Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakres obowiązków
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018   

focus napisał/a:
Zakresy obowiązków dla stanowiska opracowują przełożeni

W teorii. Ja się jeszcze z tym nie spotkałem :)
Zakresy obowiązków opracowują na zlecenie przełożonych podwładni :)
Ale to też bywa teoria.
Zakresy obowiązków ktoś kiedyś tam opracował, musiało to dawno być bo nikt nie wie kto. Reszta kopiuje :)
Mało osób ma i predyspozycje i doświadczenie i kwalifikacje aby opracować zakresy obowiązków. A "opracowują je wszyscy" :) Taka sama ściema jak badanie przez lekarza pierwszego kontaktu.
A jest jeszcze trzecia możliwość: podwładny może zakresy obowiązków tak spier..., że przełożony mówi: ja pier... zrobię sam :D
Z kursowych humorów:
"Ale ta stacja jest w Pani pododdziale. Co nam Pani o niej może powiedzieć"
"Ja to się nie znam ale tam są doświadczeni ludzie i oni znają się na robocie" :D
Tak samo z rozkazami wszelkiego rodzaju. Ktoś kiedyś musiał pierwszy napisać :D
Zaś co do tematu. Obowiązki często się przenikają.
W wojsku ludzie i sekcje nie są sami dla siebie. Wojsko to współpraca.

Chociaż w praktyce wielu uważa że są sami dla siebie :D
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

co.zdo napisał/a:
Witam. Mam pytanie. Czy wyższy przełożony może mi wydać polecenie napisania planu- konspekt do przeprowadzenia instruktażu stanowiskowego BHP? Czy czasem nie jest tak, że to powinien zrobić BHPowiec jednostki? pozdrawiam


Jeśli Ty go udzielasz, to powinieneś/musisz mieć P-K.
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

wujek dobra rada napisał/a:
Jeśli Ty go udzielasz, to powinieneś/musisz mieć P-K.

Ano nie za bardzo.
Kwestie instruktażu stanowiskowego regulują przepisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku (Dz.U. nr 180z 2004 roku, poz. 1860 z późn. zm.)
Instruktaż stanowiskowy jest jednym z elementów szkolenia wstępnego. Dzieli się ono na szkolenie wstępne ogólne (zwane instruktażem ogólnym - udziela BHPowiec) i szkolenie wstępne na stanowisku pracy (zwane instruktażem stanowiskowym - wyznaczony przez pracodawcę pracownik lub BHPowiec)
Zgodnie z rozporządzeniem nie każdy może prowadzić instruktaż stanowiskowy. Aby móc prowadzić instruktaż stanowiskowy musisz spełnić jednocześnie wszystkie warunki poniżej:
1. Musisz być wyznaczony do przeprowadzenia przez pracodawcę – czyli pkt w rozkazie Dowódcy JW.;
2. Musisz być na stanowisku na którym masz podwładnych;
3. Musisz mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie na tym stanowisku – dla własnego dobra przyjmij ze masz i nie kwestionuj tego bo się może odbić czkawką;
4. Musisz być przeszkolony w zakresie metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego.
Instruktaż prowadzi się w stosunku do pracownika, który ma rozpocząć pracę na stanowisku na którym jest narażony na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia, uciążliwych lub niebezpiecznych.
Instruktażu stanowiskowego nie prowadzi się na podstawie konspektu ale „Programu szkolenia wstępnego” opracowanego dla poszczególnych grup stanowisk. Program ten opracowuje pracodawca (w praktyce BHPowiec z JW.)
Prowadzący instruktaż powinien go zakończyć sprawdzianem wiedzy instruowanego.
Ponadto instruowany powinien potwierdzić w „Karcie szkolenia wstępnego” (to tez dokument od BHPowca) własnoręcznym podpisem, ze odbył instruktaż stanowiskowy. Kartę przechowuje się w aktach personalnych instruowanego.
To tyle na podstawie przepisów prawa. I to rozporządzenie obowiązuje armię tak samo jak inne przepisy prawa w zakresie BHP.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group