Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewóz mebli, opłaty, faktury, zwroty
Opublikował Wiadomość
Weronika88 
1
Weronika88


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 13 Sty, 2019   

Witam kolegów po raz kolejny. Moja sprawa trafiła do sądu bo otrzymałam decyzję negatywna
Ale nie o tym sprawa. Chciałabym zasięgnąc info u was ponieważ mój kolega prosił mnie o to a nie ma założonego tutaj konta. Przeniósł się służbowo z rodziną z Warszawy do Zamościa. Objął w Zamościu obowiązki ale zameldował się u brata w miejscowości pod miastem i tam teraz mieszka dojeżdżając do pracy. Dostał od przełożonego decyzję odmowną wypłaty 250% zasiłku ponieważ nie zameldował się w Zamościu gdzie został skierowany. Miejscowość jest 25 km od jednostki i jest w garnizonie Zamość. Kolega oczekuje na wybudowanie mieszkania które zakupił w Zamościu jednak teraz musiał sie gdzieś zameldować. Czy jest jakakolwiek szansa odwoływać sie od tej decyzji? Przecież pracuje w Zamościu a rodzinę musiał gdzieś ulokować skoro WAM nie miał dla niego mieszkania. Co mnie bardziej smieszy to to że WAM płaci mu mieszkaniówkę za brak kwatery w Zamościu, a jednak decyzja dowodcy jest negatywna. Kiedys słyszałąm o czymś takim jak miejscowość pobliska czy cos takiego. CO radzicie ? Pomorze ktoś? Ma sie odwoływać czy nie ma sensu? Radca prawny jednostki stwierdził ze jesli jednostka jest w Zamościu to i meldunek też powinien byc na Zamość.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 13 Sty, 2019   

Weronika88 napisał/a:
Moja sprawa trafiła do sądu bo otrzymałam decyzję negatywna
Otrzymałaś 2 razy negatywną decyzję ? Jaka były umotywowane ? Pewnie że w starej jednostce nie zajmowałaś stanowiska służbowego.

Weronika88 napisał/a:
Objął w Zamościu obowiązki ale zameldował się u brata w miejscowości pod miastem i tam teraz mieszka dojeżdżając do pracy.
http://www.nfow.pl/viewto...ghlight=#880049
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Weronika88 
1
Weronika88


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

Tak odrzucili odwołanie więc będzie sprawa w sądzie. Odnośnie kumpla to odesłałes mnie do linku ale w aktualnym rozporządzeniu nie ma nic o miejscowości pobliskiej. Zbywają go ze meldunek jest nie w miejscu pracy tj. Zamość. Zastanawiam się jak rozwiązują takie sytuacje w małych garnizonach typu Zegrze gdzie jest tylko kilka bloków do zamieszkania ,a przecież pracuje tam ogrom ludzi. Myślę że mu się nie uda. I choć kasa mu się należy to nici z tego. Przeprowadził się za swoje bo nie chciał czekać na łaskę przełożonych. Też mu powiedzieli że jedno wiąże się z drugim i jak jedno się nie należy to pozostałe też. Przykre że trzeba tak walczyć o to co się należy. A kumple mówili mu by zrobił lewiznę z meldunkiem . Uczciwość chyba mu się nie opłaciła.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

Weronika88 napisał/a:
Tak odrzucili odwołanie więc będzie sprawa w sądzie.
A jak argumentowali swoje decyzje ?
Sądzę, że w sądzie sprawy nie wygrasz. Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić, bo "Niezbadane są wyroki sądów" czego przykłady były podawane na forum.

To czytałaś ?
Cytat:
Przepisy bezpośrednio nie określają wypłaty tej należności w związku z zamieszkaniem w miejscowości pobliskiej, jednak biorąc pod uwagę zapis § 4. 1. w powiązaniu z § 4.4 rozporządzenia oraz informację zawartą w składanym wniosku
Cytat:
Cytat:
- oryginał dokumentu potwierdzającego fakt mojego zameldowania w nowym miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej a w razie przesiedlenia się wraz z członkami rodziny również dokumenty potwierdzające fakt ich zameldowania

https://www.google.com/ur...518oC5tjJ8kLu2G
skłaniam się do stwierdzenia, że taka należność przysługuje.


Weronika88 napisał/a:
Uczciwość chyba mu się nie opłaciła.
Uczciwość nie opłaca się jak przepisy są pisane na kolanie.

Prosty przykład odnośnie Twojej sprawy.
Dwóch żołnierzy w tej samej jednostce. Jeden jest na stanowisku, a drugi w rezerwie kadrowej. Obaj przenoszą się do tej samej jednostki w innej miejscowości. Ten, który był na stanowisku dostanie wszystkie należności związane z przeniesieniem, a drugi będący w rezerwie kadrowej nie dostanie nic w zależności "jak interpretator to zinterpretuje".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Weronika88 
1
Weronika88


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

No niestety Alex. Koledze się nie udało. Dzwonił że odrzucono jego odwołanie. Nie ma nigdzie w rozporządzeniu odnośnie wypłaca zasiłku określenia miejscowość pobliską. Mecenas mu pisał odwołanie. Powołał się na miejscowość pobliską o której jest mowa w w ustawie o zakwaterowaniu. Jednak nie wiele to dało. Napisali mu że w rozporządzeniu jest tylko to że ma byc meldunek w miejscu pracy i koniec. Znajomy wścieka się bo wie że jakieś rok temu jego znajomi z małego garnizonu brali takie zasiłki meldując się w innych miejscowościach .
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Weronika88, mnie jak przenosili (a byłem w rezerwie kadrowej) do innej jednostki to zostałem zakwaterowany w internacie w miejscowości pobliskiej i otrzymałem wszystkie należności związane z przeniesieniem, a przepisy od tamtego czasu nie uległy zmianie.
Czyli widzisz, miałem Wasze dwa przypadki. Twój i kolegi.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Weronika88 
1
Weronika88


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

ALEX i jako żołnierz w rezerwie kadrowej otrzymałeś 50% zasiłku osiedleniowego?
Mi się nie udało bo najpierw była rezerwa kadrowa a późniejszym wyznaczenie na stanowisko. interpretacja była taka że rezerwa to nie ostatnio zajmowane stanowisko wiec się nie należy i dowódca odmówił. Brakuje mi już argumentów i chęci by walczyć z betonem.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

I moim, skromnym zdaniem d-ca ma rację. Rezerwa kadrowa to nie jest ostatnio zajmowane stanowisko służbowe.
Chyba zgodzicie się z tym, że będąc w rezerwie kadrowej nie zajmuje się żadnego stanowiska służbowego.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

Weronika88 napisał/a:
ALEX i jako żołnierz w rezerwie kadrowej otrzymałeś 50% zasiłku osiedleniowego?
Z rezerwy kadrowej. Jeszcze dostarczałem dokument z zameldowania w internacie.

Weronika88 napisał/a:
interpretacja była taka że rezerwa to nie ostatnio zajmowane stanowisko wiec się nie należy i dowódca odmówił.
Właśnie chodzi o interpretację tego "ostatnio", a konkretnie "dotychczas" zajmowanego stanowiska. Bo to nie jest "ostatnio" tylko "dotychczas" («do tej pory» do chwili obecnej), a to dwie różne sprawy.
Widocznie w moim przypadku uznali, że dotychczas zajmowane stanowisko służbowe to było to, które miałem przed przeniesieniem do rezerwy kadrowej. Pozostałe warunki do wypłaty spełniałem więc wypłacili.
I to by mi się zgadzało. Bo służyłem w miejscowości A, później rezerwa kadrowa miejscowość B, następnie dalsza rezerwa kadrowa miejscowość C. Gdybym po miejscowości C został wyznaczony na stanowisko w miejscowości A, to "dotychczas" jest jak najbardziej na miejscu i nie dostałbym zasiłku osiedleniowego.
A inaczej interpretując "zajmował dotychczas stanowisko służbowe" to ci, którzy są w rezerwie kadrowej nigdy nie dostaliby tej należności, a przecież nie ma różnicy pomiędzy tymi co ją otrzymują. Spełniają wszystkie inne wymagania.

Cytat:
Art. 86. 1. Żołnierzowi zawodowemu wyznaczonemu na stanowisko służbowe poza miejscowością stanowiącą siedzibę jednostki wojskowej lub wydzielonego pododdziału, w której żołnierz zajmował dotychczas stanowisko służbowe przysługują:
(...)


Musisz zobaczyć co jest w orzeczeniach sądowych w tej sprawie. Inaczej tematu nie rozwiążesz.

[ Dodano: Wto 19 Lut, 2019 ]
Weronika88, zobacz to

I OSK 2384/11 - Wyrok NSA
Cytat:
Zgodnie z art. 86 ust. 1 i ust 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, żołnierzowi zawodowemu wyznaczonemu na stanowisko służbowe poza miejscowością stanowiącą siedzibę jednostki wojskowej lub wydzielonego pododdziału, w której żołnierz zajmował dotychczas stanowisko służbowe przysługuje w przypadku przesiedlenia się żołnierza zawodowego do nowego miejsca pełnienia służby zasiłek osiedleniowy. Wynika stąd, że dla uzyskania prawa do zasiłku osiedleniowego spełnione być muszą łącznie dwa warunki: przeniesienie na stanowisko służbowe poza miejscowością stanowiącą siedzibę jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy dotychczas pełnił służbę i przesiedlenie się na pobyt stały do nowego miejsca pełnienia służby.

Stosując wykładnię celowościową art. 86 ust. 1 powołanej ustawy stwierdzić należy, że ustawodawca dążył do złagodzenia żołnierzowi zawodowemu niedogodności związanych z ponoszeniem ciężarów finansowych powstałych na skutek przeniesienia służbowego. Oznacza to zatem, że prawo do zasiłku osiedleniowego oraz zwrotu kosztów przewozu urządzeń domowych nabywa wyłącznie żołnierz zawodowy, który objął kolejne stanowisko służbowe, ale w innej jednostce wojskowej.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8B0C85CB8A

[ Dodano: Wto 19 Lut, 2019 ]
I OSK 1670/10 - Wyrok NSA z 2011-03-23
http://www.orzeczenia-nsa...&_okres=2011_03
- służba w miejscowości U. --> rezerw kadrowa (studium oficerskie) miejscowości W. --> wyznaczenie na stanowisko w miejscowości U.

Nie otrzymał zasiłku osiedleniowego tylko dlatego, że objął stanowisko w tej samej miejscowości.
Rezerwa kadrowa nie stanowiła przeszkody do wypłaty, co stwierdził organ wojskowy oraz sąd.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Weronika88 
1
Weronika88


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019   

Alex ,a ryczałt z tytułu przeniesienia też otrzymałeś? Chodzi mi o tę należność którą otrzymuje się obligatoryjnie po ukazaniu się w rozkazie punktu o objęciu obowiązku. Bodajże 50% najniższego uposażenia. Jednostka ma na to 30 dni. Jednak podobno nie dotyczy to żołnierzy którzy byli w rezerwie kadrowej , a później przyjęli obowiązki. Wcześniej kontaktował się ze mną kapitan z MW który opisał mi swoja sytuację. Skończyła mu się kadencja w jego macierzystej jednostce gdzie nie było etatu . Przeniesiono go do rezerwy kadrowej do innej jednostki w innym mieście gdzie miał czekać na wyznaczenie na stanowisko. Spędził w niej 4 miesiące a później został wyznaczony na stanowisko w strukturach tej jednostki. Chciał by po wyznaczeniu wypłacono mu tę należność jednak został spuszczony po brzytwie. Właśnie dlatego że rezerwa kadrowa.[/size]
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 20 Lut, 2019   

Otrzymałem zasiłek osiedleniowy oraz ryczałt z tytułu przeniesienia.
Służyłem w miejscowości A, później rezerwa kadrowa miejscowość B, następnie dalsza rezerwa kadrowa miejscowość C i wyznaczenie na stanowisko w miejscowości D. I w tej ostatniej (m. D) wypłacili mi te dwie należności, plus oczywiście zwrot kosztów przejazdu i diety.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group