Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żarcie w wojsku
Opublikował Wiadomość
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

A tak mi się jeszcze przypomniało: Jeżeli w parówkach jest mięso to znaczy że w fabryce doszło do nieszczęśliwego wypadku.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

Ja tam na służbie nie narzekam. Obiady sa bardzo dobre według mnie, kolacje i śniadania gorzej, ale zjadliwe :)
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Sob 24 Sie, 2019   

Ja bardzo dziękuję za serwowanie posiłków z puszek. Kończy się termin przydatności do spożycia i towar trzeba upłynnić. Żadna przyjemność dla podniebienia.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 25 Sie, 2019   

sargento napisał/a:
Jeżeli w parówkach jest mięso to znaczy że w fabryce doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Może być i tak.
Niedaleko od mojej miejscowości robili asfalt i wpadł człowiek. Wylali z człowiekiem.
i napisał/a:
Sądzę, że ciekawy artykuł:

Cytat:
Zgadza się, kuchnia żołnierska jest różnorodna i bardzo sycąca, dlatego że powinna zapewnić żołnierzowi energię na cały dzień.

Puszka na śniadanie, puszka na obiad, puszka na kolację. Bez czegokolwiek innego. Żadnych tam jabłek, herbat - nic, poza trzema puszkami.
Bardzo różnorodne. Nawet asygnacie zdjęcie zrobiłem na pamiątkę.

[ Dodano: Nie 25 Sie, 2019 ]
agwit napisał/a:
Ja bardzo dziękuję za serwowanie posiłków z puszek

Nie posiłek. Sama puszka. Bo odróżnijmy - czasem się gotuje z puszek. Jak kucharz dobry to da radę coś zrobić. Ale to były same puszki - nic gotowanego.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

agwit napisał/a:

Ja bardzo dziękuję za serwowanie posiłków z puszek. Kończy się termin przydatności do spożycia i towar trzeba upłynnić. Żadna przyjemność dla podniebienia.

A co proponujesz zamiast?
Podstawą przygotowań obronnych wszystkich Sił Zbrojnych wszystkich krajów jest gromadzenie zasobów na czas W i ich zużywanie tuż przed przeterminowaniem. Dotyczy paliw żywności bateryjek nabojów i wogóle wszystkiego co zużywalne przez wojsko.
Cytat:
Bo odróżnijmy - czasem się gotuje z puszek. Jak kucharz dobry to da radę coś zrobić.

No dokładnie.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 779
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

michqq napisał/a:
A co proponujesz zamiast?

Upłynniać puszki w więzieniach i zakładach poprawczych. Niech wiedzą, że siedzą tam za kare. Można też je przekazywać ośrodkom pomocy dla bezdomnych.
Kto był w WSNJO ten wie jak tam wygląda żywienie. Najpóźniej w drugim tygodniu kursu chodzą do kierownika pielgrzymki kursantów w tej sprawie, bo wszystko jest z puszki. Zupa z puszki, mięso z puszki, wojskowy chleb "twały" z folii, owoce trzeciej kategorii... Z tego nawet Magda Gessler nic nie wyczaruje. I tak dzień w dzień. A wokół WSNJO pełno lokali gastronomicznych, których właściciele tylko zacierają ręce.
 
 
Grześ102 
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Jefrjeitor napisał/a:
michqq napisał/a:
A co proponujesz zamiast?

Upłynniać puszki w więzieniach i zakładach poprawczych. Niech wiedzą, że siedzą tam za kare. Można też je przekazywać ośrodkom pomocy dla bezdomnych.
Kto był w WSNJO ten wie jak tam wygląda żywienie. Najpóźniej w drugim tygodniu kursu chodzą do kierownika pielgrzymki kursantów w tej sprawie, bo wszystko jest z puszki. Zupa z puszki, mięso z puszki, wojskowy chleb "twały" z folii, owoce trzeciej kategorii... Z tego nawet Magda Gessler nic nie wyczaruje. I tak dzień w dzień. A wokół WSNJO pełno lokali gastronomicznych, których właściciele tylko zacierają ręce.



Masz rację, tak powinno być ale ten świat za mocno dziwaczeje, zaraz by się RPO wtrącił że więzień też jest człowiekiem i musi mieć zbilansowaną dietę (szkoda że żołnierz, pacjent już nie musi)
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Szkoda, że nie ma już "małpy". W życiu bym takiej puszki nie oddał więźniowi. ;)
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 779
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Tytan w dresie., niektóre konserwy są smaczne, ale zupy, chleb, czy różne bigosy i kurczaki w sosie? No cóż...
Mogliby też sprzedawać te racje żywnościowe, którym kończy się termin ważności. Jest dużo chętnych na to. Wie ktoś po ile za sztukę wojsko kupuje SR i SRG?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Większość tego menu jest smaczna. Niestety, jest w nim dużo konserwantów i nie jest to dobre dla żołądka.
Obejrzyj sobie filmy w internecie o testowaniu racji wojskowych różnych krajów. Nasze mają bardzo dobre recenzje.
Ciekawe, że testowali nawet rację z Korei Północnej. :cool:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Jefrjeitor napisał/a:
Upłynniać puszki w więzieniach i zakładach poprawczych. Niech wiedzą, że siedzą tam za kare. Można też je przekazywać ośrodkom pomocy dla bezdomnych.

W sumie jak żołnierzowi na służbie można dać trzy puszki na cały dzień - to czemu by nie dać tego więźniowi?
Tzn. logicznie by było dać ale szybko by się to skończyło po paru skargach do sanepidu :D czy czegoś podobnego.
Byłem na kursie z żołnierzem pochodzącym z Służby Więziennej. Mówił że więźniów muszą zawozić do przychodni, lekarz musi ich przyjąć bez kolejki - no bo jak inaczej taki konwój miałby czekać w kolejce? Też bez sensu.
Więc jak ktoś chce sobie zrobić badania darmo i bez kolejek to najlepiej przez więzienie.

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2019 ]
Tytan w dresie. napisał/a:
Ciekawe, że testowali nawet rację z Korei Północnej.

O to nie problem zjeść 2 kromki chleba na dzień :lol:

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2019 ]
Grześ102 napisał/a:
(szkoda że żołnierz, pacjent już nie musi)

Bo żołnierz i pacjent są pod opieką państwa. A więzień jest więziony przez to państwo. A jak urzędnicy coś zaczynają robić to zawsze jest na głowie logika postawiona.

[ Dodano: Pon 26 Sie, 2019 ]
Tytan w dresie. napisał/a:
Większość tego menu jest smaczna. Niestety, jest w nim dużo konserwantów i nie jest to dobre dla żołądka.

Zgadzam się. Ale od czasu do czasu lubię sobie podjeść takie danie.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

thikim, owszem, ja też lubię od czasu do czasu.
A z tą racją z Korei, to byś się zdziwił. Poszukaj i obejrzyj. ;)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

No, spodziewam się że żołnierze tam jedzą lepiej. Ale bez przesady. Może to racje na pokaz jak te sklepy z towarami.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pon 26 Sie, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
Obejrzyj sobie filmy w internecie o testowaniu racji wojskowych różnych krajów. Nasze mają bardzo dobre recenzje.
Ciekawe, że testowali nawet rację z Korei Północnej. :cool:

Dziękuję za informację. Znalazłem w sieci. Obejrzałem kilkanaście.
Rzeczywiście - bardzo interesujące recenzje.

[ Dodano: Sob 02 Lis, 2019 ]
A co sądzicie o tym:
Kaszanka jak znalazł
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

Na służbie przygotowawczej do śniadania. Widzę, że MON nawet batony bierze u polskiego producenta. :cool:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group