Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Rezerwa kadrowa - urlop wychowawczy.
Opublikował Wiadomość
vima 
1


Dołączył: 24 Paź 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   [Problem] Rezerwa kadrowa - urlop wychowawczy.

Witam,
obecnie znajduję się na urlopie wychowawczym 3 letnim (rezerwa kadrowa). W związku z tym, że urlop kończy mi się w czerwcu przyszłego roku mam pytanie...
Czy czekać aż dostane wypowiedzenie z armii w związku z niewyznaczeniem na kolejne stanowisko służbowe z rezerwy kadrowej czy może samemu już teraz złożyć wypowiedzenie z zachowaniem 6 miesięcznego okresu? Czasowo wyjdzie mniej więcej na to samo. Z wojska tak czy tak chce odejść ale co będzie korzystniejsze finansowo?
Dla jasności dodam, że w sierpniu tego roku minęło mi 15 lat służby w tym 5 lat szkoły (WSO).
Czytałem na stronie AMW, że posiadając prawomocną decyzję o zwolnieniu mogę złożyć już wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej a gdy MON mi złoży wypowiedzenie to wszystko się przedłuży o pół roku...
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

vima napisał/a:
Czy czekać aż dostane wypowiedzenie z armii w związku z niewyznaczeniem na kolejne stanowisko służbowe z rezerwy kadrowej


Nie dostaniesz wypowiedzenia.

vima napisał/a:
czy może samemu już teraz złożyć wypowiedzenie z zachowaniem 6 miesięcznego okresu?


Masz nabyte prawa do zaopatrzenia emerytalnego (sierpień 2020). Złóż wypowiedzenie. Wnioskuj o skrócenie okresu wypowiedzenia do 31.01.2021 r. W marcu otrzymasz waloryzację emerytury. Zgodnie z literą prawa nie otrzymujesz uposażenia.

vima napisał/a:
Czytałem na stronie AMW, że posiadając prawomocną decyzję o zwolnieniu mogę złożyć już wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej a gdy MON mi złoży wypowiedzenie to wszystko się przedłuży o pół roku...


Zgadza się, czyli po pisemnym dręczeniu tobie rozkazu (decyzji) o zwolnieniu i jego uprawomocnieniu (14 dni od dnia podpisania, nie licząc daty doręczenia), możesz złożyć wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej.

Cytat:
10. 1. W przypadku przebywania żołnierza w rezerwie kadrowej i niewyznaczenia go do końca okresu pozostawania w rezerwie kadrowej na stanowisko służbowe organ, o którym mowa w art. 20 ust. 3 ustawy, występuje do organu zwalniającego, jeżeli sam nie jest tym organem, z wnioskiem o zwolnienie żołnierza z zawodowej służby wojskowej.

2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, organ zwalniający, ustalając w decyzji datę zwolnienia, określa ją na pierwszy dzień po upływie okresu pozostawania w rezerwie kadrowej.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Wypowiedzenie zawsze jest lepsze niż zwolnienie przez organ
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

W niektórych przypadkach korzystniejsze jest zwolnienie przez organ, więc nie "zawsze" złożone wypowiedzenie przez żołnierza.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group