Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania ankietowa dot. wojska i organizacji paramilitarnych
Opublikował Wiadomość
cytrus 
1


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Mińsk Mazowiecki
  Wysłany: Pią 15 Kwi, 2016   Badania ankietowa dot. wojska i organizacji paramilitarnych

Witam wszystkich użytkowników,

jeśli ktoś trafi na ten temat i przeczyta to mam nadzieję, że będzie w stanie pomóc.
Bardzo bym prosił o zapoznanie się i wypełnienie poniższej ankiety, które zajmie nie więcej jak 5 minut a bardzo pomoże w moich badaniach do pracy magisterskiej.
Zależy mi na dotarciu do jak najszerszego grona respondentów z różnych środowisk.

http://www.survio.com/survey/d/C2N1B3N7U8D4P4I5R - link do ankiety

Ankieta jest anonimowa. Celem jest poznanie opinii Pana(i) dotyczącej oczekiwanej wielkości Sił Zbrojnych RP, identyfikacji działań podejmowanych przez obywateli na rzecz obronności oraz poznania opinii wobec relacji SZ RP z organizacjami paramilitarnymi.

Dziękuję bardzo za przeczytanie i szczere wypełnienie.
Pozdrawiam.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

cytrus napisał/a:
Zależy mi na dotarciu do jak najszerszego grona respondentów z różnych środowisk.


Jeżeli ten cytat jest prawdziwy to pominąłeś grupę żołnierzy rezerwy po odbyciu zawodowej służby wojskowej. Jest to grupa posiadająca sporą wiedzę w zakresie ankiety. Odnosi się to do pytania:

Cytat:
Jaki jest Pana(i) stosunek do służby wojskowej (proszę zaznaczyć jedną z proponowanych odpowiedzi)
Jestem żołnierzem w służbie stałej,
Zostałem(łam) przeniesiony(a) do rezerwy po odbyciu zasadniczej/przygotowawczej służby wojskowej,
Jestem przeniesiony(a) do rezerwy bez odbycia zasadniczej/przygotowawczej służby wojskowej,
Nie podlegam obowiązkowi służby wojskowej.


miki :cool:

Ps. To tylko moja sugestia
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Zauważyłem to od razu, choć nie komentowałem. Ale jeśli już, to zwracam uwagę także na następujące pytanie:

Cytat:
Obecnie stan osobowy polskiej armii to 101.500 żołnierzy. Czy uważa Pan(i), że jest to liczba wystarczająca do obrony w momencie wybuchu konfliktu zbrojnego?

Jak widać, pojęcie mobilizacyjnego rozwinięcia sił zbrojnych jest autorowi ankiety obce. A wystarczyło trochę wyobraźni.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Szwejk, może dobrze ;)
_________________
"Ufajcie Panu - i miejcie strzelby nabite"
 
 
I.Q. 
4



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 282
Skąd: z całej Polski
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

miki, oczywiście masz rację. Ale z logicznego punktu widzenia wszystko jest ok. Albo byłeś żołnierzem zawodowym po ZSW/SP, i zostałeś przeniesiony do rezerwy - wtedy pkt 2 pasuje. Albo pełniłeś służbę kandydacką, po czym zawodową, i wtedy zostałeś przeniesiony do rezerwy bez odbycia ZSW/SP - pkt 3. Wszystko się zgadza. A że nie o to chodzi, no cóż... Statystyka jest jak bikini...

cytrus, tak poważnie mówiąc to stanowi to duży problem. Najtrudniejszą rzeczą jest zebranie odpowiednich danych. Nie danych w ogóle, a danych odpowiednich. Proponowałbym doprecyzować ankietę, sprawdzając uprzednio jakie jeszcze możliwości zostały pominięte. Bardzo chętnie wezmę w niej udział.

Pozdrawiam :gent:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Na plus ankiety - jednorodna skala - to uprości analizę później.
Na minus ankiety np. Czy obecnie nabywa Pan umiejętności. Nie.
Jakie to umiejętności?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group