Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratownictwo medyczne a podoficerka?
Opublikował Wiadomość
SOAD 
1


Dołączył: 22 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   Ratownictwo medyczne a podoficerka?

Cześć! Mój rocznik maturowy miał obłęd na punkcie szkół oficerskich, więc ja ze "średnimi" wynikami z testu dojrzałości odpadłem w przedbiegach :) Kończę sobie studia I stopnia (licencjat) na kierunku niezwiązanym z wojskowością. Za chwilę stanę przed wyborem - II stopień i magisterka i tu pojawia się moje pytanie: Czy szkoła policealna z ratownictwa medycznego jest jakkolwiek perspektywiczna z perspektywy SW? Prawdę mówiąc próbowałem życia w cywilu i normalnej pracy, ale czuję się tam delikatnie mówiąc źle xD Lubiłem zawsze sprawy związane z służbą zdrowia (sanitariusz w harcerzach, certyfikat HOPR itede) i pomyślałem, czy da się to jakoś nietrudno połączyć ze służbą wojskową, choćby zaczynając od kaprala/szeregowca od początku ukierunkowanego do pracy medycznej. Jak to wygląda w praktyce? Ktoś coś wie/ma podobne doświadczenia?

Mówiąc krótko mój cel to ratownictwo medyczne na policealnej i docelowo szkoła podoficerska.

Pozdrawiam!
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   

Nie ma szkoły policealnej dla ratowników medycznych, jest licencjat.
 
 
SOAD 
1


Dołączył: 22 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   

A czymś konkretnym to się różni w rezultacie? W sensie gość z policealnej był inaczej traktowany, niż typ z licencjatem?

Fuck... Licencjat to w penis dużo nauki na UM
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   

A to ratownictwo medyczne na szkole policealnej daje obecnie jakiekolwiek uprawnienia? Aby być ratownikiem medycznym to nie trzeba teraz mieć studiów?
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   

Osoby, które skończyły szkołę policealną jak funkcjonował stary system nadal mają uprawnienia ratownika medycznego, natomiast obecnie jedyną opcją na nabycie uprawnień jest ukończenie studiów.
 
 
SOAD 
1


Dołączył: 22 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Sie, 2020   

To straszna lipa... Dokąd ten świat zmierza... :zly4: Czyli rozumiem, że albo studia, albo lipa? Kuźwa, to już chyba bardziej opłaca się zrobić byle jaką magisterkę i starać się o zawodową służbę...
 
 
ArmMedic 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 13
Skąd: Z daleka
Wysłany: Czw 04 Lut, 2021   

Zapraszamy na licencjat z ratownictwa, 3 lata, studia lekkie i przyjemne... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group