Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Od szeregowego do oficera - czy to mozliwe?
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

copy napisał/a:
i uważam, że jedyną drogą do szlifów oficerskich poza szkołą oficerską powinno być tylko i wyłącznie studium oficerskie dla żołnierzy zawodowych.


Tak scricte to powinno być dla podoficerów. Większą wartością jest bycie trzy lata na stanowisku dowódczym niż nawet i dwanaście lat bycie szeregowym. Szeregowi zawodowi nie powinni być kwalifikowani na studium oficerskie. Niech najpierw podowodzą załogą, drużyną ze dwa, trzy lata.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

Niektórym nie potrzebne są żadne kursy. Oni rodzą się pułkownikami :roll:
"Mężczyzna poinformował kobietę, że jest żołnierzem i zaprosił ją na uroczystości państwowe, jakie odbywały się w Warszawie. Występując w mundurze oficera Wojska Polskiego w randze pułkownika odbierał i oddawał honory wojskowe innym żołnierzom w trakcie jej trwania"
https://wawalove.wp.pl/mazowieckie-okradal-i-oszukiwal-kobiety-podszywal-sie-oficera-wojska-polskiego-6620795063028448a
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Pasjonatka 
1


Wiek: 25
Dołączyła: 18 Mar 2021
Posty: 10
Skąd: Podlasie
Wysłany: Sob 03 Kwi, 2021   

Dziękuję wszystkim za podzielenie się swoimi przemyśleniami oraz przykładami z życia. Sama też wcześniej bardzo chciałam iść do wojska, konkretniej do szkoły oficerskiej, jednak życie tak się potoczyło, że musiałam wybrać coś innego. Stąd moje też przemyślenia, czy byłoby możliwe dostanie się do korpusu oficerskiego ,,z dołu", co na szczęście panowie potwierdziliście.
Żeby nie zakładać kolejnego tematu zadam tu jeszcze jedno pytanie: w jakim wieku był najstarszy zaczynający naukę podchorąży, jakiego widzieliście w szkole oficerskiej? Pewnie większość to wtedy 19-20 latkowie, ale zastanawiam się jak to wygląda poza tym.
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2021   

Nie wiem jak to wygląda teraz. Za moich czasów - chłopak miał 33 lata.

Dlaczego chcesz być oficerem?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
RickyRecon 
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 135
Skąd: WP
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2021   

Osoby w okolicach trzydziestego życia roku zdarzają się regularnie. Jeśli twój wiek na profilu jest prawdziwy - w wieku 22 lat odnajdziesz się bez problemów. Nie widzę ani jednego powodu żeby zostawać szeregowym zawodowym jeśli masz możliwość rozpoczęcia nauki w którejś z akademii.
 
 
copy 
4



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 161
Skąd: SP
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2021   

Ja miałem 37 lat i nie byłem jedynym w takim wieku. Wszyscy daliśmy sobie świetnie radę.
_________________
Państwo zapewnia żołnierzom zawodowym godne warunki życia, umożliwiające oddanie się służbie Narodowi i Ojczyźnie, rekompensując odpowiednio trud, ograniczenia i wyrzeczenia związane z pełnieniem zawodowej służby wojskowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group