Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa - jak oceniasz ich pracę?

Jak oceniasz pracę Żandarmerii Wojskowej?
Pozytywnie
14%
 14%  [ 13 ]
Raczej pozytywnie
12%
 12%  [ 11 ]
Raczej negatywnie
25%
 25%  [ 23 ]
Negatywnie
46%
 46%  [ 42 ]
Nie mam zdania - nie interesuje mnie to
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Opublikował Wiadomość
Reginis 
Banita


Wiek: 74
Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 597
Skąd: z rezerwy
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   

Ojciec Chrzestny obecnej ŻW, to niejaki "Orbiter". Jakieś pytania...?
 
 
mariuszkwachu 
5


Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 369
Skąd: nowogród
Wysłany: Sob 30 Sty, 2016   

Żadnych pytań, czego Orbiter się dotknął to zmienić jak najszybciej należy.
 
 
Furman 
2


Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 50
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Był ktoś z Kolegów w takowej sytuacji. :nie3:

Kontrola drogowa żandarmerii. :gent: Pojazd Honker (co nie jest bez znaczenia) świeżo po remoncie głównym za około 65 tyś. zł., dokumenty pojazdu i kierowcy w porządku, zaczyna się sprawdzanie stanu tech. poj. Światła, ogumienie, wycieki, luzy wszystko ok. Więc dalej w las, kontrola hamulca postojowego :-o

Zadanie postawiona przez żandarma: :efendi2:
Panie kierowco, zapali pan silnik, zaciągnie hamulec postojowy, włączy pierwszy bieg da duże obroty i zwolni pedał sprzęgła :x
Samochód gnany na cztery koła, sto koni może szału nie robi, ale toż to terenówka i przełożenia odpowiednie są.
Wynik:
Nie zdziwiło mnie że samochód przemieszczał się z oporem o metr półtora i dopiero gasł, lub ja z racji szacunku dla wyremontowanego sprzęgła zapobiegałem temu poprzez ponowne jego wciśnięcie, ponieważ próby odbywały się kilkukrotnie. Żandarma to dziwiło i twierdził że samochód jest niesprawny bo nie gaśnie w miejscu. Oczywiście chciał zabrać dowód rej., przekonałem go że zaciągnę mocniej ręczny i spróbuje jeszcze (dałem po cichu bieg drugi) i dwa razy pod rząd zgasiłem auto w miejscu. Żandarm stwierdził że oszukuje puszczając sprzęgło, zrobiło się niesympatycznie, po wymianie zdań dał za wygraną i puścił mnie.
Dwanaście lat w cywilu jako kierowca i nigdy nie spotkałem się z takim sposobem kontroli skuteczności hamulca postojowego (postojowego już sama nazwa coś wyjaśnia).
Po zgłoszeniu sprawy do technika pododdziału ten kategorycznie zabronił mi powtarzania takich testów podczas kontroli ŻW. :x
To są uprawnione sposoby i praktyki? "w WKU mówili że jest czas profesjonalistów"
 
 
mariuszkwachu 
5


Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 369
Skąd: nowogród
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

..."w WKU mówili że jest czas profesjonalistów" , WKU się pomyliła się :brawo: :brawo: Jaka formacja takie "testy".
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Fajna stacja diagnostyczna w oku i na słuch. :viktoria:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

A mnie zastanawia jedno. Dlaczego kontrolujący sam nie sprawdzał prawidłowość działania hamulca ? :-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Furman 
2


Wiek: 41
Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 50
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Proponowałem Żandarmowi żeby wykonał test po swojemu, kiedy zarzucił mi że robię to umyślnie źle, ale powiedział że on nie jest od tego.
Widocznie trafiłem na "ciekawego człowieka"
Drugi raz odmówię takiej zabawy i niech się dzieje... :lol:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Ale wstyd. Niedopuszczalne testy, bzdury, aby tylko nie wiem wykazać się czymkolwiek. Gdzie w Polsce żołnierz ŻW aż tak się nudzi? Proszę o namiary :zly3:

No i ten Honker z naprawą za 65 tysięcy... a tym żandarm nie chciał się zainteresować?
_________________
....
 
 
julk1 
5


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 313
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

czym się różni służba kontroli pojazdów ŻW od kontroli pojazdów WSW? Oprócz tego, że ta druga była na rzecz totalitarnego państwa ;) Czy taki chorąży, jak opisany wyżej, byłby obecnie chwalony, gdyby takie świetne wyniki osiągnął przed 1990 r.?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Tak lekko się wtrącę, może będzie to wypowiedź bez bezpośredniego związku z tematem, ale podczas oczekiwania na badania psychologiczne do SP, w WPP właściwej dla mojego WKU, spotkałem kaprala z 25BKP, który przenosił się do żwirków. Popytałem, porozmawiałem, zapytałem dlaczego. Odpowiedź? Bo szkarłatny i bordowy beret, to jedyne szanowane w dzisiejszym wojsku.
Nie zapominając o tym, jak podczas odbywania praktyk studenckich w 10 Pułku Samochodowym słyszałem narzekania dowódcy JW w rozmowie z szefem S3, na to, że żetony przyjeżdżają po cywilnemu i prowokują dziwne zachowania.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Ja tam staram się szanować wszystkich w Wojsku Polskim. U nas czy u was pracują różni ludzie, różne mają kwalifikacje. Gdyby ktoś z was wywalił potężną skargę, powiadomił lokalne media jak to chorąży ŻW dzielnie kontrolował pojazdy, na pewno coś by to dało. Wstyd.

Tylko ciekawi mnie do czego żetony prowokowały biednego szefa S-3?
_________________
....
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Gru, 2016   

Brzytwa napisał/a:


Tylko ciekawi mnie do czego żetony prowokowały biednego szefa S-3?


To była rozmowa między jednym, a drugim, gdzie dowódca JW mówił o takich prowokacjach służby dyżurnej.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 20 Maj, 2020   

No i jak tam po latach? :oops1:
_________________
....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group