Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ankietą do Tajnego
Opublikował Wiadomość
Sanction 
1


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Dolny sląsk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Dziekuje :viktoria: wpisalem kwote ale nie zaznaczylem czy to brutto czy netto. Mam nadzieje ze przejdzie :viktoria:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Najlepsze jest to że we wzorach oni też raz piszą netto, raz nie :D
 
 
Sanction 
1


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd: Dolny sląsk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Czyli dopisac brutto ?
Edyta=

Nie dopisuje bo w instrukcji nie ma nic wspo!nianego :viktoria:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Cytat:
Udzielenie w części VI w pkt 5 ankiety odpowiedzi „NIE”, w przypadku, gdy osoba wypełniająca ankietę prowadzi gospodarstwo z więcej niż jedną osobą, skutkuje koniecznością załączenia do ankiety dodatkowego arkusza, w którym należy wpisać informacje według schematu z części VI z podpunktów 5.1.-5.5., czyli: imię, nazwisko, numer PESEL oraz NIP osób, z którymi osoba wypełniająca ankietę prowadzi wspólne gospodarstwo domowe oraz wysokość ich rocznych dochodów w roku poprzedzającym wypełnienie ankiety.
Nie ma potrzeby ponownego wypełniania w części VI podpunktu 5.6. ankiety.
W części VI podpunkt 5.5. ankiety (wysokość rocznych dochodów osoby prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe z osobą wypełniającą ankietę) należy wypełnić według wskazówek dotyczących części VI pkt 3 ankiety.

Cytat:
CZ. VI PKT 3 (DOCHODY ROCZNE)
W części VI w pkt 3 ankiety należy wpisać wysokość sumy wszystkich wypłaconych osobie wypełniającej ankietę wynagrodzeń i dochodów z innych źródeł (netto, po odliczeniu podatków i składek ubezpieczeniowych) za rok poprzedzający wypełnienie ankiety.
W celu uzyskania informacji o wysokości dochodu można posłużyć się deklaracją podatkową PIT składaną do urzędu skarbowego.
Aby na podstawie deklaracji podatkowej PIT obliczyć dochód netto, należy od kwoty dochodu (brutto) odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odjąć podatek należny (a nie składki/zaliczki na podatek).
Można też podać kwotę szacunkową, szczególnie w przypadku, gdy osoba wypełniająca ankietę rozlicza się wspólnie ze swoim małżonkiem.
Wskazane jest też załączenie kopii deklaracji podatkowej PIT.
Osoby, które w roku poprzedzającym wypełnienie ankiety nie uzyskały żadnych dochodów, w części VI w pkt 3 ankiety, wpisują odpowiedź „NIE MIAŁAM (NIE MIAŁEM) DOCHODU” lub „0 zł”.

SZCZEGÓŁOWE WSKAZÓWKI WYPEŁNIANIA ANKIETY BEZPIECZEŃSTWA OSOBOWEGO
http://zielonagora.wku.wp...20osobowego.doc
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
Udzielenie w części VI w pkt 5 ankiety odpowiedzi „NIE”, w przypadku, gdy osoba wypełniająca ankietę prowadzi gospodarstwo z więcej niż jedną osobą, skutkuje koniecznością załączenia do ankiety dodatkowego arkusza, w którym należy wpisać informacje według schematu z części VI z podpunktów 5.1.-5.5., czyli: imię, nazwisko, numer PESEL oraz NIP osób, z którymi osoba wypełniająca ankietę prowadzi wspólne gospodarstwo domowe oraz wysokość ich rocznych dochodów w roku poprzedzającym wypełnienie ankiety.
Nie ma potrzeby ponownego wypełniania w części VI podpunktu 5.6. ankiety.
W części VI podpunkt 5.5. ankiety (wysokość rocznych dochodów osoby prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe z osobą wypełniającą ankietę) należy wypełnić według wskazówek dotyczących części VI pkt 3 ankiety.


Tu nie do końca rozumie. Po co dołączać arkusz, skoro punkty 5.1 do 5.5 są od tego ?
W punkcie 5 zaznaczyłem że NIE ale nie mam dzieci, więc w punkcie 5.6 wpisałem BRAK TAKICH OSÓB

Cytat:
CZ. VI PKT 3 (DOCHODY ROCZNE)
W części VI w pkt 3 ankiety należy wpisać wysokość sumy wszystkich wypłaconych osobie wypełniającej ankietę wynagrodzeń i dochodów z innych źródeł (netto, po odliczeniu podatków i składek ubezpieczeniowych) za rok poprzedzający wypełnienie ankiety.
W celu uzyskania informacji o wysokości dochodu można posłużyć się deklaracją podatkową PIT składaną do urzędu skarbowego.
Aby na podstawie deklaracji podatkowej PIT obliczyć dochód netto, należy od kwoty dochodu (brutto) odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz odjąć podatek należny (a nie składki/zaliczki na podatek).
Można też podać kwotę szacunkową, szczególnie w przypadku, gdy osoba wypełniająca ankietę rozlicza się wspólnie ze swoim małżonkiem.
Wskazane jest też załączenie kopii deklaracji podatkowej PIT.
Osoby, które w roku poprzedzającym wypełnienie ankiety nie uzyskały żadnych dochodów, w części VI w pkt 3 ankiety, wpisują odpowiedź „NIE MIAŁAM (NIE MIAŁEM) DOCHODU” lub „0 zł”.

SZCZEGÓŁOWE WSKAZÓWKI WYPEŁNIANIA ANKIETY BEZPIECZEŃSTWA OSOBOWEGO
http://zielonagora.wku.wp...20osobowego.doc
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Cytat:
Tu nie do końca rozumie. Po co dołączać arkusz, skoro punkty 5.1 do 5.5 są od tego ?

Bo w Twoim gospodarstwie więcej osób niż dwie osiąga dochody?
A co to znaczy prowadzić gospodarstwo z kimś - a któż to wie :)
Sanction napisał/a:
Czyli dopisac brutto ?

Czemu chcesz dopisać brutto jak podałeś netto? :???:
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

thikim napisał/a:
Bo w Twoim gospodarstwie więcej osób niż dwie osiąga dochody?


Dochody osiągam tylko ja i żona :)

[ Dodano: Czw 29 Wrz, 2016 ]
W
Cytat:
części II A. podpunkt 25.4. ankiety należy udzielić odpowiedzi „TAK”, gdy współmałżonek posiada więcej niż jedno miejsce zatrudnienia.
Udzielenie odpowiedzi „TAK” w części II A. podpunkt 25.4. ankiety skutkuje koniecznością załączenia do ankiety dodatkowego arkusza, w którym należy wpisać informacje według schematu z części II A. z podpunktów 25.1.-25.3., czyli nazwę miejsca lub miejsc pracy albo prowadzonej działalności gospodarczej, adres lub adresy zatrudnienia oraz zajmowane stanowisko lub stanowiska).



Koledzy, nie do końca rozumie. Żona jest zatrudniona i posiada firmę, więc w części A podpunkt 25.4 mam zaznaczyć TAK ?
Jeśli tak, to jaki to jest załącznik, jak go zatytułować i jaką numerację mu nadać, bo nie kumam tego. [/quote]
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

Jest zatrudniona w firmie którą posiada czy innej?
Generalnie pytanie jest o to czy ma więcej niż jedno miejsce zatrudnienia.
Jeśli np. ma firmę i dodatkowo pracuje w TESCO to ma dwa miejsca zatrudnienia.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2016   

A więc już piszę jak to wygląda:

1. żona jest zatrudniona w salonie optycznym na stanowisku sprzedawca
2. posiada również firmę. Jest to klub fitness w którym prowadzi zajęcia ( firma jednoosobowa )
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Dwa miejsca zatrudnienia.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
detonator 
4


Wiek: 40
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 158
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Oki, tak zrobiłem a jako załącznik dołączyłem stronę numer 5 i wypełniłem tylko pola 25.1-25.3
 
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017   

Odkopię temat, bo mam spore wątpliwości odnośnie kolejnego podejścia do ABO (w sensie podwyższenia PBO).

Jak wiadomo, trzeba wpisać kontakt z obcokrajowcami - czy włącza się w to np wymiana pocztówek, jaką namiętnie od jakiegoś roku prowadzi moja żona ze znaczną liczbą ludzi czy bardziej się ograniczyć do tzw. kontaktów towarzyskich innych niż incydentalne, jednorazowe?

Domyślam się, że i tak będę zaproszony na rozmowę, bo nie znam ojca, z rodziną z jego strony nie utrzymuję kontaktu (więc II.D. praktycznie cała - oprócz imienia i nazwiska - wychodzi jako "nie wiem"), ale wolałbym uniknąć jakichś nieporozumień w części dotyczącej współmałżonki.

Pzdr.
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Prędzej kontakty towarzyskie.
_________________
Nieraz android przekłamuje moje myśli.
https://www.youtube.com/watch?v=npNh89kaY6I
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Wskazówki dotyczące wypełniania ankiety
http://bip.abw.gov.pl/download.php?s=1&id=542
Cytat:
Przez „utrzymywanie kontaktów” należy rozumieć kontakt, co najmniej kilkukrotny, do którego dąży przynajmniej jedna ze stron, mający z reguły charakter bezpośrednich spotkań., itp.
W przypadku kontaktów pośrednich (internetowych, telefonicznych czy korespondencyjnych) należy wskazać osoby, których personalia są znane osobie wypełniającej ankietę (lub jej współmałżonkowi/partnerowi) i gdy przynajmniej raz miał miejsce bezpośredni kontakt osobisty (nie ma więc potrzeby podawania pseudonimów współuczestników dyskusji w ramach chatu internetowego).
Kontaktami służbowymi są kontakty wynikające bezpośrednio z obowiązków służbowych lub też z działalności pozazawodowej, jednak niemające charakteru kontaktów prywatnych (np. związane z pracą naukową, aktywnością w organizacjach społecznych, wykonywaniem obowiązków ławnika lub radnego).
Kontakty prywatne to wszelkie kontakty niezwiązane z pracą i obowiązkami zawodowymi oraz te kontakty służbowe, które przeniosły się także na sferę prywatną czy nawet rodzinną.
Utrzymywaniem kontaktów nie jest natomiast nawet wielokrotne stykanie się z obywatelami innych państw, jeśli nie zostały nawiązane żadne relacje np. w trakcie spotkań dyskusyjnych, seminariów, konferencji i/lub oficjalnych przyjęć.


Więcej odpowiedzi
https://bip.abw.gov.pl/bip/informacje-niejawne-1/nadzor-nad-systemem-oc/bezpieczenstwo-osobowe/146,BEZPIECZENSTWO-OSOBOWE.html#46
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lis, 2017   

Dzięki piękne! :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group