Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Sob 04 Mar, 2023
Wypadek w związku ze służbą, a ponowne operacje
Opublikował Wiadomość
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   Wypadek w związku ze służbą, a ponowne operacje

Witam, mam pytanie. Miałem 2 lata temu uraz ręki w związku ze służbą. W listopadzie tego roku bedę miał ponowną operację w związku z tym urazem i prawdopodobnie za następne 2 lata jeszcze jedną. W jaki sposób mam dochodzić 100% uposażenia ? Czy bedę wysyłany ponownie na komisję (bo zwolnienie będzie raczej długotrwałe), czy mogę wyprzedzić jakoś fakty i zawnioskować o wypłatę 100% uposażenia dołączając chociażby odpis ze szpitala z zaświadczeniem lekarskim iż ta operacja miała związek ze zdarzeniem z dnia ... itd. ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 20 Lip, 2019   

Przepisy nie przewidują takich sytuacji.
To jest sytuacja, o której pisał na forum RadcaWP.


Z pisma DKadr - Nr DK/III/6186/14 z dnia 20.05.2014 r. dot.: zwolnień lekarskich żołnierzy zawodowych.
Cytat:
W razie przedstawienie przez żołnierza zawodowego kolejnych zwolnień lekarskich po wydaniu orzeczenie przez wojskową komisję lekarską należy przyjmować - co do zasady - że zwolnienia te nie są związane z wypadkiem.


A w prezentacji DKadr z dnia 25.06.2014 wygląda to trochę inaczej (slajd 20, 21).
https://archiwum-bkd.wp.mil.pl/plik/file/dokumenty%20prawne/14_06_25%20przentacja%20DKadr%20MON%20L4.pdf
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
adamex91 
3


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 101
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 23 Lip, 2019   

Po urazie kolana miałem podobną rozkminę. Rozmawiałem ze swoim BHPowcem i powiedziała, że były takie sytuacje i po powrocie do pracy z L4 (po urazie w związku ze służbą) żołnierz po jakimś czasie miał operację i dalej na zwolnieniu otrzymywał 100%. Personalni w pododdziele powinni tylko o tym wiedzieć wcześniej i jakby "nie zamykać" sprawy, czy jakoś tak, nie pamiętam już jakich słów użył BHPowiec. Osobiście jednak nie musiałem tak kombinować, bo na operację udało mi się załapać jeszcze w czasie pierwszego zwolnienia.

Chociaż u ciebie to już trochę dawna sprawa


Edit. Przejrzałem powyższą prezentację i moją uwagę zwrócił slajd 21, gdzie lekarz wydaje orzeczenie o zwolnieniu w związku z wypadkiem w pracy z przeszłości i dlatego należy się 100%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group