Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek wz ze służbą, staranie sie o rente
Opublikował Wiadomość
narcyz1988 
1


Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   Wypadek wz ze służbą, staranie sie o rente

Serwus wszystkim. Jestem od roku czasu jako cywil, wcześniej 11 lat jako starszy szeregowy. W czasie zajęć polowych drawsko-pomorskie skręciłem kolano (zerwane więzadło przednie) komisja uznała wypadek związku ze służbą otrzymałem 10 procent i tyle. ale po roku czasu jak już nie jestem żołnierzem kolano doskwiera częściej tzn. ból, obrzęk, na RM wyszło degeneracje łąkotek oraz pęknięcie jednej z nich, zapalenie kaletek maziowych, zwapnienie więzadeł krzyżowych. Jeszcze przez jakiś czas walczyłem z zakrzepica tej nogi leczenie prochami i zastrzykami a na koniec operacja jednym słowem dramat... Czy w związku z tym mam szanse starać się o rentę od wbe ? Kolega powiedział mi również bym się starał o następne odszkodowanie ale wątpię by była taka możliwość. Ostatnie orzeczenie mam kategoria Z jeszcze wydane jak w służbie wojskowej byłem. Proszę o podpowiedzenie co w takiej sytuacji mam robić, o co mogę się starać, co mi może przysługiwać. Z góry dziękuję.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12904
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

z jakiego powodu zostałeś zwolniony?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
narcyz1988 
1


Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Zwolniłem się sam nie przedłużając kontraktu z uwagi na mój stan zdrowia i podejścia je do sprawy... W niektórych sytuacjach zdrowie ważniejsze . . .
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

"Następnego odszkodowania" raczej nie dostaniesz chyba ze będziesz się procesował. Pozostała Ci droga zmierzająca do orzeczenia grupy inwalidzkiej. Czy taką grupę możesz dostać to już inna sprawa wynikająca ze stanu zdrowia a raczej uszczerbku na tym zdrowiu.
Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej "w sprawie ustalenia wykazu chorób pozostających w związku z szczególnymi właściwościami lub warunkami służby wojskowej ..............." Dz U. NR 93 POZ 765 z 2009 roku.
punkt 6 tabeli "Przewlekłe choroby układu ruchu powstałe w warunkach służby ................."

Mozna skorzystać z podstawy prawnej do skierowania.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
w sprawie orzekania o inwalidztwie żołnierzy zawodowych, żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej oraz emerytów i rencistów wojskowych,
a także właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.


§ 13 p2. Do wojskowej komisji lekarskiej kieruje się emerytów i rencistów oraz niebędących emerytami ani rencistami żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej na ich wniosek, jeśli nastąpiło potwierdzone przez lekarza pogorszenie ich stanu zdrowia.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
narcyz1988 
1


Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Mar, 2017   

Byłem na stanowisku radiotelefonista z tabeli wynika że zapalenie kaletek maziowych oraz uszkodzone łąkotki mnie dotyczą...
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12904
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

Jak napisał steel, musisz się zwrócić do WBE o skierowanie na komisję, w celu ustalenia ew. inwalidztwa.
Trzeba natomiast rozróżnić wypadek, któremu jak piszesz uległeś od choroby zawodowej. I czy ew. inwalidztwo ma związek z tym, czy z tym. Generalnie można się starać do 3 lat po zwolnieniu.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

W jego przypadku raczej chyba do Szefa WSzW, nie jest emerytem.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12904
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

Art. 21 ust. 3 Ustawy o zaopatrz. emeryt ż.z.
Cytat:
Żołnierzy zwolnionych z zawodowej służby wojskowej, emerytów i rencistów kierują do wojskowych komisji lekarskich z urzędu albo na ich wniosek wojskowe organy emerytalne


chodzi o to, żeby całość postępowania toczyła się przed jednym organem.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 28 Mar, 2017   

:gent:
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group