Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jedyny żywiciel rodziny. Wszystko o...
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   Jedyny żywiciel rodziny. Wszystko o...


Tu wpisujemy problemy dotyczące spraw związanych z ,,jedynym żywicielem rodziny"







 
 
Aleks2502 
1
Aleks


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   pomoc

Przepraszam nie wiedziałam...
mam znów problem... od kiedy należą się pieniądze z wojska na dziecko żołnierza? Bo mnie w urzędzie w Łodzi przy wydawaniu zaświadczenia o tym że żołnierz jest jedynym żywicielem rodziny pani powiedziała że od dni urodzenia dziecka, a w jednostce w której jest ojciec mojego dziecka przyznali pieniądze od 23 września. mimo że wniosek był wysłany 12 września listem poleconym przez urząd miasta. No i ile należy się tych pieniążków bo mnie przyznali 939zł. Ojciec dziecka jutro kończy służbę dopiero dziś dostał decyzję o kwocie przyznanej na dziecko.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   Re: pomoc

Aleks2502 napisał/a:
... od kiedy należą się pieniądze z wojska na dziecko żołnierza? ... No i ile należy się tych pieniążków ...


Pracownica UM Łódź ma rację. Zgodnie z rozporządzeniem RM z dn. 11.08.2004r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania i wypłacania zasiłków na utrzymanie członków rodziny osobom spełniającym powszechny obowiązek obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 180, poz. 1857; zm. Dz.U. z 2007r. Nr 69, poz. 451):

§ 4. 1. Zasiłki [...] wypłaca się za okres od dnia stawienia się do zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego albo zasadniczej służby w obronie cywilnej do dnia zwolnienia z tej służby.
2. Jeżeli żołnierz lub poborowy nabył prawo do zasiłku [...] po dniu stawienia się do zasadniczej służby wojskowej, przeszkolenia wojskowego albo zasadniczej służby w obronie cywilnej, zasiłek wypłaca się od dnia nabycia tego prawa.
3. Za dzień nabycia prawa rozumie się dzień:
1) od którego żołnierz albo poborowy posiada na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny, potwierdzony ostateczną decyzją wójta lub burmistrza (prezydenta miasta) uznającą tego żołnierza albo poborowego za posiadającego na wyłącznym utrzymaniu członków rodziny;
.................................................................................................................................


Wysokość zasiłku na utrzymanie rodziny jest równa kwocie minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedniego. Tak więc, w 2008 roku, zasiłek ten wynosi 936 zł. miesięcznie. Kwotę zasiłku za okres krótszy niż miesiąc ustala się w wysokości 1/30 miesięcznej kwoty zasiłku na każdy dzień.
 
 
Aleks2502 
1
Aleks


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Dziękuję bardzo, teraz będę musiała napisać odwołanie od tej decyzji.
 
 
kuzi151 
1
kuzia151


Wiek: 36
Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

Witam

Mam dość skomplikowany problem ,mianowicie mój ówczesny narzeczony ,a teraz mąż został żołnierzem ZAW w dnia 2.12.2008r. . W czasie jego służby wzięliśmy ślub 25.04.2009r. Ponieważ nie pracowałam, mąż został poinformowany , iż jako jedyny żywiciel rodziny może starać się o zasiłek . Jedna w urzędzie miasta poinformowano na o tym ,że nie należy się nam ten zasiłek ,ponieważ posiadamy wspólnego miejsca zameldowania.
Z tego powodu przestaliśmy się o to starć, aż do momentu kiedy jeden z kolegów męża , który miał podobna sytuacje ,poinformował nas , że wystarczy złożyć oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnej ,które będzie zawierało informacje o tym że prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe .Więc następnego dnia 11.06.2009r złożyliśmy wniosek wraz z oświadczenie o wspólnym gospodarstwie domowym, o przyznanie mężowi decyzji uznającego go za jedynego żywiciela rodziny. Do wniosku dołączyliśmy zaświadczenie męża z WKU, o tym w jakim okresie odbywa ZSW. Zaświadczenie z urzędu pracy (w którym byłam zarejestrowana jako osoba bezrobotna od dnia 28.05.2009r.),zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz moje oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnej ,że od momentu ślubu nie posiadam żadnych dochodów.
Dnia 17.06.2009 odebraliśmy decyzję z Urzędu Miasta o uznaniu męża jedynym żywicielem rodziny. Mąż 18.06.2009r złożył wniosek,wraz z decyzją UM o przyznanie zasiłku dla żołnierza ZSW będącym jedyny żywicielem rodziny,posiadającym na utrzymaniu żonę. Do tego wniosku dołączyliśmy także oświadczenie podlegające karze pozbawienia wolności o tym,że od dnia ślubu, czyli 25.04.2009r. nie posiadam żadnych dochodów. Następnego dnia główny finansista wojskowy poinformował męża, że decyzja z Urzędu Miasta jest źle sporządzona. Poradził, aby jak najszybciej któreś z nas udało się do UM i .04.2009 .Poprosili o wydanie odpowiedni i poprawnie skonstruowanej decyzji.Jednak w urzędzie miasta odesłano nas i stwierdzona,że decyzja jest poprawna..
Głowna finansista wojskowy wytłumaczył nam, jakie błędy zawiera decyzja UM.:
1. W decyzji napisano,że mąż kończy ZSW dnia 27 sierpnia 2009r,(bo taka była początkowa data zakończenia służby),oraz tą data 27sierpnia 2009r zakonczenia, ZSW była na zaświadczeniu z WKU,według którego urząd miasta ustalał rozpoczęcie i zakończenie służby. Jednak zakończenie ZSW męża zostało skrócone do dnia 23.06.2009r. . Mimo tego ,że informowaliśmy o tym UM, nie uwzględnili tego w decyzji. Na decyzji z UM data zakończenie ZSW to 27 sierpień 2009r., a w wojsku twierdzą że UM powinien zmienić datę wyjścia na 23.06.2009r

2 Następna pomyłką jest to ,że UM uwzględnił tylko okres iż mąż jest jedynym żywicielem rodziny od 28.05.2009r czyli mojego momentu zarejestrowania w Urzędzie Pracy. Według wojska zasiłek należy mi się od momentu ślubu czyli od 25.04.2009r, ponieważ już od tego momentu nie posiadałam żadnych dochodów i UM powinien uwzględnić okres od 25.04.2009r.(data ślubu) do 28.05.2009r (dzień zarejestrowania się w Urzędzie Pracy),mimo twego że w tym okresie nie była zarejestrowana UP jako osoba bezrobotna. Dowody który powinien uwzględnić UP, na to że na posiadałam żadnych dochodów może być zaświadczenie ZUSu o tym ,że w tym okresie nie wpływały składki do ZUSu, zaświadczenie z urzędu skarbowego lub moje oświadczenie o odpowiedzialności karnej ,że od dnia 25.04.2009r. nie posiadałam żadnych dochodów. Urząd Pracy powinien to uwzględnić i data od kiedy maż jest jedynym żywicielem rodziny jako żołnierz ZSW powinna być data ślubu.

3.Decyzja Urzędu Miasta zawiera orzeczenia które mówi o tym że mąż jest jedynym żywicielem rodziny ,oraz uzasadnienie które zawiera datę ślubu ,rozpoczęcia i zakończenia ZSW męża oraz datę zarejestrowania w Urzędzie Pracy. Natomiast główny finansista wojskowy twierdzi że w decyzji powinno znajdować się orzeczenie ,w który mąż jest uznany jako jedyny żywicielem rodziny, oraz datę od kiedy nim jest ( czyli datę ślubu) ,a uzasadnienie powinno zawierać wszelkie wyjaśnienia podjęte w orzeczeniu.. Przez to ,że w decyzji orzeczenie nie zawiera daty od kiedy mąż był jedynym żywicielem rodziny ,zasiłek zostanie na przyznany od dnia wydania nam tej decyzji ,czyli od 18.06.2009r. Co za tym idzie dostaniemy zasiłek tylko za 7 dni ,ponieważ zostanie ona naliczony od 18.06.2009r,mimo tego że mąż jest tak naprawdę jedynym żywicielem rodziny od 25.04.2009r.
W wojsku twierdza ,że decyzja jest źle sporządzona ponieważ UM nie wziął pod uwagę nowelizacji ustawy z dnia 21 listopada 1967r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 marca 2007r zmieniającej rozporządzenie w sprawie szczególnych zasad i trybu przyznawania i wypłacania zasiłków na utrzymanie trzonków rodziny osobom spełniające powszechny obowiązek obrony Rzeczypospolitej Polski.(DZ.U.z dnia 18 kwietnia 2007) tylko sugeruje się tą z roku2004.
Co w tej sytuacji powinniśmy zrobić ,mąż wychodzi do wojska 23.06.2009r. ,wniosek o przyznanie zasiłku jest złożony ale z błędną według MON-u decyzją UM.
Kto w tym całym sporze ma racje, i czy możemy odwołać się od decyzji wojska i dostarczyć wtedy poprawnie skonstruowane pismo?
 
 
 
Dlugijak106 
1


Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 1
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Witam. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach szkolenia/pełnienia służby przygotowawczej, będąc jedynym wy żywicielem rodziny. Mógłby ktoś udostępnić mi taki wniosek?
_________________
Jestem człowiekiem z wieloma słabościami, Codziennie staram się poukładać myśli,
Ludzie powtarzają mi że jestem miękki, za wrażliwy...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group