Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokowanie reklam
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018   Blokowanie reklam

Od zawsze mam włączone blokowanie reklam czy też tzw. wyskakujących okien.
Dlatego też kilkukrotnie prosiłem szanownych użytkowników o nie zamieszczanie linków do stron, które kontrolują komputer wchodzący na ich stronę i uniemożliwiają przeczytanie informacji.

Dziś rozbawił mnie komunikat:
Cytat:
Nie ma wolności mediów bez oglądalności reklam
Masz włączone blokowanie reklam, co uniemożliwia odtworzenie filmu. Wyłącz blokowanie (np. Adblock lub inne), aby zobaczyć film.

A co ma "wolność mediów" do tego, iż ja nie chcę oglądać reklam? Przecież publikujecie swój serwis. Nikt wam tego nie broni. Oczywiście - reklamy to pieniądze dla was. Ale nie dla mnie. Toteż nie życzę sobie oglądania reklam.
Jeśli nie podoba się wam to, że ktoś kto nie życzy sobie oglądania reklam wchodzi na waszą stronę to zakodujcie się. I pobierajcie abonament na podstawie indywidualnych umów.

Ponadto - skąd ja mam wiedzieć czy mi wyskakujące bez mojej zgody jakieś "gie" nie stanowi zagrożenia dla mojego komputera?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Chłopie, skąd Ty się tego? Teraz ten komunikat znalazłeś? To szacun :efendi2:
Ale nie pisz może o tym na forum, tylko protestuj gdzie trzeba.
No offence :gent:

P.S.

Tak właśnie pierze się mózgi (jak zapewne wiesz)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Drogi Raven24,
akurat ta strona internetowa, którą miałem na myśli zaczęła takie komunikaty publikować kilka dni temu.
Może jakiegoś nowego informatyka zatrudnili? Albo - zmienili politykę firmy?

Zdziwiło mnie tylko to, że dołączyli do grona "wymuszaczy".
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 19 Lis, 2018   

Zastanawiam się nad jednym: czemu służą reklamy? Osobiście nigdy nic nie kupiłem na podstawie reklam. Jeśli nawet je widzę, to za chwilę nawet nie pamiętam o czym to było. Natomiast wk.... mnie sama ich nachalna obecność.
Co do wolności, to każdemu wolno... Dlatego już od kilkunastu lat przestałem oglądać TV, gdzie trudno znaleźć kanał na którym akurat nie leci reklama. A do serwisów internetowych takich jak np. fakt.pl, nie zaglądam.
Chcę coś kupić, to szukam tego, a nie kupuję, bo to "coś" chce mi się sprzedać ;-)
Może jestem już stary i niereformowalny, ale właśnie tak pojmuję rzeczywistość.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018   

Czcigodny i
10/10 Szukają kasy. Dlaczego - to na oddzielną rozmowę/temat. To jest konieczność w wypadku coraz większego wszechobecnego "złodziejstwa" które obecnie w niczym nie przypomina złodziejstwa o którym nas uczono, oraz konsekwencja "prawa do lenistwa".

Radiola :
Reklamy służą praniu mózgu (ale odkrywcze) :D i współczesnemu zarabianiu pieniędzy (ja to nazywam też "kradzeniem").
To, że na Waćpana nie działają nie zmienia faktu, iż statystycznie 80% "luda" koduje bodziec podprogowy. Tak to działa. Czy podoba się komuś czy nie, i czy rozumie, czy nie.
Używałbyś amunicji X która powiedzmy....śmierdzi jak sk...., mając pewność statystyczną 80% że trafi w cel? Czy nie?
Ale 10/10 ktoś powiedział by o tej amunicji : nie rozumiem po co jej używać bo strasznie śmierdzi. NIgdy jej nie używałem i jestem skuteczny.
Pierwszy (nie w ten sposób) oficjalnie pisał o tym Freud.
A może nie wiesz, że nie kupiłeś ??? :roll:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018   

radiola napisał/a:
Zastanawiam się nad jednym: czemu służą reklamy?

Nie chodzi o kupienie tylko o budowanie rozpoznawalności. Dopiero rozpoznawalność w innych warunkach, np. w sklepie powoduje chęć zakupu.
Raven24 napisał/a:
To, że na Waćpana nie działają nie zmienia faktu, iż statystycznie 80% "luda" koduje bodziec podprogowy.

Trochę jak hasło: "trzeba umieć pić".
Nigdy nie słyszałem żeby tak mówił abstynent :lol: Raczej sami zawodowcy u których już pół litra nie działało. Takie tam stadium alkoholizmu że pół litra nie działa i można: umieć pić.
Jak ktoś pisze i że coś na niego nie działa to jest to raczej efekt niskiej świadomości własnych czynów niźli "twardość maczo".
Co do stron i reklam. Może to być dla niektórych zaskoczeniem ale prowadzenie strony kosztuje. I jeszcze większym zaskoczeniem dla niektórych pewnie będzie napisanie: nie ma miski zupy za darmo.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   

To co wytłuściłeś to truizm (lub jak kto woli - oczywista oczywistość; mówi się też - prawda sama w sobie).
Tylko że jak kogoś nie stać na prowadzenie strony komercyjnej to po co ją zakłada?

Teraz taki poboczny przykład: telewizja. Sam wymyśliłem pewne określenie: należę do grona skipperów. Jak mi wskakuje reklama to robię "skip" (pomiń) - zmieniam kanał.

Wracając do portali internetowych: nie mam nic przeciwko reklamom. Wiem, że takie biznesy internetowe zakładane są po to aby na nich zarabiać.
Mierzi mnie jedynie brak szacunku dla użytkownika, który to brak szacunku objawia się w polityce pod tytułem:
Cytat:
Jak nie wyłączysz blokowania to nie przeczytasz.

Ja osobiście zrobiłbym to inaczej - na zasadzie coś za coś. Np.: Za każdą obejrzaną reklamę zbierasz punkty. A jak uzbierasz odpowiednią ilość to dostajesz prawo do zamieszczenia artykułu na portalu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 26 Lis, 2018   

No cóż. Twoje prawo krytykować, a autora strony prowadzić ją jak mu się podoba :)
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13476
Skąd: ---
Wysłany: Wto 27 Lis, 2018   

Dokładnie. Ma takie prawo. I nikt mu tego prawa nie odbiera.
Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, iż taką polityką traci część potencjalnych użytkowników?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 28 Lis, 2018   

Oczywiście. To też jego prawo - tracić użytkowników :)

[ Dodano: Sro 28 Lis, 2018 ]
Oczywiście. To też jego prawo - tracić użytkowników :)
Zdajesz sobie jednak sprawę że często takie strony nie są prowadzone dla użytkowników?
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group