Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy zdrowotne a dalsza służba
Opublikował Wiadomość
kobra27 
1


Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2019
Posty: 23
Skąd: polska
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
kobra27 napisał/a:
Pani z medycyny pracy powiedziała że jest bardzo dużo ludzi takich jak ja .
I ma rację.
Gdyby było to tak istotne (to widzenie przestrzenne) to sporo ludzi nie dostałoby się do wojska, większość żołnierzy zostałaby zwolniona do cywila i dużo kierowców straciłoby prawo jazdy.
no tak ale teraz po wprowadzeniu tych badań jako obowiązek własnie maja nie podpisywać badań okresowych ja dostałem na 3 miechy bo mają to wyjaśnic bo jest za dużo ludzi do zwolnienia . Z ta wadą już nie przyjmują do służby , to co z tymi co byli przyjęci i mają po kilkanaście lat służby za sobą
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

kobra27 napisał/a:
no tak ale teraz po wprowadzeniu tych badań jako obowiązek
? Nie rozumiem.
Przecież te badania są przeprowadzane podczas orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kobra27 
1


Wiek: 45
Dołączył: 19 Paź 2019
Posty: 23
Skąd: polska
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

-=Alex=- napisał/a:
kobra27 napisał/a:
no tak ale teraz po wprowadzeniu tych badań jako obowiązek
? Nie rozumiem.
Przecież te badania są przeprowadzane podczas orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej.
wcześniej nie miały nic do rzeczy podpisywali zdolny teraz juz nie i teraz ciekawy jestem co z robia z ludzimi co ta wade maja i mieli bo nagle wprowadzili przepis co wywali z wojska kilka tysiecy ludzi u mnie na kompani znadzjie sie 20 a co dalej , bo z tego co sie dowiedziałem problem ma policja mysliwi ochrona bo z ta wada wczesniej było ok a teraz juz nie .bo sobie instytut z łodzi wprowadził zapis heh

[ Dodano: Sob 19 Paź, 2019 ]
o tych wytycznych badaniach widzenia obuocznego wprowadził instytut z łodzi dla wszystkich lekarzy medycyny pracy dla pracowników z bronią . ciekawe czy bedzie mozna iść do sadu jak beda chcieli wywalić jak wczesniej nie przszkadzała im ta wada
 
 
profes 
1
profes


Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 27 Sty, 2021   

Cześć wszystkim
Mam dość skomplikowaną sprawę z wzrokiem, mam uszkodzone jakieś nerwy wzrokowe przez co okulary nie poprawiają mojego wzroku :( jest lepiej ale nie idealnie. Mój etat jest związany z pracą przed kompem pow. 4 h dziennie czy w związku z tym powinienem się obawiać badań okresowych?
jeśli tak to czy
mogą mnie zwolnić? Jestem w służbie stałej,
a jeśli mogą mnie zwolnić to czy otrzymam jakąś rentę ponieważ problem powstał w ciągu mojej pracy ?

z góry dziękuję za pomoc
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 27 Sty, 2021   

Badań okresowych na zajmowanym stanowisku być może nie przejdziesz, ale nie oznacza to, że zostaniesz zwolniony ze służby. Możesz zostać przeniesiony na inne stanowisko.
Natomiast zwolnienie nastąpiłoby wówczas, gdyby RWKL orzekła Ci niezdolność do zawodowej służby wojskowej. W takim przypadku renta inwalidzka będzie Ci przysługiwała bez wzgledu na związek schorzenia ze służbą wojskową.
 
 
Jimmy 
1


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2021
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 14 Mar, 2021   

Witam... jestem funkcjonariuszem jednej z służb mundurowych. Niestety uległem wypadkowi... amputacja paliczka palca wskazujacego ręki prawej...
Czy jest szansa aby przejść pozytywnie komisje do pracy w Wojsku? Zaznaczam że stało się to przed połączeniem do służby... W 2015 roku wszystko było ok...
 
 
johnyyy01 
1


Dołączył: 03 Cze 2023
Posty: 1
Skąd: Dw
Wysłany: Sob 03 Cze, 2023   

Witam.
Miałem wypadek bez związku ze służbą wojskową. W wyniku wypadku straciłem dwa palce u ręki dominującej, więc zapewne po powrocie ze zwolnienia zostanę skierowany na komisję, która stwierdzi,że jestem nie zdolny do zawodowej służby wojskowej. Czy jeżeli nie był to wypadek w trakcie pełnienia służby to coś mi się należy? Jakaś renta przynajmniej na jakiś czas, żeby móc poszukać innego źródła dochodu? Czy po prostu komisja orzeknie niezdolność i zostanę wydalony ze służby?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sob 03 Cze, 2023   

Jeżeli rzeczywiście komisja lekarska orzeknie niezdolność do zawodowej służby wojskowej, to będzie Ci przysługiwała grupa inwalidzka, a co za tym idzie, wojskowa renta inwalidzka. Pewnie będzie to grupa tylko III, więc otrzymasz rentę w wysokości 40% podstawy jej wymiaru.
 
 
Szwejk8765 
1


Dołączył: 30 Gru 2023
Posty: 1
Skąd: Ameryka
  Wysłany: Sob 30 Gru, 2023   Wyrostek

Witam :hey: jestem po zabiegu wycięcia wyrostka metodą klasyczną lekko powikłany przez co jestem 3 miesiące na L4 i dalej boli mnie brzuch głównie rano i na noc po całym dniu. Jak wygląda komisja w takiej sprawie? Przeglądałem listę chorób i ułomności z danego roku itd ale nie mogłem uzyskać odpowiedniej informacji. Czy w dalszym ciągu będę jako zdolny czy z racji takiego zabiegu i możliwości wystąpienia zrostów otrzewnej dostanę N lub w najlepszym wypadku z/o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group