Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gecko
Pią 10 Cze, 2016
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Opublikował Wiadomość
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Reginis napisał/a:
Szkoda, że obecnie służący żołnierze muszą uczestniczyć w uroczystościach gloryfikujących zbrodniarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że z honorem służą Polsce, a nie tymczasowej ekipie rządzącej.


Kiedy w końcu przyjmiesz do wiadomości, że obecnie służący żołnierze, z dumą biorą udział w uroczystościach poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych?
Ekipy rządzące zawsze są "tymczasowe", gdybyś zechciał zauważyć, to obywatele w wolnych wyborach decydują, komu chcą powierzyć rządy na następne 4 lata (nic w tej materii nie jest wieczne). Czas zaakceptować wynik wyborów, wolę Polaków. Bez względu na wynik wyborów żołnierze zawsze z honorem służą Polsce. Takie oczywiste rzeczy trzeba Tobie tłumaczyć?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Znów wypowiadasz się za wszystkich żołnierzy. Wypowiadaj się za siebie.
Ja wcale nie jestem dumny z co poniektórych stawianych obecnie na piedestale.

Zawsze staram się patrzeć obiektywnie. I jak pewne działania obecnej władzy uważam za dobre, tak samo inne działania uważam za (użyję neutralnego określenia) - niefortunne.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Odmawiając żołnierzom rezerwy honoru tylko dlatego, że nie popierają poczynań obecnej władzy sam sobie wystawiasz świadectwo Szanowny Użytkowniku beryl73. Zresztą żaden cywilizowany kodeks honorowy nie przewiduje sekowania ludzi za poglądy. Dyskusja z Tobą staje się bardzo męcząca jak z każdym zaślepionym wyznawcą jedynie słusznych prawd i idei. Nie osądzaj mnie, bo nie wiesz jak służyłem, co zrobiłem dla Polski i jak staram się wspierać moją Ojczyznę obecnie.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Reginis napisał/a:
Odmawiając żołnierzom rezerwy honoru...


Wskaż, w którym miejscu "odmówiłem żołnierzom rezerwy honoru".

Piszesz następnie o zaślepionych wyznawcach "jedynie słusznych prawd i idei", jak rozumiem w negatywnym znaczeniu, w odniesieniu do mojej skromnej osoby. Mogę powiedzieć tylko tyle, że czytając Twoje wypowiedzi, idealnie pasujesz do tegoż opisu zaślepionego wyznawcy jedynie słusznych prawd i idei. Masz jakie masz, Twoja sprawa, ale dlaczego ci, którzy się z Tobą nie zgadzają mają być w błędzie (a może to jednak Ty tkwisz w oparach absurdu? Przyszło to Tobie do głowy?). Dlaczego uważasz się za mądrzejszego od innych, mających odmienne od Twojego zdanie czy światopogląd?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
Ostatnio zmieniony przez beryl73 Czw 09 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

beryl73 napisał/a:
Bez względu na wynik wyborów żołnierze zawsze z honorem służą Polsce. Takie oczywiste rzeczy trzeba Tobie tłumaczyć?

Coś więcej trzeba Ci wskazać?
Reginis i ja jesteśmy żołnierzami. I nie zgadzamy się z Twoim światopoglądem. Odmawiasz nam z tego powodu honoru? Honorowi są tylko ci, którzy podzielają Twoje poglądy?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

i, wskaż, proszę, w którym miejscu odmówiłem honoru żołnierzom rezerwy. To, że mamy inny pogląd na wiele spraw (w niektórych pewnie się zgadzamy) nie znaczy, że odmawiam Wam honoru.

Tak już na marginesie, to cóż tam nie tak (w tym cytacie, który przytoczyłeś) napisałem?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Tu sprawiedliwość i obiektywizm każą mi stanąć w obronie beryl73. Faktycznie, nie odmówił honoru jakiejkolwiek grupie żołnierzy. Wręcz przeciwnie, stwierdził, że bez względu na sympatie polityczne, "żołnierze zawsze z honorem służą Polsce".

Co do projekcji własnych poglądów na ogół żołnierzy, i ma rację.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Dziękuję Szwejk. A co do "projekcji poglądów na ogół żołnierzy", to zawsze miałem na myśli tych żołnierzy, których znam osobiście. Rzeczywiście, niezbyt precyzyjnie się wyraziłem (wyrażałem).
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Kamaz1973 
5
Pancerny inseminator



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 481
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Czyimi żołnierzami byli "żołnierze wyklęci"?
_________________
Nihil est in intellectu, quod non fuerit antea in sensu. J.Locke XVII w.
Nisi ipse intellectum. Leibnitz XVIII w.
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

beryl73, nie udawaj. Najpierw wyzywasz mnie od komunistów (co jest dla mnie równoznaczne z kwestionowaniem mojej służby dla Polski i mojego honoru), a później zarzucasz mi, że uważam się za mądrzejszego od innych, że tkwię w oparach absurdu itd., bo śmiem mieć odmienne zdanie od mainstreamu. (Tylko g...o płynie z prądem.) Ja zawsze byłem raczej przeciw tzw. autorytetom na siłę narzucanych, bo zauważam jedną prawidłowość, że jak ktoś usilnie chce innych do czegoś przekonać, to znaczy, że to coś niekoniecznie jest warte poparcia. Innymi słowy do czegoś dobrego nie trzeba przekonywać, a do szajsu zawsze.

A tak BTW, człowieku, nie znasz mnie, nie znasz mojej drogi życiowej, nie znasz mojej historii, a oceniasz i osądzasz. Może lepiej zajmij się tematem i sowimi "bohaterami", a mnie pozostaw możliwość nazywania morderców mordercami. Jeżeli udowodnisz, że Twoi "bohaterowie" jednak nie mordowali dzieci i kobiet, to może przyznam Ci rację, a tak, to daj sobie spokój z propagandą, bo na mnie nie działa.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

W związku z utożsamianiem się Admina i Modów forum z hasłem reprezentacji Polski w piłce nożnej: 
"Łączy nas piłka"
na czas Euro 2016 zamknięte zostają wszystkie wątki czysto polityczne. W innych wątkach posty jednoznacznie nawiązujące do polityki wewnętrznej naszego kraju będą usuwane bez względu na ich zawartość merytoryczną czy zgodność z regulaminem.

Gecko
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group