Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Służba przygotowawcza
Opublikował Wiadomość
Hubert96 
1


Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020   

Dziękuję, za wyczerpujące odpowiedzi, mam jeszcze parę pytań, wiem, że nie wszystkie dotyczą SP, jednak chciałbym zamknąć mój problem tutaj, żeby nie zgubić wątku. Rozumiem, że mając podpisany kontrakt z NSR, jeżeli dostanę się na studium czy KPKR, będę mógł łączyć te dwie sprawy? (kontrakt z kursem/studium). Czytałem też, gdzieś, że często na studium czy jakieś inne kursy, wysłać Cię może przełożony - dotyczy to tylko już zawodowego, czy po takiej SP, może mi ktoś z moich przełożonych coś takiego zaproponować, co będzie się wiązało pewnie z tym, że o wiele łatwiej będzie mi się tam dostać.
 
 
Pafnucy 
1


Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: Morąg
Wysłany: Sro 13 Maj, 2020   

Nie idz na SP do korpusu szer. Strata czasu, jako mgr od razu idź na SP oficerską ( WKU kłamie na pewno są miejsca ) /studium. Nie marnuj czasu jak ja! . Pozdrawiam
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

Nie idź nigdzie, bo to strata czasu.
Siedź w domu.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Cze, 2020   

Hubert96 napisał/a:
Dziękuję, za wyczerpujące odpowiedzi, mam jeszcze parę pytań, wiem, że nie wszystkie dotyczą SP, jednak chciałbym zamknąć mój problem tutaj, żeby nie zgubić wątku. Rozumiem, że mając podpisany kontrakt z NSR, jeżeli dostanę się na studium czy KPKR, będę mógł łączyć te dwie sprawy? (kontrakt z kursem/studium). Czytałem też, gdzieś, że często na studium czy jakieś inne kursy, wysłać Cię może przełożony - dotyczy to tylko już zawodowego, czy po takiej SP, może mi ktoś z moich przełożonych coś takiego zaproponować, co będzie się wiązało pewnie z tym, że o wiele łatwiej będzie mi się tam dostać.


Takie kursy są stacjonarne, więc raczej ciężko byłoby być w dwóch miejscach jednocześnie ;)
Po Służbie Przygotowawczej, o ile nie podpisałem kontraktu z NSR, jesteś przeniesiony do rezerwy i widniejesz w WKU jako rezerwista. Po jakimś czasie nadadzą Ci przydział mobilizacyjny i tyle, będziesz zostawiony sam sobie.
Jako rezerwista musisz sam dbać o siebie i swoje doszkalanie.
 
 
JakiśMarcin 
1


Dołączył: 08 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd: In
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Witajcie :)

mam pytanie odnośnie aktualnej sytuacji związanej z służbą przygotowawczą. Otóż zgłosiłem się do swojego WKU, natomiast mam pewne dylematy. Służbę chciałbym odbyć najchętniej w korpusie podoficerów, ma to związek z tym, że służba przygotowawcza w tym korpusie trwa 5 miesięcy, a nie jak aktualnie w przypadku korpusu szeregowych 1 miesiąc. Boję się, że przez 1 miesiąc nie uda mi się nauczyć wszystkiego, co będzie niezbędne do mojej specjalizacji. Niestety przeglądając oferty wolnych wakatów większość ofert jest dla szeregowców i oficerów. Czy mogę poznać waszą aktualną opinię na ten temat?
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 18 Lis, 2021   

Witam chciałbym zostać żołnierzem zawodowym. czytam i czytam i z tego co wyczytałem to, mam uderzyć do wku żeby dostać się na służbę przygotowawczą tak? i dopiero potem mam starać się o pracę/ służbę w wojsku? ile to trwa czasu mniej więcej? w rok dostanę się do jakiejś jednostki? :D jestem dosyć stary mam 32 lata więc lekko licząc mam 3 lata żeby załapać się na emeryturkę po 25 latach :D

drugie pytanie czy na kurs podoficerski biorą tylko tych że średnim wykształceniem? czy jak pokaże kwitek że uczęszczam do jakiejś tam szkoły zaocznej to będę mógł iść na taki kurs? xD jestem po zawodówce

a no i trzecie pytanie, wczytałem że podoficerem lepiej zostać od razu bo jak pójdę na szeregowego to będę się tam musiał kisić 5 lat?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Tak, idziesz do WKU i zgłaszasz się jako chętny od odbycia służby przygotowawczej.
Wejdź na stronę Twojego WKU ze względu na zameldowanie, tam są informacje jakich dokumentów będziesz potrzebował.
W WKU wszystko Ci wyjaśnią.

To nie jest zasadą. Jak masz dojścia, to możesz dostać się do zawodowej w ciągu kilku miesięcy. Mój znajomy i ojciec mojego chrześniaka, niedawno skończył SP. Jako wieloletni pracownik cywilny wojska o bardzo przydanych umiejętnościach, został niemal zachęcony przez żołnierzy. Właściwie to etat ma już zapewniony, kwestia badań lekarskich i psychologicznych. Myślę, że do końca roku będzie w zawodowej.

Z resztą, teraz brakuje im ludzi, szczególnie w korpusie szeregowych. Musisz mieć tylko odpowiednie umiejętności do stanowiska i SW. Takie są realia.

Tak, wymaganiem jest posiadanie średniego wykształcenia jeśli chcesz odbyć kurs w korpusie podoficerskim. Nie wiem jak jest teraz, ale kaprali biorą albo spośród szeregowych zawodowych, którzy skończyli odpowiednią Szkołę Podoficerską, albo - niestety - po kursie Legii Akademickiej. Pamiętam jak kilku użytkowników przyznało wprost, że jeśli nie masz pchnięcia, to po takim kursie podoficerskim SP zostaniesz kapralem, ale rezerwy, bo na zawodową nie masz co liczyć. WKU często blokuje takich "cwaniaków" i prym przyznaje szeregowym zawodowym lub teraz studenciakom po kursie LA czyt. Los Angeles lub Lays.


Swoje musisz odsłużyć, by móc zostać wysłanym do Szkoły Podoficerskiej. I z tego co pamiętam, to chyba właśnie pięć lat. Z resztą, po pięciu latach szeregowi zawodowi dostają pierwszą "belkę" na pagon, co możesz osiągnąć po jednym ćwiczeniu rezerwy, ale to inny poziom abstrakcji.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Gveir napisał/a:
WKU często blokuje takich "cwaniaków" i prym przyznaje szeregowym zawodowym lub teraz studenciakom po kursie LA

Stanowczo przeceniasz kompetencje WKU.
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 19 Lis, 2021   

Gveir napisał/a:


Cytat:
To nie jest zasadą. Jak masz dojścia, to możesz dostać się do zawodowej w ciągu kilku miesięcy. Mój znajomy i ojciec mojego chrześniaka, niedawno skończył SP. Jako wieloletni pracownik cywilny wojska o bardzo przydanych umiejętnościach, został niemal zachęcony przez żołnierzy. Właściwie to etat ma już zapewniony, kwestia badań lekarskich i psychologicznych. Myślę, że do końca roku będzie w zawodowej.


no a ja nie mam dojść, więc ile dla takiego chłopa z ulicy zajmuje czasu dostanie się do służby zawodowej rok?

Cytat:
Z resztą, teraz brakuje im ludzi, szczególnie w korpusie szeregowych. Musisz mieć tylko odpowiednie umiejętności do stanowiska i SW. Takie są realia.


umiejętności jakie? dobra kondycja? czy o jakie inne umiejętności chodzi?



Z resztą, po pięciu latach szeregowi zawodowi dostają pierwszą "belkę" na pagon, co możesz osiągnąć po jednym ćwiczeniu rezerwy, ale to inny poziom abstrakcji.



co znaczy moge osiągnać? co dobre oceny z w-f pozwolą mi dostać belkę szybciej niż 5 lat?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group