Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko czy policja
Opublikował Wiadomość
PGames678 
1


Wiek: 25
Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   Wojsko czy policja

Witam

Jestem uczniem liceum o profilu policyjnym. Od pewnego czasu myślę nad moją przyszłością i postanowiłem nad tym się zastanowić trochę dłużej. Myślałem nad pracą w wojsku i policji.
Czytając różne wypowiedzi, na różnych forach itd. ludzie mówią że tutaj nie dobrze i tu nie dobrze. Ludzie piszą, że wojsko zmienia, nie ma za dużo zarobków, praca w policji to hańba, po 12 latach bycia szeregowym wywalą cię, o awansie do kaprala starszy szeregowy może zapomnieć, w policji trzeba mieć znajomości itd.
Chciałbym się zapytać co lepsze patrząc na zarobki, stresującą robotę, czy na długo nie będzie mnie w domu. Jeszcze mam pytanie po skończonej maturze mogę pójść do policji i czy jak już będę zawodowym żołnierzem to czy mogę się udać do szkoły podoficerskiej i oficerskiej z wykształceniem średnim ?
Bardzo jestem zainteresowany w pracy w służbach mundurowych, ale nie umiem się zdecydować.
Proszę o pomoc w decyzji lub rozjaśnienie pewnych spraw.
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

PGames678, podstawowa sprawa: w wojsku się służy. Chyba że chcesz pracować jako pracownik cywilny.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

Cytat:
Wojsko czy policja
Wojsko.

P.S.
Kilka lub kilkanaście dni temu ktoś opisał różnice pomiędzy służbą w wojsku a policji w kontekście chętnego do służby w służbach mundurowych.

np. posty MarcoPolo1969
http://www.nfow.pl/viewto...ghlight=#860980
http://www.nfow.pl/viewto...ghlight=#861114
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
Ostatnio zmieniony przez -=Alex=- Pią 13 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PGames678 
1


Wiek: 25
Dołączył: 13 Kwi 2018
Posty: 11
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

Dziękuje za odpowiedź, ale czy mógłby ktoś odpowiedzieć na resztę zadanych pytań ? Czy to prawda, że wojsko zmienia, bardzo trudno awansować i czy można iść do szkoły podoficerskiej lub oficerskiej z wykształceniem średnim :?:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   Re: Wojsko czy policja

PGames678 napisał/a:
po 12 latach bycia szeregowym wywalą cię (1), o awansie do kaprala starszy szeregowy może zapomnieć (2),


1. Nie jest to prawda. Musiałeś czytać stare wpisy.
2. Podobnie jak punkt 1 - nie jest to prawda.

Jaras1976 napisał/a:
np.:WAT, WAM, WSOWL Wrocław, Akademii MW lub SP w Dęblinie. :czytanie:

Aby być dokładnym - wszak udzielamy odpowiedzi młodemu człowiekowi, który nie jest w temacie - to nie ma już WSOWL we Wrocławiu. Jest natomiast AWL.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 779
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018   

Wojsko, czy policja... Najlepsze wyjscie to kilka lat w policji, gdzie szybko zlapiesz stopien podoficerski i pozniej przejscie do wojska z zachowaniem tego stopnia. W wojsku tak szybkich awansow raczej sie nie doczekasz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group