Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Pią 19 Gru, 2008
Test Antywirusów
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Johan83 spróbuj zrobić z Firefoxem to co tutaj napisałem => klik
:cool:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Zrobilem jak radziles i nadal sie tnie. A czy szybko Ci sie aktualizuje? Bo mi strasznie wolno.
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

:gent:

Johan83 - by pytania Twoje miały sens, napisz troszkę o tym jaki masz :

- sprzęt,
- system ( pełna nazwa ),
- od jakiego operatora i jakie prędkości ma Twój internet,
Wtedy można dyskutować o tym ,dlaczego masz problemy ze ściąganiem aktualizacji itd..

Czy sprawdziłeś ile programów, oraz niepotrzebnych aplikacji jest włączonych i pracuje w tle obciążając Twój komputer a niekiedy i łącze internetowe ???

Jeżeli Zaczniesz od postawionych pytań , można dalej "walczyć", jeżeli nie odpiszesz na moje pytania to my sobie a Ty sobie ;)

Pozdrawiam M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Sprzęt
- laptop Lenovo Y550
- procesor Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz
- RAM 3GB DDR3
- HDD 300 GB, 80 GB wolnych

System
- Windows Vista Home Premium Service Pack 1, 32- bitowy

Internet
- iPlus zasięg EDGE, rano ściągałem program z max prędkością 25- 27 kb/s (poniżej 25 nie schodziła) , KIS aktualizował się z prędkością 5 kb/s

Wszystkie niepotrzebne programy działające w tle są wyłączone za pomocą Revo Unistaller.
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

Johan83 napisał/a:
System
- Windows Vista Home Premium Service Pack 1, 32- bitowy


Ciekawe, że Ty chcesz aby Twój komp chodził dobrze gdy masz taki sprzęt :

Johan83 napisał/a:

Sprzęt
- laptop Lenovo Y550
- procesor Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz


To tak jak bym miał samochód 200 KM i założyłbym mu ograniczenie by możliwe było maksymalnie wycisnąć z niego moc 100 KM.

I jeszcze ta Vista Home - system z wieloma ograniczeniami.

Kolego , mam idealnie taki sam sprzęt, noooo może RAM-u mam trochę więcej, i wierz mi :
Pierwsze co zrobiłem usunąłem ową Vistę Home 32 bit, wyczyściłem HDD do zera , był jak nówka funkiel sztuka ;) , następnie podzieliłem z DOS-a HDD na 2 partycje : 80 GB + reszta miejsca 2-ga partycja.
Zainstalowałem Windows 7 Profesjonal 64 bit ( mam takie szczęście , że młodzieniec jest studentem polibudy i ma dostęp darmowy do produktów Microsoftu :) )

Zatem moja rada : albo
Postaw sobie Vistę 64 bity Profesjonal , albo Postaw sobie jako system Windows Vista 7 Profesjonal.

Prawda jest taka, że są wielkie różnice w pracy między systemami z nazwą Home oraz Profesjonal, nie wspomnę o tym, ze Twój komp w chwili obecnej pracuje na pół gwizdka.

Hmmm - Twoje łącze internetowe prędkością nie przeraża więc i tutaj miałbym zastrzeżenia.

To tyle co mógłbym powiedzieć na chwilę obecną. Jeżeli będę mógł pomóc Tobie więcej , zapraszam na PW.

Pozdrawim M@rEK
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010   

M@rEK, postaram się skorzystać z Twoich rad. Dzięki Wszystkim za porady :czytanie:
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Jaki darmowy antywirus zasugerowalibyście dzisiaj ? Właśnie kończy mi się darmowy rok używania płatnej wersji Nortona. Działał OK ale nie wiem czy warto zapłacić za kolejny rok używania prawie 100zł...
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Avast działa najbardziej bezproblemowo inna sprawa że wirusy to dziś rzadkość. Groźne są robaki, trojany itp.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Nie polecam Avasta. Za dużo przepuszcza.
Zastosuj antywirusa + Malwarebytes Anti-Malware.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Używam avasta. Doinstalowałem z ciekawości to co -=Alex=-, polecił. Nic nie wykrył.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014   

Polecam przesiąść się na OS X. Wirusy i te inne duperele nie występują. Po przesiadce 5 lat temu stwierdzam że Windows jest faktycznie "dla idiotów" :gent:
 
 
oskarm 
9



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 4774
Skąd: 3miasto
Wysłany: Nie 14 Wrz, 2014   

Ar ju siur: http://www.komputerswiat....oj-rowniez.aspx ;)
_________________
One of the serious problems in planning the fight against American doctrine, is that the Americans do not read their manuals, nor do they feel any obligation to follow their doctrine...

"W Polsce są zazwyczaj dwa wyjścia z sytuacji: normalne i nadprzyrodzone. Normalne jest takie, że z nieba schodzą zastępy aniołów i robią za nas. A nadprzyrodzone - kiedy sami weźmiemy się do roboty." Tadeusz Konwicki

"Une guerre de religions, c'est quand deux peuples s'entretuent pour savoir qui a le meilleur ami imaginaire"
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2014   

oskarm, artykuł sponsorowany przez producentów antywirusów. ;)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 21 Mar, 2016   

Od razu powiem że dość radykalnie ujmę temat.
Nie używam innych antywirusów niż wbudowane.
Kiedyś używałem. Ale powiedzmy od roku nie używam.
Komputer jest podpięty do netu tak z 15 godzin dziennie.
No więc po dłuższym nieużywaniu dodatkowego antywirusa (Windows 10) postanowiłem sprawdzić co jest grane poprzez jakiś skaner online. Użyłem Eseta.
I nic. Wykrył 3 programy nazwijmy to z możliwą niechcianą "reklamą". Instalowane zresztą w pełni przeze mnie ze świadomością tego dobrodziejstwa. I tyle.
Więc nie panikujmy z tymi wirusami.
Dziś ważniejsza jest dobra zapora (też używam Windowsowej :D ) :gent:
Powiem więcej. W ciągu całego swojego internetowego życia (od sporadycznego modemowego w 1997 do obecnego szerokopasmowego), bardzo intensywnego - zasadniczo spotykałem wirusy tylko wtedy gdy sobie coś celowo ściągnąłem.
Praktycznie wszystkie awarie z jakimi się zetknąłem - były przez "profesjonalistów" zwalane na wirusy. A czasem wystarczyło tylko zmienić domyślną ścieżkę instalacji żeby usunąć awarię.
Tak więc z wirusem jako działającym szkodliwym programem się szczerze mówiąc nie zetknąłem przez te prawie 20 lat.
Zetknąłem się natomiast z:
- robakami
- programami które podmieniały strony www, generowały wyskakujące okienka w przeglądarce.
I to chyba tyle :cool: tragedii nie było.
Pamiętam kiedyś mi się programy po uruchomieniu nieustannie zawieszały. Wina nie wirus, ale uszkodzony RAM.
Itd.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 21 Mar, 2016   

Ostatnio używam darmowego AVG i jestem zadowolony. Nie ma co przepłacać jak coś jest darmowe i dobre (lub wbudowane w system jak napisał thikim)
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group