...:)

MK-J especially for You...:)

Jok - trzy naruszenia - trzy przewinienia - każde o wadze 1 - każde za inna wypowiedź. especially for You...:) Czas proponuję poświęcić na studiowanie regulaminu w całości a nie selektywnie
Gecko
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Jok napisał/a:
3. Czy ktoś jest w stanie policzyć ile razy bez uzasadnienia walnięto pasek użytkownikowi tylko z powodów prywatnej różnicy zdań?

I to jest to, co wielokrotnie tu, na forum, obserwowałem.
Przy braku argumentów w dyskusji, uciekanie się do argumentu siły. Niejednokrotnie okazywało się, iż użytkownik już nie dyskutuje z innym użytkownikiem. Okazywało się, iż nagle dyskutuje z moderatorem. A przecież wiemy co grozi za dyskutowanie z moderatorem.
Wystarczyłoby ukrócić choć takie praktyki moderacji, a forum przeszłoby na wyższy poziom jakości.

Kliknijcie sobie drodzy Państwo na ostrzeżenie dowolnego użytkownika. Przeczytacie tam informację, która widnieje tam od początku wprowadzenia systemu ostrzeżeń:
Cytat:
- Maksymalna wartość ostrzeżenia dodanego przez moderatora to: 1

Jak znam życie, to zapewne przeczytam komentarz:
Cytat:
I wszystko się zgadza. Nie przyznałem trzech jednocześnie. Przyznałem trzy razy po jeden.

Przypadki podwójnego lub nawet potrójnego karania za jedno przewinienie to "norma". Użyłem cudzysłowu, gdyż nie uważam tego za normalne.
Drugą "normą" jest przysłowiowa "huzia na Józia": do ostrzeżenia danego przez jednego moderatora docierają kawaleryjskie posiłki w postaci ostrzeżenia danego za to samo przewinienie przez kolegę (koleżankę) z moderacji.

Jeśli takie postępowanie nie jest parciem na rugowanie użytkowników, to ja inaczej rozumiem zasady poprawnej moderacji.

Słusznie odczytałeś moje intencje Stevie.
I mogą sobie inni określać mnie "płaczkiem". Mogą sobie pisać o atakowaniu moderacji.
Póki co, jeszcze zależy mi na poprawie jakości Forum. Jeśli przestanie mi zależeć, to możecie być pewni, że moich wypowiedzi w takim jak ten temacie - nie zobaczycie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
protot 
5
protot


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 568
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Cytat:
Dwa naruszenia - dwa ostrzeżenia. A teraz spróbuj wykorzystać kodeks cywilny, kodeks karny i prawo prasowe do zdjęcia tych ostrzeżeń.
Pozdrawiam Gecko

Nie sprowadzisz mnie do swojego poziomu : A co mi zrobisz. Jestem na to za stary i za poważny.
Pozdrawiam
protot
Naruszenie regulaminu IV.1.d)
Pozdrawiam
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." Św. Tomasz z Akwinu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Cytat:
A ja dołożę swoje trzy grosze.
Gecko


Które to trzy grosze daje się streścić do:
"ruki po szwam, morda w kubeł".
:gent:

Myślę Gecko że wyczerpałeś temat "NFoW umiera", słusznie wskazując najlepsze lekarstwo, jakim jest bardziej surowa moderacja i niedopuszczenie do rozgadywania się.

No bo co to ma być forum dyskusyjne czy wojsko!

Tak więc, Gecko, Twoje podejście do tematu "NFoW umiera" bez wątpienia będzie skuteczne, w tym sensie że NFoW zaprzestanie umierania.

Ponoć to właśnie w podobny ten sposób Japończycy usiłują uchronić wieloryby przed wymieraniem. Wypolowanie wielorybów do cna, co usiłują zrobić, zamknie bowiem definitywnie problem ich wymierania. Czysto i skutecznie. Z braku samych wielorybów również ich wymierania już nie będzie, temat stanie się bezprzemiotowy.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

NFoW nie jest foum dyskusyjnym jak ktoś sobie to wyobraża.
Proponuję nie dyskutować oraz nie pisać na tym forum i może wtedy wszechmocme Mod. zrozumieją, że nie tędy droga.

Jestem jednym z najspokojniejszych Moderatorów, ale pomału Twoje dyskusje o przepraszam monolog zaczyna mnie denerwować. Poniżej masz odpowiedzi na swój post. Ostatni raz ostrzegam przed zaczepkami w kierunku moderowania. Kolejna próba zakończy się paskiem od wszechmocnego moderatora mikiego.

Cytat z Regulaminu NFoW, który zaakceptowałeś:

Cytat:
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. NIEZALEŻNE FORUM o WOJSKU (NFoW) – to forum niezależne od urzędów, organizacji państwowych i rządowych (MON). NFoW jest to prywatne przedsięwzięcie stworzone i założone przez osoby prywatne, dlatego nie obowiązują na nim zasady ogólnie pojętej demokracji.

14. Interpretację i ocenę w/w tematów oraz ich zawartości pozostawia się Administratorom i Moderatorom. Ich decyzja jest nieodwołalna.
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Proponowałbym skupić się na merytorycznej dyskusji, a nie "sr...niu po krzakach" ;) Kto ma wiedzę i chce zawsze znajdzie mądrego interlokutora z którym pospiera się rzeczowo na ten czy inny temat.
polon2, jest o czym dyskutować, więc warto to robić (większość to robi!), no chyba, że nie ma się o czym, wtedy takie tematy szybko powstają. Skłaniam się do tezy, że to dla niektórych lekarstwo na frustrację lub drażnienie się z modami z nudów.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
polon2 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 358
Skąd: pomorze (albo nie pomoże)
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Wszechmocny moderatorze miki proszę oskreślenie mnie z listy użytkowników NFoW.

polon2

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2015 ]
Sorry. pkt I.6 regulaminu NFow.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

I wystarczy.
Jak ktoś chce sobie podywagować to proszę bardzo DO HYDE PARKU

:klucz:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group