Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dranik burger, czyli wspierajmy Białoruś
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Nie 30 Sie, 2020   Dranik burger, czyli wspierajmy Białoruś

Wspołczesna kuchnia białoruska:

Dranik Burger.

Dranik burger jest to potrawa bazująca na idei cheesburgera lub hamburgera, w którym bułkę zastępuje się plackami ziemniaczanymi.

Wersji jest wiele, przykładowo:

https://1000.menu/cooking/26281-bulba-burger-dranik-burger

W skrócie:
(1) Smażymy większą ilośc placków ziemniaczanych, odpowiedniego rozmiaru, odkładamy.
(2) Smażymy płaskie burgery z mielonego mięsa, może byc i drobiowe (takie jest na zdjęciu)
(3) "basic assembly required" - łączymy placki ziemniaczane i wkładke miesną, dodając według uznania plaster sera, plastery pomidorów, plastry cebuli, sałatę i inne. Można wzmocnic wykałaczką.

W ramach czytania o Białorusi natknąłem się na wywiada z Białorusinami, skąd wypłyneło słowo "dranik burger". Poszukawszy przepisu przystapiłem do, ponieważ czasem w niedziele Pan Domu bierze sie do kuchni.

Dranik burger całkowicie mi nie wyszedł.

Realizujac punkt (1), to jest "Smażymy większą ilośc placków ziemniaczanych, odpowiedniego rozmiaru, odkładamy", natknąłem się na problem wyjadania przez rodzine placków ziemniaczanych w takim samym tempie w jakim je tworzyłem.

Po czym nikt nie był głodny.

Niemniej jednak w przyszłości dranik burgera dam radę zralizowac do końca, a w ramach forum "na każdy temat" dzielę się z innymi pomysłem i przepisem.
:-)



P.S - Powyższy zdjęciowy burger jest fachowy - ponieważ placki ziemniaczane i i kotleta mielonego smażono z użyciem takiego kółka rozmiarówki.
Hm.
Chyba sobie zainwestuję.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Andzejoxmixx 
1


Dołączył: 20 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Sty, 2021   

Coś pięknego! Nie pomyślałem nawet, żeby zrobić to w ten sposób :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group