Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie służbowe
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 30 Paź, 2020   

Żołnierzy powinien opiniować kapelan.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:

U mnie ocena którą mi wystawił powoduje taki skutek, że koniec ze 100% zaangażowaniem w służbie. Teraz już tylko niezbędne minimum. Jaka ocena, takie zaangażowanie. ;)

A ja myślę, że było dokładnie odwrotnie...
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

A na jakiej podstawie tak myślisz? Znasz temat? Tak jak piszesz, to być powinno i tego się spodziewałem.
Napisałem tylko o tym, żeby uzmysłowić niektórym, że możesz stawać na głowie, a jak trafisz na głąba, to nic nie pomoże. Żadne punkty, tabele i inne pierdoły.
I tak jak napisałem. To co mi się przytrafiło, odniesie odwrotny skutek. Nie zmobilizuje mnie do większego wysiłku, bo musiałbym już chyba wtedy zamieszkać w pracy. Koniec pełnego zaangażowania, bo teraz czuję się po prostu jak frajer. Na każde zawołanie byłem I robiłem co trzeba. Niestety, ludzie nie potrafią oddzielić służby od kolesiostwa i kierują się tym drugim. Znalazłem się w nieodpowiednim czasie, w nieodpowiednim miejscu. Pomogło mi to zrozumieć, żeby sobie odpuścić i przestać się angażować, bo nikt tego nie doceni.
Nigdy wcześniej, nie spotkało mnie coś takiego. A trochę już służę.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Tytan w dresie. napisał/a:
bo musiałbym już chyba wtedy zamieszkać w pracy

To za "dyspozycyjność" dostałbyś "opiniowany znacznie przewyższa wymagania". ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   

Wystarczyłoby, że przewyższa. ;) Od kilku lat nie byłem choćby na zwolnieniu i w porównaniu większością kolegów, na tym polu wypadam ponadprzeciętne. Każdy wyjazd służbowy, poligon, kurs, przed niczym się nie uchylałem. Koniec z tym. Teraz będzie jak inni. Nie mogę, głowa mnie boli, żona chora, dziecko płacze...te setki wymówek kolegów wokół.
A wszystko przez to, że wyznaczono mnie na stanowisko, gdzie przełożony spodziewał się kolegi.
Klasyczny i książkowy mobbing.
Na szczęście, mam już tyle służby, że mogę mieć to gdzieś. Tak jak napisałem, tylko niesmak został.
 
 
Repomen 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 119
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sob 31 Paź, 2020   aaa

Tytan odnoszę wrażenie, że przy opiniowaniu niektórzy leczą swoje kompleksy.
Najlepiej nic nie mieć na stanie i nic nie robić, wtedy nie ma jak zmoczyć.
Przyjmij zasadę, że najważniejsze w wojsku z rana jak zagmatwać własne zadania i tak pracuj. Zawalony robotą tylko efektów brak.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 03 Mar, 2021   

Cytat:
Opiniowanie po nowemu

Podczas tegorocznego opiniowania żołnierze będą oceniani nie tylko za dyspozycyjność, trafność podejmowanych decyzji czy jakość wykonywania zadań, ale też – po raz pierwszy – za wyszkolenie bojowe. W arkuszu oceny pojawią się też informacje o absencji żołnierza, a skala punktowa będzie bardziej elastyczna niż dotąd. Zmiany dotyczą około 112 000 zawodowców.
(...)
Rozporządzenie zostało opublikowane 26 lutego. Wejdzie w życie po dwóch tygodniach, czyli 12 marca. Nowe przepisy dotyczą około 112 000 żołnierzy zawodowych.
http://www.polska-zbrojna...wanie-po-nowemu

Czyżby kolejne doświadczenia na żywym organizmie (?) :-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11565
Skąd: -)
Wysłany: Sro 03 Mar, 2021   

Cytat:
Podczas tegorocznego opiniowania żołnierze będą oceniani (...) po raz pierwszy – za wyszkolenie bojowe. W arkuszu oceny pojawią się też informacje o absencji żołnierza
(...)
Rozporządzenie zostało opublikowane 26 lutego. Wejdzie w życie po dwóch tygodniach, czyli 12 marca. Nowe przepisy dotyczą około 112 000 żołnierzy zawodowych.


-=Alex=- napisał/a:
Czyżby kolejne doświadczenia na żywym organizmie (?)


Jest to oczywiście niesamowicie smutne że po raz kolejny popełniany jest ten sam błąd w zarządzaniu.
Na początku roku mówić się powinno czy to pracownikom czy podwładnym w jaki sposób będa oceniani po upływie roku - i co się liczy - po to żeby mogli sie starać i wykazać.

"Tegoroczne ocenianie" powinno się za każdym razem odbywac według "poprzedniorocznych" kryteriów, zaś w roku bieżącym - to jest właściwy czas by ustalić kryteria na rok następny.

To jest elementarz zasad.
:(

Te oceny to, jak rozumiem, macie "od sierpnia do sierpnia", według kryteriów ujawnianych dopiero w połowie tego okresu?
Ja rozumiem że tak MOŻNA zrobić, nie rozumiem jednak PO CO.
:efendi2:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 776
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

Mam taką sytuację:

Mój żołnierz jest rodziną z moim przełożonym. Wystawiłem mu ocenę 4, gdyż po prostu na taką zasługuje. Odwołał się, od przełożonego wyższego szczebla otrzymał 5. Czy mogę złożyć wniosek do mojego przełożonego o udzielenie mi informacji na piśmie, na jakiej podstawie i jakie są argumenty za przyznaniem mu w odpowiednich kryteriach wyższej punktacji ? Kuriozalne jest tez to, że odwołał się chyba "na odwal" od 3 kryteriów, a jego wujek mu podciągnął niemalże wszystkie.
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 10 Paź, 2021   

W jaki sposób piszemy odwołanie od opinii służbowej?
Jeżeli jest możliwość to może mi ktoś przesłać wzór odwołania, swoje argumenty mam, ale zawsze coś może mi jeszcze pomóc w odwołaniu? Proszę tylko żeby mnie za chwilę ktoś nie zlinczował w jakiś sposób, że nie potrafię odwołania napisać..ale jeszcze nigdy takiego odwołania nie pisałem...na dodatek dowiedziałem się o jakiejś statystyce w mojej jednostce, że nie może być za dużo ocen 6 i 5- co dla mnie to jeden wielki kuriozum...
 
 
Irecco 
5
Czy Dowódca o tym wie...?



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 894
Skąd: Polanda
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021   

Jason01 napisał/a:
W jaki sposób piszemy odwołanie od opinii służbowej?
Wg. obowiązującego arkusza opinii służbowej 3 strona opinii.
_________________
Nie smućcie się, że nie piastujecie stanowisk.
Troszczcie się o to, by być stanowisk godni.
/Konfucjusz/
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021   

Irecco, czy Ty aby na pewno wiesz, jak ta trzecia strona wygląda i do czego służą rubryczki tam zawarte?
A odwołanie od opinii służbowej należy adresować do wyższego przełożonego i powinno ono wyglądać mniej więcej tak:

Niniejszym wnoszę odwołanie od opinii służbowej z dnia ... Nie zgadzam się z oceną mojego bezpośredniego przełożonego w zakresie (w następujących punktach): ...
Uzasadnienie: .........................
Dlatego uważam, że powinienem otrzymać większą ilość punktów za ....., a w efekcie wyższą ocenę ogólną.
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021   

Należy adresować do wyższego przełożonego, za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego? Czy tylko wyższy przełożony?
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Pon 11 Paź, 2021   

Drogą służbową, ze względu na to że zgodnie z Rozporządzeniem MON w sprawie opiniowania służbowego żołnierzy zawodowych, opiniujący ma 7 dni na zajęcie stanowiska w sprawie twojego odwołania i przekazanie sprawy do wyższego przełożonego. Przeczytaj to rozporządzenie (przypominam że w tym roku się zmieniło). Wszystko będzie wtedy dla ciebie jasne.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Wto 12 Paź, 2021   

Prawdę mówiąc to nie ma potrzeby nawet uzasadniać swojego odwołania, chociaż dobrze byłoby wskazać gdzie występuje różnica zdań.
Znam przypadek gdzie to opiniujący musiał przygotować cały elaborat dla swojego przełożonego uzasadniający dlaczego wystawił taką a nie inną ocenę.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group