Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ELPAC
Opublikował Wiadomość
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

Walles napisał/a:
W przypadku ELPACa zdawanego w trybie wojskowym czyli nie jako członek personelu lotniczego w rozumieniu ULC, pieniądze które trzeba zapłacić idą na rzecz WSOSP i przeznaczone są na wynagrodzenie Egzaminatorów + funkcjonowanie Ośrodka egzaminowania. Z tego co wiem, SSRL SZ RP ma na to fundusze i będzie te pieniądze zwracać.
PZdr


Potwierdzam, dwa dni temu dostałem zwrot ;) Z tym że kasę wpłacałem do ULCu... Czyli wygląda na to że zwrot należy się bez względu w jakim trybie był zdawany egzamin.
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Pią 28 Lut, 2014   

trocin możesz napisać jaki organ wypłacił te pieniądze? Dowódca jednostki, SSRL SZ RP, WOG, jeszcze inny ...?
_________________
just pure truth...
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Pią 28 Lut, 2014   

Wniosek pisałem do mojego d-cy bazy... a kasa chyba z szefostwa została przelana do bazy...
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Cytat:
i pewnie w innych krajach

Wiem na pewno, że w Niemczech ELPAC wprowadzono trochę ponad rok temu.
Co do elementu wojskowego, to uważam że nie ma większej różnicy czy jest czy też nie (mówię o samym egzaminie). Jeżeli jesteś w stanie zdać cywilny na poziomie 4 to z częścią wojskową poradzisz sobie równie dobrze. Jak dla mnie jest miarodajne.

Jeżeli chodzi o podręcznik frazeologii to jak wcześniej było napisane - bez pilotów nie damy rady, a im się z tym nie spieszy. Dla czego... każdy jest w stanie sobie odpowiedzieć sam, powodów jest wiele.

Pozdrawiam

p.s. Trocin kiedy się zobaczymy na praktykach?

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2014 ]
A odnośnie krytykowania pracy SSRL - ostatnio rozmawiałem z kolegą z MJDOP i szczerze podniósł mnie strasznie na duchu kiedy powiedział, że tyle dobrego robimy w naszej służbie i zaczynamy mieć normalnie, a u nich tylko mur za każdym razem kiedy zaczynają coś zmieniać i powrót do punktu wyjścia.
Więc jeżeli ktoś ma pomysły i uwagi merytoryczne odnośnie poprawy dokumentacji lub funkcjonowania naszej służby to proponuję papier, telefon, a najlepiej rozmowę "face to face" i dołożyć się do całości zmian zamiast narzekać na forum. Żeby coś dostać trzeba też dać od siebie, a nie tylko czekać na gotowe.
Nasze SSRL nie jest jakimś skostniałym tworem, można rozmawiać i być wysłuchanym.

Pozdrawiam
 
 
trocin 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 372
Skąd: wild east mil atc ;)
Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

kleny napisał/a:

p.s. Trocin kiedy się zobaczymy na praktykach?


Nie do mnie to pytanie... Też chciałbym to wiedzieć ;)
_________________
Let the good times roll...

Turn left three sixty for controller amusement, maintain radio silence, cleared to crash and burn...
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

By pomóc naszym kolegom pilotom
przykładowy test ELPAC dla pilotów
(Username : pilot_demo Password : demo)
_________________
just pure truth...
 
 
Tower Power 
2


Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 67
Skąd: z wieży...
Wysłany: Pią 01 Maj, 2015   

Najświeższe informacje od Rektora-Komendanta WSOSP w sprawie wysokości opłaty za egzamin ELPAC:

Jesteś posiadaczem MATCL lub starasz się o S-MATCL ? Wyciągaj ze świnki - 650 PLN !!!

...jesteś posiadaczem ATCL lub starasz się o S-ATCL...dla Ciebie oferta specjalna, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie ogłoszenia obowiązujących w 2015 r. stawek opłat lotniczych - 315 PLN

Żenada...uczelnia z takimi tradycjami wojskowymi uprawia ździerstwo na żołnierzach.
_________________
Safe, orderly and expeditious flow of air traffic.
 
 
Walles 
4
Walles


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 155
Wysłany: Nie 03 Maj, 2015   

Z tym ździerstwem to tak nie do końca. Od 1 stycznia, EUROCONTROL pobiera opłatę za każdy test ELPAC - jest to ok. 70 EUR. Zarówno jak i ULC czy też WSOSP - tą opłatę muszą uiścić. Problem w tym, że ULC wziął to opłatę na siebie (w między czasie opracowuje swój test "ULCPAC"), a WSOSP niestety nie mógł....
To tyle - z drugiej strony, w przeciwieństwie do PAŻP, MON zwraca kasę za "ZDANY" test, więc chyba wielkiej tragedii nie ma...chociaż, słyszałem już głosy, dlaczego zwrot jest tylko za zdany test :)
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Pon 04 Maj, 2015   

Tyle, że jak się komuś noga powinie to traci 650 zeta a nie 315. I jak to nazwać :?:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group