Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie konta A&J Consulting
Opublikował Wiadomość
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Podobnie ma się sprawa z innymi należnościami, nie tylko mieszkaniowymi i nie tylko pieniężnymi.

A z prawnikami trzeba uważać. To środowisko podobne do lekarskiego. Dla wielu z nich, jeśli nie dla większości, podstawowym celem jest osobisty zysk. Miałem sporo kontaktów i z jednymi, i z drugimi. Najrzetelniejsi są młodzi, choć tym brak doświadczenia. Czasami ma to jednak swoje plusy - nie są rutyniarzami, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

PS
Nie ma już WAM, jest tylko nowa AMW.
 
 
Inon 
4


Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 169
Skąd: Spodlady
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

makary21 napisał/a:
thikim napisał/a:
Nie mówiąc o tym, że nie wiedziałem że żołnierz zawodowy potrzebuje prawnika żeby otrzymać od WAM należność która mu się należy...


To akurat zależy czy sprawa wypłaty odprawy mieszkaniowej to jedynie wypełnienie druków i wypłata czy też zachodzą sytuacje, w których WAM stoi na jednym stanowisku, a żołnierz ( były żołnierz ) na drugim.

Takie akcje były, są i będą - zakończone oczywiście w sądzie. Wtedy to raczej korzysta się z pomocy prawnika.


Jest jeszcze opcja, że Pan Radca Prawny (który nie jest radcą prawnym a jedynie prowadzi biuro konsultingowe - sprytne zagranie), zawarł w umowie z klientem, że należy mu się % od "ugranych" należności. Problem w tym, że większość należności po prostu się należy i nie trzeba o nie w żaden sposób walczyć.

A mimo wszystko pieniążki przytula.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Inon, o ile mnie pamięć nie myli i wzrok, to nazwa konta użytkownika o którym mówisz jest Radca WP, a nie radca prawny itd.
Dwa -nie przypominam sobie by osoba ta podawała się za radcę i chyba od początku miała biuro konsultingowe.

Trzy - nikt nikomu nie nakazuje korzystać z danych usług. Każdy ma dobrowolność.


Masz konkretne zarzuty podaj - bo jak na razie to idziesz w pewne domysły i niedomówienia. To, że Panu Jacekowi Kotowicz zostało zawieszone prawo wykonywania zawodu radcy prawnego to jest fakt.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
pitero 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: Lublin/Wawa
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Cygan zawinił, kowala powiesili.
Póki co chyba nikt z Nas nie zna dokładnie sprawy, a Stevie tylko zastosował profilaktykę w związku z niepewną sytuacją. :gent:
_________________
"... a kto nie ma, niech sprzeda płaszcz i kupi miecz." Jezus do uczniów
Ewangelia Św. Łukasza 22/36
 
 
Don Camillo 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 482
Skąd: Północ, Północny-Zachód
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

thikim napisał/a:
żołnierz zawodowy aż tak tępy nie jest

:lanie2:

Wiem, że wycięte z kontekstu, ale wybacz.

Jak się nie umie czytać i pisać to trzeba płacić za każde G. Polecam film Obywatel Piszczyk a szczególnie fragment jak zajmował się pisaniem podań. Zwykła porada to ok. 100/200.
_________________
Don Camillo westchnął ciężko spojrzał czule na krzyż (który był zaiste słusznych rozmiarów) i szepnął, zamachując się świętym symbolem:
- Trzymaj się, Panie Jezu, bo walę!
 
 
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Jedyny głos, który w tej całej dyskusji należy wziąć pod uwagę, to jest głos Moderatora Szwejka.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 10 Sie, 2016   

Tak z tym rozeznaniem wśród żołnierzy to nie do końca tak. Pamiętam sprawę gdzie Pan Radca Prawny pisze wniosek o wznowienie postępowania, podając że żołnierz przez 10 lat wykonywał loty w składzie załóg. Z TAPu wynika, że był SILowcem nielotem. Wniosek zostaje zwrócony, bo PRP został pozbawiony uprawnień. Następnie żołnierz przysyła ten sam wniosek, podpisany przez siebie. Nie wiedział, że nigdy nie latał, czy nie czytał wniosku?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 10 Sie, 2016   

Żołnierze często "piszą" wnioski o jakąś należność nie zastanawiając się nawet czy przysługuje.

Tymczasem w Poznaniu:
http://olx.pl/oferta/kanc...19-IDgU6Qj.html

Albo u Kolegów ze Straży Granicznej:
http://forumsg.pl/showthread.php?tid=916

:gent:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Paź, 2016   

Cytat:
Żołnierze często "piszą" wnioski o jakąś należność nie zastanawiając się nawet czy przysługuje.

Z punktu widzenia żołnierza jest to działanie rozsądne. Najwyżej nie dadzą.
Głupie działanie byłoby gdyby coś się należało i żołnierz nie napisał wniosku :D
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
mgrzesiu 
2


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: aa
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Chciałbym ostrzec przed korzystaniem z usług "Radcy prawnego" Jacka Kotowicza, który swego czasu szeroko udzielał się na forum. Sam zostałem przez niego oszukany i chciałbym przed nim przestrzec innych. To wyjątkowo chamski i pozbawiony jakiejkolwiek etyki osobnik.
Prowadził sprawę (oczywiście przegraną) w której wyrok zapadł w lipcu 2016 , Kiedy w październiku zapytałem go o informacje w sprawie podał mi że termin rozprawy jeszcze nie został wyznaczony a kiedy zadzwoniłem do niego z prośbą o wyjaśnienie to nazwał mnie oszustem. To bezczelny i chamski oszust.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12852
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 02 Gru, 2016   

Prowadził tę sprawę jako kto?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
mgrzesiu 
2


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: aa
Wysłany: Czw 22 Gru, 2016   

Jako pełnomocnik i radca prawny, chociaż został pozbawiony prawa wykonywania zawodu.
I do tego w dalszym ciągu posługuje się tytułem radcy prawnego i prowadzi kancelarię.

Pan Jacek Kotowicz został pozbawiony prawa wykonywania zawodu radcy prawnego prawomocnymi wyrokami
a) Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 19 lutego 2016 r., Sygn.akt IV K 575/15,
b) Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 17 marca 2016r., sygn. akt IV K 94/16, oraz orzeczeniem Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy, sygn. akt OSD 3/2016 z dnia 13 czerwca 2016 r.
Powyższe orzeczenia stanowiły podstawę do skreślenia Pana Jacka Kotowicza z listy radców prawnych prowadzonych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Bydgoszczy z dnia 29.08.2016r., Nr 15/29.08.2016
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 22 Gru, 2016   

mgrzesiu napisał/a:
a) Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 19 lutego 2016 r., Sygn.akt IV K 575/15,
b) Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z dnia 17 marca 2016r., sygn. akt IV K 94/16
Nie znalazłem.
http://orzeczenia.bydgosz...search/advanced
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mgrzesiu 
2


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: aa
Wysłany: Pią 23 Gru, 2016   

Nie wszystkie wyroki są publikowane, trzeba zwrócić się do sądu o ich udostępnienie.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 29 Mar, 2017   

Koleżanki i Koledzy, zdaje się że Jacek Kotowicz "wrócił":

http://www.nfow.pl/profil...profile&u=43887
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group