Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tack Polen - Na rozkaz do Szwecji
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

Unijny mechanizm na wniosek Norwegii? To ja chyba coś przespałem - wydawało mi się, że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

Nie jest ale są tak mocno związani z UE że mogą pewne mechanizmy z nimi działać, praktycznie wszystkie wytyczne KE Norwegia wdraża na bieżąco, i są w wielu programach i mechanizmach połączeni z UE.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

gathern napisał/a:
Nie jest ale są tak mocno związani z UE że mogą pewne mechanizmy z nimi działać, praktycznie wszystkie wytyczne KE Norwegia wdraża na bieżąco


Glownie w tym watku mowilismy o Szwecji jednak...

A co do Norwegii to ZTCW jest to jeden z wazniejszych argumentow ludzi ktorzy sa tam ZA wstapieniem do UE.
Ze Norwegia w praktyce wdraża ogromną wiekszość dyrektyw unijnych - nie majac wplywu na ich opracowywanie.
Jako czlonkowie UE też by to wdrażali, ale przynajmniej mieliby coś do powiedzenia...

Swoją ścieżką - ciekawy to argument, bo rodzi smutną refleksję na temat polskich polityków i specjalistów. Czy MY współopracowujemy dyrektywy unijne?
Heh.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 29 Lip, 2018   

gathern napisał/a:
Unity Line należy do PŻM i jest polskie.

Zapewne chodzi o Stena Line które jest zdaje się szwedzkie i TT Line które jest niemieckie.

Jak już niżej Ci odpisali- polskich przewoźników na rynku jest dwóch, jeden z nich zażądał 75 tys. zł.

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2018 ]
i napisał/a:
Unijny mechanizm na wniosek Norwegii? To ja chyba coś przespałem - wydawało mi się, że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej.

Jak najbardziej. Członkami tego mechanizmu oprócz krajów UE są Norwegia, Islandia, Liechtenstein. Różnica polega na tym, że kraje UE kontaktuję się poprzez platformę łączności CESIS. A Centrum Informacji i Monitoringu tylko nadzoruje wymianę informacji między krajem proszącym a deklarującym pomoc. NAtomiast kraje spoza UE- wystosowują prośbę do KE, ta konsultuje to z krajem mającym prezydencję i dopiero uruchamia Mechanizm. Przy czym nie mam czasu szukać- czy kraje członkowskie spoza UE traktowane tu są jako unijne czy tez obowiązuje je ta druga ścieżka.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group